$
בורסת ת"א

גרנובסקי מגדיל אחזקות - מנהל מו"מ לרכישת חברת הצנרת מנדלסון

שווי השוק של מנדלסון עומד הבוקר על 250 מיליון שקל. בינואר-ספטמבר דיווחה מנדלסון על שחיקה של 13.7% ברווחיות התפעולית

גיל קליאן 09:4230.12.14

קבוצת נץ של שלמה אליה, טוני אלישע וצבי איציק דיווחה הבוקר (ג') כי היא מנהלת מגעים למכירת השליטה בקבוצת התשתיות הבורסאית מנדלסון לוילי פוד של אלכסנדר גרנובסקי.

 

החברה לא דיווחה על פרטים נוספים כמו מחיר הרכישה המסתמן, או שלב המו"מ, וציינה כי "נכון למועד זה, טרם נחתם הסכם מחייב בין הצדדים ואין כל ודאות כי המשא ומתן יבשיל לכדי עסקה מחייבת ו/או כי יתקיימו כל התנאים המתלים לביצועה. אם וכלל שהמו"מ יבשיל לכדי הסכם מחייב, החברה תפרסם דוח מידי בהתאם לנדרש על פי דין".

מה דעתך על מניית מנדלסון תשת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

שווי השוק של מנדלסון עומד נכון לתחילת המסחר בתל אביב היום בבוקר על 250 מיליון שקל. החברה עוסקת בתשתיות של צנרת בעיקר, ושסתומים, להובלה של נוזלים כמו מים, ביוב, דלק, קיטור וכדומה. עיקר פעילות החברה היא בישראל, כאשר באוגוסט האחרון מכרה את החברה בת שלה בארה"ב - דודסון - תמורת 91 מיליון דולר.

 

את ינואר-ספטמבר סיימה מנדלסון עם הכנסות של 472.4 מיליון שקל, ירידה של 0.8% לעומת התקופה המקבילה. את השחיקה במכירות ייחסה החברה להתגברות התחרות בענפים בו היא פועלת - כאשר אותה תחרות הביאה גם לשחיקה מהותית ב-EBITDA שלה.

 

ה-EBITDA של מנדלסון ירד ב-3 הרבעונים הראשונים של השנה ב-13.7% ועמד על 26.5 מיליון שקל. עם זאת, השורה התחתונה של מנדלסון הראתה רווח נקי של 70.2 מיליון שקל - יותר מכפול מהרווח הנקי בתקופה המקבילה, אך זאת רק בגלל ההכנסה החד פעמית שרשמה החברה בעקבות מכירת דודסון.

 

אלכסנדר גרנובסקי אלכסנדר גרנובסקי צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x