$
בורסת ת"א

בעל השליטה באברות מנסה להכניס לה פעילות פרטית בעסקת מניות

גבי מגנזי רוצה למכור ליצרנית הצנרת אברות הציבורית חלק מחברת "מגנזי תשתיות", שעוסקת בתשתיות מים וביוב עבור רשויות מקומיות

גיל קליאן 10:1501.01.15

בעל השליטה באברות, גבי מגנזי, מכניס פעילות פרטית שבבעלותו לתוך אברות הציבורית. כך עולה מדיווח יצרנית הצינורות שבשליטת מגנזי וקיבוץ בארות יצחק אמש (ד') לבורסה.

 

לפי מתווה העסקה המסתמן - מגנזי יעביר חלק מפעילות חברת "מגנזי תשתיות", שעוסקת בתחזוקה שוטפת של תשתיות מים וביוב ברשויות מקומיות ותאגידי מים עירוניים, לאברות תמורת 78.9 מיליון מניות חדשות חדשות שיוקצו למגנזי - המהוות 48.3% מהחברה. השלמת העסקה תגדיל משמעותית את חלקו מגנזי בחברה, שעומד כיום על 34.8% מהמניות.

מה דעתך על מניית אברות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הקצאת המניות חושבה על בסיס הערכות שווי שבוצעו לאברות וכן לחברת מגנזי תשתיות. אברות לא חשפה במסגרת הדיווח את הערכות השווי - כך שלמעשה אין כל דרך לדעת מה אברות רוצה לקנות - כמה הכנסות יש לחברת מגנזי תשתיות, מה הרווחיות שלה, באילו לקוחות גדולים היא תלויה ועוד פרטים קריטיים עבור המשקיעים על מנת לעריך האם מדובר בעסקה משתלמת או לא. באברות אמרו אתמול ל"כלכליסט" כי מסמכי הערכות השווי ומתווה עסקה יפורסמו לציבור עם פרסום זימון אסיפת בעלי המניות.

 

נראה כי אחת מנקודות החולשה הבולטות של העסקה היא באופי הלקוחות של מגנזי תשתיות. הלקוחות של החברה הם רשויות מקומיות ותאגידי מים, שהם לקוחות שכיום אברות לא רגילה להתמודד עמם. כיום אברות מייצרת ומוכרת צנרת עבור קבלנים וחברות תשתיות, כמו חברת מגנזי תשתיות. אברות עצמה אינה קבלן תשתית.

 

משום שמדובר בעסקת בעלי עניין, בעלי מניות המיעוט של אברות יצטרכו לאשר את ביצוע העסקה. לעסקה יש עוד שלל תנאים מתלים, בין השאר צבר הזמנות של 45 מיליון שקל למגנזי תשתיות במועד השלמת העסקה, הישארות אנשי מגנזי כיועצים לחברה לאחר הרכישה, השלמת סיווג קבלני לאברות שייאפשר לה לגשת למכרזים, ביצוע בדיקות נאותות ועוד ועוד.

 

אבנר גפני, יו"ר אברות אבנר גפני, יו"ר אברות צילום: עמית שעל

בטל שלח
    לכל התגובות
    x