שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

תנועות קלות בנעילה; דסק"ש זינקה ב-13%, אי.די.בי פתוח טיפסה ב-5%

מדד ת"א 25 נסגר ביציבות, ת"א 100 ירד ב-0.2%, ות"א בנקים טיפס ב-0.4%; כיל עלתה ב-1.1% והחברה לישראל טיפסה ב-2.1% לאחר הודעת מנכ"ל כיל על פיטורי עובדים בישראל. סלולריות אחרי הדו"חות: פרטנר ירדה ב-1.6%, סלקום איבדה 2.7%. מחזור המסחר - 981 מיליון שקל

שי סלינס 17:3312.11.14

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

אג"ח ל-10 שנים אג"ח ל-5 שנים אג"ח ל-30 שנה

 

דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בבורסה, המניות הבולטות במסחר, מחזורי המסחר והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בבורסה, המניות הבולטות במסחר, מחזורי המסחר והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי צילום: עמית שעל

 

17:30 - נעילה שלילית באחוזת בית: ת"א 25 ננעל מעט מעל רמת הבסיס, ת"א 100 נחלש ב-0.2% ות"א בנקים התאושש עם עלייה של 0.4% - לאומי עלה ב-1.2%. מחזור המסחר הסתכם ב-981 מיליון שקל. מדדי תל בונד נסחרו ביציבות, ומולם האג"ח הממשלתיות סגרו יום של עליות של עד 0.3%. האג"ח הממשלתית השקלית ל-10 שנים (0324) נסגרה בעלייה של 0.32% כשהתשואה יורדת ל-2.14%.

 

16:30 - שעה לנעילת המסחר - המדדים עברו להיסחר בירידות בעקבות המגמה השלילית בעולם - המחזור עומד על 807 מיליון שקל.

 

רבוע כחול נדל"ן דווחה על תוצאותיה הכספיות. הרווח הנקי ברבעון השלישי צמח ב-82.5% והסתכם ב-23.3 מיליון שקל. בתשעת החודשים הראשונים של 2014 הרווח הנקי עלה ל-91 מיליון שקל, לעומת 80 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. זאב שטיין, מנכ"ל החברה: "הרבעון השלישי מבטא את תנופת הייזום בו עסקה רבוע נדל"ן בשנים האחרונות. הגידול ב-NOI מבטא תחילת הנבה של מספר פרויקטים שסיימנו בשנה האחרונה".

 

15:30 - מנכ"ל כילסטפן בורגס אומר לבלומברג כיבתוך 3 שנים החברה צפויה לפטר 600 עובדים בישראל: "אנחנו נמצאים בתהליך של צמצום 10%-12% מכוח העבודה של כיל בישראל בתקופה של 3 שנים", אמר בורגס בראיון, בעקבות פרסום הדו"חות הכספיים של ענקית הדשנים הישראלית ודקות לפני שיחת הוועידה של החברה. נכון לתחילת השנה לכיל 5,238 עובדים בישראל. "אנחנו הולכים להמשיך בתוכנית ההתייעלות שלנו לא רק בגלל מסקנות וועדת ששינסקי 2 - אלא משום שאנחנו לא יעילים מספיק", אמר בורגס.

 

15:00 - דו"חות מעורבים לאיזיצ'יפ לרבעון השלישי: הרווח הנקי למניה הסתכם ב-28 סנט וההכנסות עמדו על 19.2 מיליון דולר. תחזיות השוק עמדו על רווח נקי של 25 סנט למניה והכנסות של 19.8 מיליון דולר. נכון לסוף הרבעון השלישי של השנה בקופת המזומנים של החברה 223.4 מיליון דולר.

 

14:35 - נכון לשעה זו, נרשם מחזור נמוך במסחר של 564 מיליון שקל בלבד.

 

עמית רוזנצוויג, מנהל השקעות בכיר בהלמן-אלדובי: "השוק המקומי נסחר ביציבות לאור ירידות השערים בשווקים האירופאים ולאחר יום מימושים בשוק המקומי אתמול. שוק המניות רושם ירידות מספר ימים תוך עלייה של הדולר מול השקל בשל המצב הביטחוני והערכות כי נמשיך לראות נתוני מאקרו חלשים בכלכלה המקומית. השוק בארץ ימשיך לנוע בתקופה הקרובה בעיקר לנוכח דוחות החברות. בשוק החוב אגרות החוב הממשלתיות רושמות ירידת תשואות ועליות במחיר בשל ירידת התשואות באגרות חוב ממשלתיות באירופה ובארה"ב. אפיק הקונצרנים נסחר ביציבות לאחר מספר ימי ירידות שערים ועליית תשואות בשל החשש מפני יכולת החזר החוב של אי.די.בי ודסק"ש".

 

14:05 - חברת המחשוב הישראלית מטריקסדיווחה הבוקר על תוצאות הרבעון השלישי של שנת 2014 . על פי הדיווח רשמה החברה עלייה בהכנסות ולגידול בפעילות החברה בחלק מהמגזרים. הכנסות החברה ברבעון השלישי הסתכמו ב-512.5 מיליון שקל בהשוואה להכנסות של 458.2 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2013. הרווח התפעולי של החברה הסתכם ב-36 מיליון שקלים לעומת רווח תפעולי של 30 מיליון שקלים ברבעון המקביל ב-2013.

 

13:30 - אלעד שמש האסטרטג הראשי של קולמקס (Colmex) בית השקעות על המסחר בעולם: "על קצה הפירמידה רגע לפני פריצת שיא כל הזמנים נראה כי המוסדיים בארה"ב מאטים מעט את קצב הקניות. אמש המסחר התאפיין במחזורים נמוכים בארה"ב והבוקר ניתן לזהות הססנות בקרב השחקנים. בחדרי העסקאות ניתן לזהות מימוש רווחים קל ביותר וביצוע התאמות לפני המשך מהלך העליות כאשר הסבירות לירידות מעבר למימוש קל אינו מטריד את הסוחרים כרגע".

 

משבר השירות החמור ב-HOT מוביל לנזק כלכלי עצום לצרכן, שיכול להגיע למאות שקלים בשנה למשפחה. זוהי המסקנה של דיווח שמפרסם היום אורי ליכט, מנהל מחלקת המחקר בבית ההשקעות IBI. "שוק התקשורת הקווית בישראל הוא דואופול שנשלט ביד רמה בידי בזקו-HOT - שתי החברות, היחידות בעלות תשתית המגיעה עד בית הלקוח. כתוצאה מכך הן היחידות שמוכרות תשתית אינטרנט וטלוויזיה רב ערוצית (בזק באמצעות yes) ומחזיקות בפער ניכר במספר קווי הטלפוניה הנייחת", מסביר ליכט.

 

12:30 - נעילת מסחר חיובית באסיה: ניקיי ביפן עלה ב-0.4%, האנג סנג טיפס ב-0.6% והבורסה בסין זינקה ב-1.4%.

 

אילנית שרף, אנליסטית בכירה בפסגות ברוקראז' על דו"חות כיל: "בשורה תחתונה, הרבעון השלישי היה במגמת שיפור במגזר הדשנים ובמגזר הברום. אנו מעריכים כי שוק הדשנים ימשיך להיות מאתגר בעיקר על רקע הירידה החדה שנרשמה במחירי הסחורות החקלאיות שתוביל להערכתנו לקושי בניסיון להעלות מחירים בעתיד. לכן אנו לא צופים בעתיד הקרוב שינוי חד במחירי האשלג הסטנדרטי. נציין כי מודל הערכת השווי שלנו מגלם בכל מקרה את סביבת המחירים כיום גם בטווח הארוך".  

 

11:55 - סאפיינס, יצרנית התוכנות לתחום הביטוח, רשמה עלייה של 16.7% בהכנסות הרבעון השלישי ל-40.4 מיליון דולר. הרווח הנקי המתום הסתכם ב-4.1 מיליון דולר, זהה לרבעון המקביל. החברה עקפה את ציפיות השוק בשורה העליונה אך החמיצה אותן במעט בשורה התחתונה. הרווח התפעולי של סאפיינס ברבעון השלישי של 2014 עלה ב-22.6% לכ-4.4 מיליון דולר, בהשוואה לכ-3.6 מיליון דולר ברבעון מקביל אשתקד.

 

10:40 - התאוששות במניות ובאיגרות החוב מקבוצת אי.די.בי: אי.די.בי פתוח קופצת ב-7.6%, דסק"ש ב-8%. אג"ח אי.די.בי עולות בעד 3.5%.

 

מור בית השקעות: "ניתן לראות עצבנות רבה בשוק האג"ח והמניות בישראל בימים שחלפו, בין היתר על רקע ההידרדרות הביטחונית הקשה שראינו. להערכתנו התנודתיות באפיקים אלו תמשיך להיות גבוהה בתקופה הקרובה, אך בסופו של דבר המדיניות המוניטרית הנוכחית של בנק ישראל, התומכת בהשארת הריבית נמוכה זמן רב, תנצח ותמשיך להוביל כספים לאפיקי הסיכון השונים. האפיק שאמור לעורר עניין בשבועות הקרובים יהיה האפיק הקונצרני וזאת על רקע הגעתן של חברות אמריקאיות לשוק המקומי".

 

9:50 - פתיחת מסחר יציבה - המדדים ת"א 25 ות"א 100 נסחרים ללא שינוי ומדד הבנקים עולה ב-0.3% לאחר הירידות החדות אתמול. אחרי הדו"חות: כיל וסלקום עולות ב-1.2% ופרטנר ב-0.4%. דסק"ש עולה ב-3% ואי.די.בי פתוח ב-2.9%.

 

במקביל למתחרה פרטנר גם קבוצת סלקום מפרסמת היום את התוצאות הכספיות שלה לרבעון השלישי של 2014. סלקום רשמה הכנסה של 1.14 מיליארד שקל ברבעון השלישי, ירידה של 6.7% בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד. כמו אצל פרטנר גם אצל סלקום הירידה בהכנסות נבעה מקיטון משמעותי בהכנסות ממכירת שירותים (בעיקר זמן אוויר סלולרי) של 13.1% עקב התחרות העזה ושחיקת המחירים בענף. כמו גם ירדו ההכנסות של נטוויז'ן, החברה-הבת, ממכירת שירותי אינטרנט ושיחות בינלאומיות.

9:30 - פרטנר מדווחת היום על תוצאותיה הכספיות לרבעון השלישי של 2014. החברה רשמה ברבעון השלישי הכנסות של 1.1 מיליארד שקל, ירידה קלה של 1% בהשוואה לרבעון המקביל. ברמת ההכנסות של החברה משירותים נרשמה ירידה של 9% בהשוואה לרבעון המקביל, שנבעה מהמשך שחיקת המחירים בענף הסלולר בעקבות התחרות האגרסיבית בתחום. לצד זה מדווחת פרטנר על עלייה בהכנסות משירותי אירוח של מפעילים אחרים, בעקבות המעבר ההדרגתי של HOT mobile להתארח על רשת פרטנר (במקום על רשת פלאפון).

 

מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

8:00 - עדכון מהמסחר בבורסות אסיה: ניקיי ביפן עולה ב-0.6%, האנג סנג בהונג קונג עולה ב-0.1% והבורסה באוסטרליה יורדת ב-1%.

 

בעל השליטה בקבוצת דלק יצחק תשובה המריא בתחילת השבוע לסבב פגישות עם גורמים בכירים בענף הגז באוסטרליה. כך נודע ל"כלכליסט". אל תשובה הצטרף מנכ"ל אבנרויו"ר דלק קידוחים גדעון תדמור. סבב הפגישות שם יכלול חברות גז, תשתית ולוגיסטיקה מתחום האנרגיה. ליבת הנסיעה היא פגישה עם בכירי ענקית האנרגיה וודסייד, אחת החברות המובילות בעולם בהפקה ושינוע גז נוזלי.

 

בכך מחדשת דלק רשמית את המו"מ להכנסת שותף בכיר למאגר לווייתן, כזה שאולי יצטרף לאפשרויות הנזלת הגז, שינוע והפצה ברחבי העולם, בעיקר במזרח הרחוק מבלי להחזיק במאגר עצמו, זאת תוך ניצול שורת מזכרי ההבנות שנחתמו לאחרונה מול ירדן ומצרים. היקף העסקאות נאמד בקרוב ל-70 מיליארד דולר לאורך תקופת החוזים.

 

7:30 - וול סטריט ננעלה במגמה חיובית מדד נאסד"ק עלה ב-0.2%, דאו ג'ונס ו-S&P 500 עלו בשיעור של פחות מ-0.1% - וקבעו שיא חדש זה היום החמישי ברציפות. מחיר הזהב עלה היום ב-0.3% לרמה של 1,142.6 דולר לאונקיה; אתמול ירדה המתכת לשפל של שנה.

 

כיל, יצרנית הדשנים הישראלית, המשיכה ברבעון השלישי לרשום עלייה בהיקפי מכירת האשלג אך השורה התחתונה של החברה המשיכה להצטמק. במקביל, הדירקטוריון אישר חלוקת דיבידנד של 125 מיליון דולר. מכירות כיל ברבעון השלישי גדלו בכ-8% והסתכמו בכ-1.56 מיליארד דולר. הגידול נובע בעיקר מעלייה בכמויות מכירת אשלג ומעכבי בעירה על בסיס ברום, מאיחוד לראשונה של דו"חותיהן של חברות שנרכשו ב-2014, ומהשפעת השינוי בשער החליפין. הגידול קוזז בחלקו כתוצאה מירידה במחירי המכירה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x