$
בורסת ת"א

דיווח: יו"ר ומנכ"ל קורוס יעזוב בשל מכירות חלשות

במזכר פנימי שנשלח לעובדי חברת ייצור הרכב, בה משמשת החברה לישראל כבעלת המניות העיקרית, הועבר התפקיד לסגן הנשיא

שירות כלכליסט 10:2021.12.14
החברה לישראל, בעלת המניות העיקרית בחברת ייצור הרכב קורוס, אמנם הכריזה כי אינה לחוצה להשיג רווחים מהחברה, אך לפי פרסומים בסין נראה כי בקורוס בכל זאת מוטרדים מהיעדר התוצאות החזקות במותג החדש.

 

לפי דיווח מיום חמישי בצ'יינה ביזנס ניוז, במזכר פנימי שנשלח לעובדי קורוס - הם עודכנו כי Guo Qian יעזוב את החברה האם צ'רי, ובהתאם את תפקיד מנכ"ל ויו"ר קורוס. התפקיד יועבר לסגן הנשיא, צ'ן אנינג המכהן גם כיו"ר הדירקטוריון של יגואר ולנד רובר. אליו יצטרף שי קינגרן. במזכר מציינים עוד שמנהל השיווק והמכירות ווי סיפן עוזב אף הוא את החברה, ויוחלף על ידי סאן שיאדונג, לשעבר בכיר ביצרנית הרכב ג'ילי. לפי הערכות האנליסטים, עזיבתו של גואו נובעת בשל המכירות החלשות בקורוס.

 

 

השקת רכב של קורוס (ארכיון) השקת רכב של קורוס (ארכיון)

 

 

מה דעתך על מניית חברה לישראל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

קורוס הוקמה כמותג רכב חדש בדצמבר 2007 כמיזם משותף בין החברה לישראל וצ'רי. בשבע השנים שעברו מאז החברה הוציאה שני דגמים חדשים: קורוס 3 סדאן וקורס 3 האטצ'בק (Qoros 3 Hatchback). אולם, ביצועי המכירות של המכוניות נחשבו לנמוכים במיוחד. על פי הנתונים, קורוס מכרה עד כה השנה פחות מ-60 אלף יחידות. במזכר הפנימי ציינו כי המותג של קורוס צריך לשנות את היעדים על מנת להגדיל את התחרותיות שלו.

 

בשבוע שעבר, יום לפני שדווח על קיומו של המזכר, השיקה החברה את מודל ה-SUV הראשון שלה בשנגחאי: Qoros 3 Urban SUV. מחירו של הרכב ינוע בין 139,900-179,900 יואן (22,871-19,410 דולר). המחיר אמנם תואם למחירים המכוניות היריבות, אך עוד לא בטוח אם יעמוד ביעדי התחרותיות שהוצבו.

 

מהחברה לישראל לא נמסרה תגובה.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x