$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

יש פשרה: הילה פז תעזוב את אלגומייזר

חברת הפרסום הדיגיטלי שתבעה את המייסדת על התנהגותה "הרשלנית והמזלזלת" קרובה לסיום הסכסוך עמה. פז תמכור 19% מניות החברה שברשותה בדיסקאונט של 30% ותפוצה ב-200 אלף שקל

ניר צליק 06:5420.11.14

לפני ארבעה חודשים התפוצצה ברעש גדול פרשת אלגומייזר, שבמסגרתה הילה פז, סמנכ"לית הטכנולוגיות והיזמית של החברה המתמחה בשיפור תוצאות פרסום, נתבעה על ידי החברה כשברקע שלל טענות בנוגע לתפקודה בחברה.

 

כעת נודע ל"כלכליסט" כי התביעה נמצאת על סף פשרה. במסגרת הפשרה צפויה פז למכור את מניותיה, 19% מהחברה, בשווי של 3 מיליון שקל לכמה משקיעים קיימים בחברה. זאת בדיסקאונט של 20%-30% על שווי המניות. בתמורה פז תקבל פיצוי מהחברה בהיקף של 200 אלף שקל על הודעה מוקדמת. כמו כן, כחלק מהפשרה, צפויה החברה גם למשוך את התביעה שהעמידה נגד פז.

 

אלגומייזר מפתחת אלגוריתם שאמור לסייע בשיפור תוצאות הפרסום, כלומר: להמליץ ללקוח היכן כדאי למקם פרסומות. החברה נסחרת לפי שווי של 15 מיליון שקל. בתביעה המקורית נטען כי פז הפרה חוזה ונטשה את עבודתה בחברה תוך גרימת נזק, וכן כי אי־הגעתה לעבודה דחתה את השקת התוכנה שהחברה פיתחה, מה שהסב לאלגומייזר נזק של 750 אלף שקל.

 

מה דעתך על מניית גיקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

מנכ"ל החברה נועם בנד הודיע לדירקטוריון כי התנהלותה של הילה פז לא תאמה את טובת החברה. את אי־נכונותה לקבל את מרותו כממונה הישיר שלה הוא ראה כהפרה של הסכם העסקתה.

 

לאורך הסכסוך, שותפה של פז להקמת החברה ובן זוגה לשעבר, אביב ברקוביץ, המחזיק ב־19% מהחברה ומכהן בדירקטוריון וכסמנכ"ל הפיתוח העסקי, תמך בבנד.

 

תיק שנוי במחלוקת

 

בתביעה נכתב כי "הנתבעת גרמה לסביבת עבודה עכורה, לריבים ולמחלוקות, והביאה בהתנהלותה הרשלנית והמזלזלת ובחוסר האכפתיות לפגיעה בפיתוח הטכנולוגיה של החברה".

 

בתביעה נטען: "הנתבעת הוכיחה דבר אחד, הפלא חולף אך הילדותיות נשארת. היא צעקה, גידפה, קיללה, אף תקפה, וגרמה לחוסר יכולת לעבוד עמה" בתביעה נטען: "הנתבעת הוכיחה דבר אחד, הפלא חולף אך הילדותיות נשארת. היא צעקה, גידפה, קיללה, אף תקפה, וגרמה לחוסר יכולת לעבוד עמה"

 

עוד נכתב בתביעה כי "הנתבעת, שהתקשורת הכתירה אותה כילדת פלא, הוכיחה דבר אחד, הפלא חולף אך הילדותיות נשארת. היא לא היתה מסוגלת להפריד בין מאווייה לבין טובת החברה, היא צעקה, גידפה, קיללה, אף תקפה, וגרמה לחוסר יכולת לעבוד עמה".

 

בכתב התביעה צוין כי פז טענה כי ברקוביץ "הבטיח לה שאם העסק יצליח, הוא יקנה לה תיק יוקרתי של שאנל. הנתבעת טענה שעצם הכניסה לשלד היתה הצלחה ושכבר מגיע לה התיק".

 

בהמשך נכתב כי בכנס מקצועי שאליו נסעה פז היא נעדרה מהרצאה חשובה כי "הלכה לרכוש את תיק השאנל ב־4,000 דולר. היא אף דיברה על אותו תיק בראיון טלוויזיוני שנועד לגעת בפעילות אלגומייזר".

 

האב: "היא גאונה"

 

עוד נכתב כי פז יועדה לעבוד מול קבלן חיצוני, אך נטען כי לא סיפקה די נתונים לפיתוח המוצר. בחודש יוני נעדרה פז לכמה ימים בלא התראה מוקדמת ולמרות פנייה זועמת מהמנכ"ל. פעמים רבות היא נעדרה מהעבודה אף שקבעה פגישות בתואנה ש"קמה הפוכה".

 

אביה של פז טען, לכאורה, כי "מגיעים לה 80 אלף שקל בחודש כי היא גאונה ולא יכולה להסתפק ב־22 אלף שקל וברכב".

 

התביעה מזכירה כי פז בת 24 ובעלת ניסיון של שנתיים בשוק העבודה. "הנתבעת", נכתב, "התלוננה שהיא לא יכולה לגמור את החודש כי שכרה דירה יוקרתית במגדלי יו בתל אביב ב־10,000 שקל לחודש ושיש לה רכב אאודי יוקרתי".

 

פז ביקשה כי תירכש עבורה מכונית מרצדס בשווי 330 אלף שקל. במכתב לסמנכ"ל הכספים ישראל מסר כתבה פז כי "הוולוו שהמליצו לי עליה היא סופר דופר מעפנה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x