$
בורסת ת"א

מעלות הכניסה את אג"ח מירלנד לרשימת מעקב שלילית

ברקע להחלטה, המשבר הכלכלי ברוסיה והפיחות העמוק שחל ברובל. דירוג אגרות החוב של החברה שבשליטת אליעזר פישמן נותר +BBB

יניב רחימי 15:2303.12.14

אגרות החוב של חברת הנדל"ן מירלנד שבשליטת אליעזר פישמן הוכנסו ל-Credit Watch עם השלכות שליליות בשל התמשכות המשבר המאקרו-כלכלי ברוסיה, המדינה בה פעילה החברה.בשלב זה דירוג האג"ח, BBB+, נותר ללא שינוי. 

במעלות מעריכים כי קיימת אפשרות להרעה בביצועים התפעוליים של מירלנד לנוכח התמשכות המשבר ברוסיה ולנוכח הפיחות העמוק של 35% שחל במטבע הרוסי, הרובל, מול הדולר.

 

בנוסף, מציינים במעלות את הסנקציות הכלכליות מצד מדינות המערב ככאלו המביאות לצמצום האשראי לעסקים מצד הבנקים הגדולים ברוסיה, עובדה שמהווה פגיעה מהותית במצב השוכרים בנכסיה של מירלנד המשלמים שכר דירה הנקוב בדולרים, בעוד שחלקם הגדול מקבל הכנסות ברובלים.

 

מצב זה מאלץ את מירלנד לשאת בנטל דמי השכירות על ידי מתן הנחות לשוכרים. במעלות מעריכים שנקיטת פעולות אלו לאורך זמן עלולות לפגוע ביחסי הכיסוי של החברה.

 

במעלות רואים גם שתי נקודות אור במצב הנוכחי, האחת היא ששחיקת הרובל שוחקת גם את ההוצאות התפעוליות של מירלנד הנקובות ברובל ולכן מקזזת בחלקה את ההשפעות השליליות של החלשות המטבע המקומי. השנייה, מבוססת על ההערכה שרכישת נדל"ן עשויה להיתפס על ידי המשקיעים המקומיים כאלטרנטיבת השקעה הגנתית, אולם מדובר בתרחיש שאם יקרה ישפיע רק על הטווח הקצר.

 

אגרות החוב של מירלנד מגיבות בסת תל אביב בירידות שערים של עד 4.1% ונסחרות בתשואת אג"ח זבל שמגיעות עד ל-12.2% (שקלי). גם מניית החברה האם של מירלנד, כלכלית ירושלים, נסחרות בירידות שערים חדות של 5% ואגרות החוב של כלכלית יורדות גם הן בשיעור של עד 4.2%.

 

אליעזר פישמן אליעזר פישמן צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x