שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דוחות הבינלאומי: הרווח הנקי גדל ב-1.4%

הבינלאומי סיים את הרבעון השלשי עם רווח נקי של 146 מיליון שקל. התשואה להון עמדה על 8.6%. בתשעת החודשים הראשונים של השנה רשם הבנק ירידה של 3% בהכנסות מריבית נטו ל-1.6 מיליארד שקל

תומר ורון 08:0719.11.14

הרווח הנקי של הבנק הבינלאומי הסתכם ברבעון השלישי של השנה ב-146 מיליון שקל – עליה של 1.4% בהשוואה לתקופה המקבילה, רווח המשקף תשואה להון של 8.6%.

 

בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכם הרווח ב-426 מיליון שקל – ירידה של 0.7% והתשואה להון שנרשמה היא 8.3%. בתוך כך דירקטוריון הבינלאומי הודיע כי יחלק דיבידנד של 55 מיליון שקל.

 

הריבית הנמוכה שוחקת את הכנסות הבנקים והבינלאומי רשם בתשעת החודשים הראשונים של השנה ירידה של 3% בהכנסות מריבית נטו שהסתכמו ב-1.6 מיליארד שקל. אם מנטרלים השפעה חשבונאית שהוסיפה להכנסות מריבית 65 מיליון שקל, עולה כי הירידה בהכנסות הריבית נטו הגיעה לשיעור של 6%.

 

ההוצאות בגין הפסדי אשראי הניבו הכנסה של 8 מיליון לבנק בתשעת החודשים הראשונים של 2014, בהשוואה להוצאה של 65 מיליון שקל אשקד, זאת בעיקר כתוצאה מגידול בגביית חובות שהופרשו בעבר.

 

תיק האשראי של הבנק צמח ב-4.5% ב-12 החודשים האחרונים והסתכם ב-69.9 מיליארד שקל. במקביל הצליח הבנק להגדיל את פקדונות הציבור ב-4%.

 

סמדר ברבר-צדיק, מנכ"ל הבינלאומי ציינה עם פרסום הדוחות כי "תוצאות קבוצת הבינלאומי משקפות את המשך הצמיחה והגידול בהיקפי הפעילות, דבר שניכר בגידול בתיק האשראי, בהיקף נכסי הלקוחות, ובהכנסות מפעילות לקוחות בשוק ההון".

 

 צילום: עומר הכהן

 

בתגובה ראשונה לדוחות מבית מיטב דש ברוקראז': "התוצאות טובות ומעל לצפי שלנו  - רווח של 124 מיליון שקל ותשואה להון של 7.32%. ההפתעה לעומת הצפי הגיעה מהמשך הכנסות מהפסדי אשראי. הלימות ההון (רובד 1) עומדת על 9.93% לעומת 10.0% ברבעון הקודם. לאחר שני רבעונים של ירידה באשראי, מצליח הבנק לרשום עליה נאה של כ- 2 מיליארד שקל לרמה 90.8 מיליארד שקל. מדובר בהיקף שיא לבנק בשנים האחרונות ונעקוב קדימה לראות האם הוא מצליח לשמר זאת שכן בשנים האחרונות רמת האשראי בבנק נעה בטווח הצר של בין 66 לכ- 68 מיליארד שקל. העלייה (כפי שניתן לראות בטבלה המצורפת) היא במרבית הסקטורים, כאשר גם כאן להערכתנו יתכן ויש קשר לצרכי הציבור בשל מצב המשק".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x