שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה בעליות קלות בת"א; מזרחי טפחות טיפס ב-1.6%

המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.2%, מניות הבנקים ירדו ב-0.2%; מזרחי טפחות סגר רבעון שלישי מוצלח. בזק ירדה ב-0.8% במחזור ענק של 140 מיליון שקל - פי 4 מהמחזור הממוצע במניה. החברה לישראל התחזקה ב-2.3%, כיל ב-1.8%. מחזור המסחר - 1.06 מיליארד שקל

שי סלינס 17:3318.11.14

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

אג"ח ל-10 שנים אג"ח ל-5 שנים אג"ח ל-30 שנה 

 

דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בבורסה, המניות הבולטות במסחר, מחזורי המסחר והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בבורסה, המניות הבולטות במסחר, מחזורי המסחר והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי צילום: עמית שעל

 

17:30 - נעילה בעליות קלות באחוזת בית: ת"א 25 ות"א 100 סיימו את היום בעלייה של 0.2%, כשמנגד מניות הבנקים ירדו ב-0.2%. מזרחי טפחות שפתח את היום עם פרסום הדוח הרבעוני סוגר אותו בעלייה מרשימה של 1.6%. בזק סיימה יום של תנועות חזקות עם ירידה של 0.8% במחזור גבוה במיוחד - 140 מיליון שקל. החברה לישראל עם העלייה החזקה של ת"א 25 - 2.3%. מחזור המסחר הכולל הסתכם היום ב-1.06 מילארד שקל. האג"ח הממשלתית ל-10 שנים (0324) ירדה ב-0.27%, התשואה עלתה ל-2.15%.

 

16:40 - גילת רשתות לוויין הורידה את תחזיותיה לשנת 2014. החברה צופה כעת הכנסות של 235 מיליון דולר לעומת תחזית קודמת להכנסות של 245-240 מיליון דולר. עוד צופה החברה כי הרווח התפעולי התזרימי יעמוד על כ-23.5 מיליון דולר לעומת התחזית הקודמת לרווח תפעולי תזרימי של 22.1-21.6 מיליון דולר. הכנסותיה של גילת ברבעון השלישי של 2014 הסתכמו ב-57.1 מיליון דולר, בהשוואה ל-54.1 מיליון דולר ברבעון השני של 2014 ול-51.8 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2013. ההבדל נובע בעיקר מעליה בהכנסות מחטיבת השירותים,החטיבה הביטחונית והתקשורת בתנועה.

 

נכון לעכשיו, פחות משעה לנעילת המסחר, המחזור עומד על 815 מיליון שקל.

 

טרנס קלינגמן, פסגות ברוקראז' בהתייחסות לדו"חות מזרחי-טפחות: הגידול בדרישות ההון בשנתיים הקרובות (מ-9% ל-9.8%) ישפיע לרעה על התשואה על ההון במיוחד לאור סביבת הריבית והאינפלציה הנמוכה אשר פוגעים בהכנסות השוטפות מריבית. יחס ההוצאות להכנסות מתייצב ב-60%. מדובר ביחס טוב בהשוואה למערכת אולם קשה לנו לראות את הבנק מתייעל מעבר לכך כאשר תנאי המקרו במשק פוגעים ברמת ההכנסות. התוצאות החזקות של הרבעון השלישי הושגו באופן חלקי הודות לרמת הפרשות להפסדי אשרי נמוך במיוחד ביחד עם רווחי אג"ח גבוהים.

16:05 - המניות המובילות את המסחר מבחינת המחזורים (מהגבוה לנמוך): בזק, טבע, לאומי, פועלים, כיל, מזרחי-טפחות

 

15:20 - איתוראן רשמה צמיחה של 10% בהכנסות ל-46.5 מיליון דולר ברבעון השלישי – כאשר החברה דיווחה על שיא ב-EBITDA ובמספר המנויים. עוד גורם שסייע לחברת מערכות האיתור לרכב היה התחזקות הדולר, שגרם לרישום הכנסות מימון חריגות. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 8.7 מיליון דולר, קפיצה של 24% לעומת הרבעון המקביל, שנבעה בין השאר גם מהתחזקות הדולר שעלה ב-7.5% מול השקל ברבעון השלישי לעומת המקביל. בחרה הודיעה על דיבידנד של 4.5 מיליון דולר.

 

14:45 - פוקס דיווחה על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי 2014. מחזור המכירות עלה ברבעון ב-3.2% והסתכם ב- 265 מיליון שקל. העלייה במכירות נובעת מגידול בשטחי מסחר ומהשקת מותג הילדים האמריקאי דה צ'ילדרנס פלייס שמונה כיום 21 חנויות, וקוזזה בחלקה מהשלכות השליליות של מבצע צוק איתן אשר פגע במכירות החברה.

 

למרות העלייה במכירות, רשמה פוקס ברבעון ירידה של 14% ברווח הנקי והוא הסתכם ב-18 מיליון שקל. כמו מתחרותיה, גם פוקס סבלה ברבעון הנוכחי שהלכות מבצע צוק איתן שגרמו לירידה במכירות.

 

הראל ויזל, בעלי פוקס הראל ויזל, בעלי פוקס צילום: עמית שעל

 

14:25 - מניית בזק משלימה ירידה חדה של 7% ביומיים. מחזור המסחר במניה עומד על 111.5 מיליון שקל - פי 3 ממחזור המסחר היומי הממוצע במניה בחצי השנה האחרונה.

 

דניה סיבוס, מקבוצת אפריקה ישראל, פרסמה את תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי והציגה הכנסות של 666.9 מיליון שקל, לעומת הכנסות של 801.8 מיליון שקל  ברבעון המקביל אשתקד. הירידה בהכנסות נובעת בעיקר מהירידה בתחום הבניה למגורים, עקב הקטנת קצב כניסת העבודות בתחום זה , זאת לצד הקיטון בהכנסות של אפריקה מגורים עקב מסירת דירות רבות יותר ברבעון המקביל אשתקד. ההכנסות בתשעת החודשים הראשונים של השנה הסתכמו ב-2.05 מיליארד שקל, לעומת 2.26 מיליארד שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

12:40 - שי עזר, אנליסט הנדל"ן של בית ההשקעות IBI על דו"חות אפי פיתוח, החברה הבת (100%) של אפריקה ישראל: "בניגוד מוחלט למצב הכלכלי ברוסיה הציגה אפי פיתוח תוצאות מצוינות. קניון אפימול ממשיך להשתפר וה-NOI ברבעון הסתכם ב-25 מיליון דולר - כלומר קצב של 100 מיליון דולר בשנה. מדובר על גידול של 47% מהרבעון מקביל ו-9% מהרבעון קודם. להערכתנו חלק גדול מהשיפור נובע מקיטון בהוצאות התפעול. שיעור התפוסה נותר על 82% בדיוק כמו רבעון קודם ושיעור המבקרים גדל ב-8% לעומת קבעון מקביל".

 

"במצב נורמלי היינו מעלים את מחיר היעד אולם לאור החרפת המצב בחודש האחרון בעיקר בשל הפיחות המטורף ברובל לעומת הדולר ועליית הריבית ותשואת האג"ח הממשלתי ברוסיה אנחנו מעלים את שיעור הדיסקאונט במודל ה NAV של החברה מה שכנראה יוריד את מחיר היעד שלנו. התפתחויות אלו יכולות להביא להרעה בתוצאות התפעוליות של החברה ואף להפחתות בנכסים. השוכרים בנכסים של אפי פיתוח משלמים בדולרים ולכן פיחות של 40% משמעותו עלייה של 40% בשכר הדירה מה שלא הגיוני ולכן אם הרובל לא יבצע תיקון להערכתנו נראה ירידה בתוצאות התפעוליות של החברה ברבעונים הבאים. עד שהמצב ברוסיה לא ישתפר החברה תמשיך לסבול ממומנטום שלילי לא משנה אלו דוחות טובים היא תציג", הוסיף עזר. 

 

12:15 - שותפויות הגז דלק קידוחים ואבנר מדווחות הבוקר על גידול של כ-12% בנפח מאגר הגז אפררודיטה. מדובר במאגר ששוכן בסמוך לקפריסין ונמצא בבעלות משותפת של נובל אנרג'י האמריקאית (70%) ודלק (בחלוקה שווה בין דלק קידוחים ואבנר-30%). לפי הדיווח, שנמסר לאחר פענוח ממצאים חדשים על ידי חברת NSAI (החברה הזרה Netherland Sewell and Associates, שניפקה גם את הניתוח למאגרי תמר ולווייתן), כמות הגז ששוכנת במאגר "אפרודיטה" מגיעה לכ-4.54 TCF (טריליון רגל מעוקב), זאת לעומת אמדן של כ-4 TCF במקור. כפועל יוצא מכך עודכן גם מאגר חביות הקונדסנט, חומר גלם שמשמש את תעשיית הדלקים, והוא עומד כעת על 9 מיליון חביות, זאת לעומת כ-8.1 מיליות חביות בהערכה הקודמת.

 

11:30 - נעילת מסחר מעורבת בבורסות אסיה: הבורסה בסין ירדה ב-0.7%, ניקיי ביפן זינק ב-2.2% הבורסה בדרום קוריאה עלתה ב-1.2% והאנג סנג בהונג קונג ירד ב-1.1%.

 

הולכים לבחירות ביפן. על רקע הכניסה של יפן למיתון - ראש ממשלת יפן שינזו אבה הודיע היום כי בכוונתו לפזר את הפרלמנט ולהכריז על בחירות חדשות. בנוסף אבה החליט לדחות בשנה וחצי את ההעלאה הנוספת של מס הקנייה - צעד שהיה שנוי במחלוקת מזה זמן.

 

11:00 - מניית בזק ממשיכה לאבד גובה אחרי ירידה של 5.1% אתמול. ברקע לחולשה במניה, רפורמה, במסגרתה תחויב בזקלהחכיר את השימוש בתשתית הקווית שלה לחברות מתחרות, ובראשן סלקוםו פרטנר, שיחכרו את התשתית וימכרו ללקוחות שירותים כמו תשתית אינטרנט, טלפון קווי וטלוויזיה רב ערוצית. מטרת הרפורמה היא להכניס שחקנים חדשים ולהגביר את התחרות בשוק התקשורת הקווית הנשלט על ידי הדואופול של בזק ו-HOT.

 

אורי ליכט מ-IBI התייחס לנושא וכתב כי "משרד התקשורת הפתיע אתמול בגדול עם פרסום המסמכים שמסדירים את השוק הסיטונאי, יש לצפות ללא מעט קשיים בדרך, ולבסוף הכל יקום וייפול על השאלה עד כמה המשרד יהיה נחוש להוציא את הרפורמה לפועל. רמות המחירים שנקבעו גבוליות אך מאפשרות כניסה של מתחרים חדשים, בזק צריכה להיות מאוכזבת מהעדר התייחסות להפרדה המבנית".

 

9:50 - ירידות בפתיחת המסחר בבורסה. המדדים ת"א 25 ות"א 100 מאבדים 0.3% ומדד הבנקים משיל 0.1%.

 


 

מזרחי טפחותעוקף את תחזיות האנליסטים ורושם שיא ברווח הרבעוני שנעמד על 304 מיליון שקל – עלייה מתונה של 1% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. הרווח משקף תשואה להון של 12%. בסיכום של תשעת החודשים הראשונים הבנק רשם גידול של 5.3% ברווח נקי שהסתכם ב-870 מיליון שקל ותשואה להון של 11.4%. תיק האשראי של הבנק עלה ב-7.3% והסתכם נכון לסוף הרבעון השלישי ב-146.7 מיליארד שקל. בהתאם, גם המאזן כולו של הבנק גדל ועלה ב-12% מאז הרבעון השלישי אשתקד.

 

8:30 - עדכון מהמסחר בבורסות אסיה: ניקיי ביפן עולה ב-0.2%, האנג סנג בהונג קונג משייל 1.1%, הבורסה בסין בירידה של 0.8% והבורסה בדרום קוריאה מאבדת 1.2%.

 

אמש ננעל המסחר בניו יורק ננעל במגמה מעורבת ומדד S&P 500 נגע בשיא, כשעלה בשיעור של 0.1% לרמה של 2,041 נקודות. דאו ג'ונס עלה ב-0.1% גם כן ומדד נאסד"ק נחלש בשיעור של 0.4%

 

8:05 - חמישה בני אדם נרצחו הבוקר בהתקפת מחבלים על ישיבה ובית כנסת בשכונת הר נוף בירושלים. שישה מתפללים נוספים נפצעו באירוע, ארבעה מהם באורח בינוני-קשה ופונו לבתי החולים הדסה עין כרם ושערי צדק. התוקפים נהרגו אף הם, ככל הנראה מירי איש כוחות הביטחון. ככל הידוע, שני מחבלים חמושים בגרזנים, אקדחים וסכינים הגיעו למתחם שברחוב הרב שמעון אגסי בבירה - שכולל בית כנסת וישיבה - ותקפו את הנוכחים בשתי זירות שונות.

 

מה דעתך על מניית מזרחי טפחות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

8:00 - מיטב-דש לקראת דו"ח בנק מזרחי טפחות שיפורסם בערך בשעה 9:00: אנו צופים רבעון טוב תוך שיפור מסוים ביחס היעילות התפעולית כאשר בשורה התחתונה אנו צופים לרווח של 284 מיליון שקל, המשקף תשואה להון של 11.2%. עדיין כשברקע הצפי שהמדד ב-12 החודשים הקרובים יסתכם בכ-0.6%, החלטת המפקח על חיזוק הלימות ההון מלפני כחודשיים ועמה החשש כי בכך לא תמו ההנחיות המיוחדות ומנגד מעבר לים החקירות של הרשויות האמריקאיות מתקדמות, נראה כי הבנק לא יתוגמל באותו מידה על הפתעה לטובה ועל הפתעה לרעה בדוחות וזו בלשון המעטה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x