$
בורסת ת"א

משחק הכיסאות של יוני קופרמן – עוזב שוב את כלל ביטוח

המשנה למנכ"ל בשנתיים האחרונות וראש תחום החיסכון ארוך הטווח נפרד מחברת הביטוח ויוחלף על ידי אבי רוזנבאום וירון שמאי

רחלי בינדמן 15:4008.12.14

יוני קופרמן, משנה למנכ"ל כלל ביטוחאיזי כהן, וראש חטיבת החיסכון ארוך הטווח של כלל עוזב את החברה, כך נודע ל"כלכליסט". 

קופרמן שימש בעבר מנכ"ל סוכנות הביטוח של כלל, תמורה, ועזב לאחר מחלוקת אליה נקלע עם המנכ"ל הקודם שי טלמון. בתקופה שבא נעדר מכלל עד סוף 2012, שימש כמנכ"ל סוכנות הביטוח המתחרה, מבטח-סיימון שבבעלות מגדל.

 

בסוף 2012 גייס אותו איזי כהן, שהצטרף במקביל לכלל (לאחר ששימש בעבר כמנכ"ל מגדל). מבחינת קופרמן מדובר בעזיבה שנייה של כלל תוך 5 שנים. קופרמן עזב את תמורה לאחר סכסוך אליו נקלע עם טלמון שנסב על מיזם עסקי שיזם קופרמן בשיתוף עם המשנה למנכ"ל תמורה אז, אלון רז, הנוגע לשיווק קופות גמל, קרנות השתלמות וניהול תיקים.

 

איזי כהן איזי כהן צילם: אוראל כהן

 

מה דעתך על מניית כלל עסקי ביטוח:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בסוף בחר קופרמן לחזור לתפקיד כשכיר אך בסוכנות הביטוח המתחרה – זו של מגדל תחת יונל כהן. כשאיזי כהן מונה לתפקיד מנכ"ל כלל הוא לקח את קופרמן, במסגרת גיוס שעשה לעוד שורה של עובדים ממגדל שהיו בני טיפוחיו. המעבר של קופרמן עורר את זעמו של מנכ"ל מגדל דאז יונל כהן שכפה על קופרמן צינון של 9 חודשים (ולאחר מכן ויתר לו על התקופה) למעבר לתפקיד החדש. אלא שכעת מתברר כי קצת פחות משנתיים בתפקיד המשמעותי בכלל הוא עוזב שוב. התפקיד של קופרמן יתפצל בין שני אנשים, אחד מהם הוא אבי רוזנבאום, עוד גיוס של איזי כהן מהמתחרה מגדל שבוצע בסמוך למינוי שלו בסוף 2012. השני יהיה ירון שמאי.

 

רוזנבאום עבד בסוכנות מבטח סיימון של מגדל, והיה כפוף לקופרמן כסגן וכעת יכנס בנעליו. מדובר בדמות הבכירה המשמעותית הראשונה שהיא מינוי של איזי כהן ועוזבת את כלל. המחליף השני שהתפקיד של קופרמן יתחלק בינו לבין רוזנבאום הוא ירון שמאי, שהיה בתפקידו האחרון מנהל התפעול הארצי של כלל ביטוח וקודם לכן מנכ"ל סוכנות תמורה. השניים יכנסו לתפקידם החדש בפברואר 2015.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x