$
בורסת ת"א

לקראת הסדר החוב - הבורסה הפסיקה את המסחר במניית סקיילקס

מחזיקי האג"ח בסקיילקס יתכנסו ביום שלישי ויחליטו האם להסכים למתווה הסדר החוב, שיעביר אליהם את מלוא הבעלות בסקיילקס

גיל קליאן 14:4512.01.15

סקיילקס והבורסה בתל אביב - הסוף. הבורסה הודיעה היום (ב') על הפסקת מסחר במניית סקיילקס, לאחר שמונו כונסים לרוב נכסיה. "הכונס ששבר את גב הגמל" מבחינת הבורסה היה הכונס שמונה למניות פרטנר המשועבדות לאג"ח י' של החברה - עו"ד עדי פיגל - שמונה על ידי בית המשפט היום בבוקר.

 

ההודעה של הבורסה מגיעה רגע לפני אסיפת מחזיקי האג"ח שתתכנס ביום שלישי הקרוב ותכריע האם להסכים למתווה הסדר החוב בחברה, שלמעשה יעביר את מלוא הבעלות על סקיילקס לידי חלק מסדרות האג"ח, וייצור למחזיקים תספורת שמוערכת ביותר מ-350 מיליון שקל. אם ההסדר יאושר, בעלת השליטה החדשה בחברה, שעדיין נותרה בה פעילות יבוא מכשירי הסלולר של סמסונג, תהיה חברת לפידות שבשליטת יעקב (לוקסי) לוקסנבורג.

מה דעתך על מניית סאני תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

סקיילקס היתה עד לפני כחצי שנה חלק מפירמידת השליטה של אילן בן דב בפרטנר. בן דב החזיק באמצעות סאני את השליטה בסקיילקס, ובאמצעות סקיילקס את השליטה בפרטנר. כעת, רוב מניות פרטנר יועברו למחזיקי האג"ח תמורת החוב שכבר לא יקבלו, ואילו חברת האחזקות סאני עומדת בפני הסדר חוב משל עצמה ופירוק.

 

מה שפגע מאוד במחזיקי האג"ח של סקיילקס היא קריסה האחרונה במניית פרטנר, שירדה בחצי השנה האחרונה ב-39% על רקע היציאה ממדד ת"א 25 וכן המשך התחרות המחריפה בשוק הסלולר. קריסת המניה הקטינה משמעותית את הביטחונות של מחזיקי החוב בסקיילקס, והעמיקה את התספורת ביותר מ-100 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x