$
בורסת ת"א

סומוטו: לא ניפגע משמעותית מהחלטת אפל; המניה נופלת ב-50%

החלטת אפל מיוחסת ל"כמות תלונות גבוהה של משתמשי קצה" בדפדפן ספארי של ענקית הטכנולוגיה. סומוטו מבהירה: ג'ניו תוכל להמשיך להפיץ את מוצריה על מערכת ההפעלה של אפל, למעט תוסף התוכנה אומניבר

מיקי גרינפלד וניר צליק 10:1118.01.15

סומוטומוציאה הבוקר עדכון והבהרות בעניין הודעת אפל לג'ניו (שאיתה התמזגה בשנה האחרונה). לפי הודעת סומוטו מיום חמישי, ג'ניו קיבלה הודעה מאפל לפיה החתימה הדיגיטלית של החברה בוטלה. המשמעות היא שייתכן שג'ניו לא תוכל להפיץ עוד מוצרים על מכשירי אפל לסוגיהם. עם זאת, המשקיעים בשוק חושבים אחרת והמניה צוללת בבורסה.

על פי הבהרות של סומוטו מהבוקר, החברה מעריכה כי הסיבה להודעת אפל נוגעת ל"כמות תלונות גבוהה של משתמשי קצה, אשר נובעת בין היתר מההיקף הגדול של התקנת תוסף החיפוש Omnibar בדפדפן Safari". סומוטו מציינת כי ג'יניו קיימה בעבר שיחות עם אפל מתוך כוונה לתת מענה לתלונות אלו, ובעקבות כך אף ביצעה התאמות מסוימות בתוסף, וכי לא ניתנה כל אינדקציה ו/או אזהרה בדבר כוונת אפל לפעול לביטול החתימה הדיגיטלית.

 

מה דעתך על מניית נוסטרומו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

סומוטו מדגישה כי החתימה הדיגיטלית של ג'יניו שבוטלה כאמור, מתייחסת אך ורק לתוסף התוכנה "Omnibar" בדפדפן Safari, ואינה מתייחסת ליכולת ג'יניו להפיץ את מוצרי ג'יניו על גבי מערכת ההפעלה של Apple.

 

סומוטו מעריכה  שכ-25% מהכנסותיה בשנת 2014 נובעות מהתקנת התוכנה Omnibar בדפדפן Safari של Apple. להערכתה, ההשפעה על הכנסותיה בשנת 2015 צפויה להיות נמוכה משמעותית משיעור זה. זאת משום שהחברה תהא זכאית להכנסות עתידיות משמעותיות שינבעו מחיפושים עתידיים שיבוצעו על ידי משתמשי קצה שג'יניו התקינה אצלם תוכנות בעבר. הכנסות אלו בשנת 2015 יצמצמו באופן משמעותי את השפעת היקף הפגיעה הפוטנציאלי מהכנסות החברה מהתקנת תוכנת Safari בדפדפן Omnibar.

 

סומוטו מציינת עוד כי ג'יניו פנתה לחברת Apple על מנת לבחון את הנסיבות לקבלת ההודעה כאמור וכן את אפשרות ביטולה. אפל מסרה כי הנושא מצוי בבדיקה, וג'יניו מצפה לקבלת תשובתה בזמן הקרוב.

 

ג'ניו פיתחה שני מוצרים, הראשון, כלי להתקנת תוכנות, הדומה לזה שפיתחה סומוטו, על גבי מחשבי מק, ואילו השני עיתון דיגיטלי מקוון המזהה את העדפות המשתמש. על בסיס שני הפיתוחים של ג'ניו נרכשה החברה על ידי סומוטו ב-34 מיליון דולר ביולי האחרון, אלא שכעת, ייתכן שחלק נכבד מהמניע לעסקה הפך לחסר ערך. חלק נכבד מהכנסותיה של ג'ניו יוחס לתוכנת ההתקנה, כאשר את המחצית הראשונה של 2014 סיימה ג'ניו עם הכנסות של 6.8 מיליון דולר.

 

בן גירון מנכ"ל סומוטו בן גירון מנכ"ל סומוטו צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x