שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אביגדור קפלן מועמד לתפקיד מנכ"ל קבוצת אלון

עליית מדרגה בסיכסוך בין שרגא בירן ושותפו לעסקים ובן דודו דודי ויסמן - בעלי השליטה בחברה: ויסמן צפוי להאבק בניסיון ההדחה מהתפקיד בן כיהן ב-20 שנה האחרונות

יניב רחימי 09:0602.12.14
עליית מדרגה בסיכסוך בין שרגא בירן ושותפו לעסקים ובן דודו דודי ויסמן. היום (ג') יתכנסו בעלי המניות בחברה הפרטית "קבוצת אלון" ש-53% ממניותיה בבעלות חברת ביילסול המוחזקת על ידי בירן (80%) וויסמן (20%) ו-47% הנותרים מוחזקים בידי ארגוני הקניות של הקיבוצים על מנת למנות לתפקיד מנכ"ל קבוצת אלון את אביגדור קפלן שאמור לחליף את דודי ויסמן שחוזה העסקתו מסתיים בסוף שנה. 

כעת הכדור נמצא אצל ארגוני הקיבוצים שבידיהם נתונה ההחלטה אם לתמוך במנכ"ל החדש שהוצע על ידי שותפם, שרגא בירן, או לתת גיבוי לדודי ויסמן, המכהן בתפקיד מזה כשני עשורים.

 

המועמדות של קפלן, מי שכיהן עד לאחרונה כמנכ"ל בית החולים הדסה שהגיע למצב של הקפאת הליכים, לתפקיד מנכ"ל קבוצת אלון אומנם מפתיעה, אך היא מהווה שלב נוסף בערעור מעמדו של ויסמן בקבוצה שהוא מוביל. לפני כשנה וחצי מונתה לימור גנות כמנכ"לית משותפת לצידו של ויסמן, בחברה הציבורית אלון רבוע כחול, המחזיקה בין היתר ברשת הסופרמרקטים מגה (100%), ברשת תחנות התדלוק וחנויות הנוחות של דור אלון (78%).

 

קבוצת אלון היא חברה פרטית, אולם לקבוצה יש חוב של 2.2 מיליארד שקל אותו גייסה ממשקיעים מוסדיים. עד היום אלון לא התקשתה לשרת את החוב, וזה לא צפוי להשתנות בשנה וחצי הקרובות. הסיבה היא שעד כה החוב נשא רק תשלומי ריבית. על פי לוח הסילוקין של האג"ח, בשנים 2016־2023 נדרשת אלון לפרוע קרן בהיקף 272 מיליון שקל בשנה. יחד עם תשלומי הריבית, סך החוב שאלון תידרש לפרוע ב־2016 מגיע ל־382 מיליון שקל - הרבה מעבר ליתרות הנזילות שעומדות לרשותה כיום.

 

מדובר באתגר מימוני של ממש המונח לפיתחו של המנכ"ל, יהיה אשר יהיה. 

 

דודי ויסמן, שרגא בירן ואביגדור קפלן סרבו להגיב לידיעה.

דודי ויסמן דודי ויסמן צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x