$
בורסת ת"א

לידר: "לחברה לישראל יש אפסייד של כ-400 מיליון דולר רק ממהלך הפיצול"

האנליסטית מיכל אלשיך: "ככל ששווייה של קנון בשער הנעילה היום בארה"ב יהיה נמוך, כך החברה לישראל תצבור הפסדי מס משמעותיים יותר". המסחר באופציה על מניית קנון החל אתמול בניו יורק

ניר צליק 14:0107.01.15

אתמול אחרי הצהריים החל בניו יורק המסחר במניית קנון, שפוצלה מהחברה לישראל. המסחר לא נעשה במניה עצמה אלא באופציה על המניה, מול ברוקרים בעלי הסמכה. זהו מעין טרום מסחר על מניית קנון, כשהמסחר המלא בה ייפתח בניו יורק רק ביום שני (וביום ראשון בתל אביב).  

בסקירה שהוציאה האנליסטית מיכל אלשיך מבית ההשקעות לידר נכתב כי בעקבות השווי הנמוך של קנון, שהחלה להיסחר לפי שווי של 960 מיליון דולר בלבד  - למרות שבהערכות השווי העריכו אנליסטים את שווייה ב-1.5 מיליארד דולר - עשויה המניה להוות נכס מס משמעותי עבור החברה לישראל.

 

אלשיך כתבה כי אירוע הפיצול "מהווה מכירה ברמת החברה לישראל. משמע - ככל ששווייה של קנון בשער הנעילה ביום רביעי יהיה נמוך, כך החברה לישראל תצבור הפסדי מס משמעותיים יותר". לכן כתבה אלשיך כי בלידר "מעריכים כי נכס המס בגין קנון בהתאם לשוויה הנוכחי נאמד במאות מיליוני דולרים".

 

עוד כתבה אלשיך כי החברה לישראל נסחרת כיום לפי שווי של 3.8 מיליארד דולר ואחרי הפיצול היא תיסחר לפי שווי של 3.1 מיליארד דולר - כך שהשוק מתמחר את קנון לפי שווי של 560 מיליון דולר בלבד. בהתאם לחישוב זה, לחברה לישראל יש אפסייד של כ-400 מיליון דולר, 11%, רק בגין מהלך הפיצול".

 

בורסת ניו יורק בורסת ניו יורק צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x