$
בורסת ת"א

דיבידנד ראשון לשפיר: האחים שפירא יקבלו 40 מיליון שקל

זאת כחלק מתשלום של 50 מיליון שקל לבעלי המניות. ההודעה מגיעה כחודש לאחר שהשלימה את הנפקת המניות הראשונית שלה בתל אביב

אורן פרוינד 14:4306.01.15

שפיר הנדסה, חברת התשתיות שבשליטת האחים שפירא (80%), הודיעה על חלוקת דיבידנד בהיקף של 50 מיליון שקל. ההודעה מגיעה כחודש לאחר שהשלימה את הנפקת המניות הראשונית שלה (IPO) בתל אביב לפי שווי חברה של 2.2 מיליארד שקל אחרי הכסף. האחים שפירא יקבלו 40 מיליון שקל בהתאם לחלקם היחסי בחברה. הדיבידנד עצמו יחולק בתאריך 27 בינואר כאשר יום האקס הוא 13 בינואר.  

מדובר בדיבידנד בגין רווחי החברה בשנת 2014 בהתאם למדיניות של החברה שנקבעה בחודש נובמבר האחרון בתשקיף לקראת ההנפקה. בהתאם למדיניות, היקף הדיבידנד של החברה בשנים 2016-2014 לא יפחת מ־25% מהרווח השנתי הנקי של החברה בכל אחת מהשנים 2014–2016 ומסכום מינימלי של 50 מיליון שקל בשנה.

 

בשלושת הרבעונים הראשונים של 2014 רשמה שפיר הנדסה רווח נקי של 207 מיליון שקל כך שמבלי להתחשב ברווחי החברה לרבעון הרביעי של 2014 היא כבר עברה את הסכום המינימלי המותר של 50 מיליון שקל ובכל זאת החליטה לחלק כעת רק את הרף התחתון המותר לה.

 

הנתיב המהיר בכביש 1 של שפיר הנדסה הנתיב המהיר בכביש 1 של שפיר הנדסה
מה דעתך על מניית שפיר הנדסה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

יחד עם זאת, דירקטוריון שפיר הנדסה הבהיר היום כי "אין בחלוקה הנוכחית כדי לגרוע מזכאותה של החברה לבצע חלוקות נוספות לבעלי מניותיה, מעת לעת, לרבות בגין שנת 2014" מה שאומר שייתכנו חלקות דיבידנד נוספות בהמשך.

 

מאז ההנפקה ועד היום רשמה מניית שפיר הנדסה ירידה של 5.5% והיא נסחרת כעת בשווי של 2 מיליארד שקל. חלק מהירידות התרחשו בעקבות החלטת הוועדה להגרת התחרות במשק (ועדת הריכוזיות) להכריז על שפיר הנדסה כעל גורם ריכוזי בשוק המחצבות בישראל מה שעשוי היה לפגוע ביכולת הזכייה שלה במכרזים. אתמול הודיעה הוועדה כי היא חוזרת בה מהחלטתה וכי שפיר הנדסה הוצאה מרשימת הגורמים הריכוזיים. כתוצאה מכך רשמה מניית שפיר הנדסה עליות שערים של 2% ביומיים האחרונים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x