שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אושרה עלות שכרו של המבורגר - "יסתפק" ב-3.5 מיליון שקל בשנה

חבילת השכר של יו"ר הראל נמוכה ב-600 אלף שקל מחבילת שכרו בשנה שעברה. קופות הגמל והפנסיה של כלל ביטוח, מתחרה של הראל, הייתה בין המתנגדים לחבילת השכר המופחתת וכך גם בית ההשקעות פסגות

רחלי בינדמן 10:3218.11.14

רוב בעלי מניות המיעוט של חברת הביטוח הראל אישרו את תנאי הכהונה של בעלי השליטה ובראשם היו"ר יאיר המבורגר ונשיא החברה גדעון המבורגר.  

המבורגר מעלות שכר של 3.5 מיליון שקל בשנה המורכבת ממשכורת חודשית של 160 אלף שקל, בדומה למשכורת ממנה נהנה עד כה. מנגד, המבורגר הפחית את מרכיב הבונוס שלו, זאת בהתאם לדרישות הפיקוח על הביטוח. אישור חבילת השכר היא בהתאם להמלצת חברת הייעוץ אנטרופי שתמכה בחבילות השכר.

 

למעשה, ויתר המבורגר על עלות שכר של 600 אלף שקל כיוון שלו היה ממשיך תחת הסכם העסקתו הקיים היה זכאי לעלות שכר של 4.1 מיליון שקל. עלות השכר המופחתת עונה גם לטיוטת החוק שפרסם שר האוצר יאיר לפיד באחרונה לפיה שכר בכירים בגופים פיננסים לא יעלה על 3.5 מיליון שקל בשנה. נזכיר כי משפחת המבורגר כבעלת שליטה נהנת מעבר לשכר גם מעליית ערך החברה בבורסה וכן מחלוקת דיבידנדים שוטפת.

 

גדעון המבורגר גדעון המבורגר צילום: עומר מסינגר

 

רוב בעלי מניות המיעוט, הגופים המוסדיים המתחרים בהראל תמכו כאמור בחבילת השכר המופחתת. בהתאם להוראות חדשות של המפקחת על הביטוח החלטת הצבעה של גוף פיננסי ביחס לשכר של גוף פיננסי מתחרה חייבת להתבצע דרך ועדות ההשקעה שם יש רוב של דירקטורים חיצוניים.

 

בכל זאת היו כמה גופים שהתנגדו לחבילת השכר המופחתת של המבורגר. בהם ניתן למנות את בית ההשקעות אנליסט, בית ההשקעות פסגות, חברת הביטוח איילון, בית ההשקעות הלמן אלדובי, חברת הביטוח הכשרה, קופות הגמל והפנסיה של חברת כלל ביטוח, שהמנכ"ל שלה, איזי כהן, נהנה מעלות שכר שנתית של כ-13 מיליון שקל בשנה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x