שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

קבוצת דלק הרוויחה 150 מיליון שקל: תשובה ימשוך דיבידנד של 90 מיליון שקל

הכנסות הקבוצה ברבעון השלישי הסתכמו ב-5 מיליארד דולר, בדומה לרבעון המקביל - צמצום הפסדי ההון סייע להכפלת הרווח הנקי. המנכ"ל ברטפלד: "אנו ממשיכים לקדם את רישום המניות למסחר בבורסה של לונדון"

אורן פרוינד 10:2227.11.14

קבוצת דלק, קונצרן החברות של יצחק תשובה הנסחרת בת"א בשווי של 15.2 מיליארד שקל, מדווחת הבוקר על הכפלה של הרווח הנקי לרבעון השלישי של 2014 לסכום של 150 מיליון שקל, בהשוואה לרבעון המקביל.

 

על רקע התוצאות הודיעה החברה על חלוקת דיבידנד של כל סכום הרווח, 150 מיליון שקל, לבעלי המניות. חלקו של תשובה בדיבידנד יעמוד על 92 מיליון שקל, בהתאם לחלקו היחסי (61.77%) מהמניות.

 

דלק הצליחה להכפיל את הרווח הנקי שלה למרות שרמת ההכנסות שלה נותרה זהה, בסכום של 5 מיליארד שקל לעומת הרבעון המקביל. הזינוק ברווח הנקי נרשם בעיקר הודות לירידה בהוצאות המימון והפסדי ההון שרשמה דלק על המימושים שלה ברבעון השלישי של 2014 אל מול הרבעון המקביל.

 

מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד צילום: עמית שעל

 

דלק הקטינה דלק את היקף החוב שלה מרמה של 9 מיליארד שקל ברבעון המקביל לרמה של 6 מיליארד שקל ברבעון השלישי של 2014. הוצאות המימון ירדו בהתאם מרמה של 505 מיליון שקל ברבעון המקביל לרמה של 276 מיליון שקל ברבעון השלישי של 2014.

 

מה דעתך על מניית דלק קבוצה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
54% 10% 36%

במהלך הרבעון השלישי השלימה דלק את מכירת חלקה בחברת דלק אירופה, חברת הביטוח ריפבליק, חברת תחנות הדרכים רודשף וברק קפיטל בסכום כולל של כ- 2.85 מיליארד שקל. בגין המכירות נרשם לקבוצה הפסד הון של 46 מיליון שקל בלבד, לעומת הפסד הון של 127 מיליון שקל שרשמה ברבעון המקביל. השלמת העסקאות הניבה לקבוצה תזרים מזומנים של כ-1.8 מיליארד שקל. בקופת הקבוצה מזומנים ומסגרות אשראי לא מנוצלים בהיקף של כ-2.7 מיליארד שקל.  

 

מנכ"ל קבוצת דלק , אסי ברטפלד, אמר הבוקר כי "ברבעונים הקרובים נמשיך באסטרטגיית המיקוד של הקבוצה בתחום האנרגיה וחיפושי הנפט בדגש על קידום תוכניות הפיתוח של מאגר לוויתן, וזיהוי הזדמנויות חדשות בתחומים אלה. אנו ממשיכים לקדם את רישום מניות הקבוצה למסחר בבורסה הראשית בלונדון והנפקת מניותיה שם. מהלך זה יאפשר חשיפה גדולה לפעילות האנרגיה של הקבוצה לקהל משקיעים בינלאומי גדול ומגוון, אשר יביא להפיכת הקבוצה לחברת אנרגיה בינלאומית מובילה".

 

מאגר לווייתן מאגר לווייתן צילום: אלעד גרשגורן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x