$
בורסת ת"א

פריגו ממשיכה במסע הרכישות: רוכשת את אומגה ב-4.5 מיליארד דולר

החברה מבלגיה הוקמה ב-1987 והכנסותיה השנתיות מוערכות ב-1.6 מיליארד דולר. במקביל פרסמה פריגו את תוצאותיה הרבעוניים ופספסה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים

ניר צליק 13:5606.11.14

פריגו, חברת התרופות, יוצאת לרכישת ענק נוספת. החברה הודיעה כי היא תרכוש את אומגה הבלגית בתמורה ל-4.5 מיליארד דולר.

 

העסקה עצמה תמומן באמצעות מזומן, חוב ומניותיה של פריגו. כרבע מהעסקה תמומן באמצעות המניות של פריגו, בסך הכל כ-5 מיליון מניות. פריגו תקבל הלוואה מג'יי.פי מורגן וברקליס. העסקה אושרה על ידי הדירקטוריונים של שתי החברות והיא צפויה להיסגר במהלך הרבעון הראשון של 2015.

 

אומגה עצמה הוקמה ב-1987 והכנסותיה השנתיות מוערכות ב-1.6 מיליארד דולר. אומגה היא יצרנית תרופות הנמכרות מעבר לדלפק, בדומה לפריגו, והיקף המכירות של החברה הוא החמישי בגודלו באירופה. עיקר פעילותה של אומגה היא בתרופות לשיעול והצטננות, עור והקלה על כאבים, כמו גם גלולות הרזייה. בפורטפוליו המוצרים של החברה יש כ-2,000 מוצרים שונים. שיעור הצמיחה של החברה בשנה עמד על כ-10% בממוצע בחמשת השנים האחרונות.

 

רכישת הענק הנוכחית מצטרפת לרכישתה של אלאן האירית ביולי 2013, בתמורה ל-8.6 מיליארד דולר. בניגוד לרכישתה של אלאן, שנועדה בעיקר לצורך תכנון מס על רקע שיעור המס הנמוך הנהוג באירלנד, הרכישה הנוכחית נמצאת בתחומי הליבה של פריגו, תרופות הנמכרות מעבר לדלפק, וככל הנראה השיפור בנתח השוק של פריגו באירופה בתחום זה והיכולת להקטין את עלויות התפעול עומדים במשולב כבסיס לרכישה זו.

 

ג'וזף פאפא ג'וזף פאפא
מה דעתך על מניית פריגו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

במקביל לרכישה פירסמה החברה את דו"חות הרבעון הראשון. פריגו סיימה את הרבעון עם הכנסות של 952 מיליון דולר לעומת 933 מיליון דולר ברבעון המקביל, עלייה של 2%. הרווח הנקי המתואם הסתכם ב-187.5 מיליון דולר או 1.4 דולר למניה לעומת 143.9 מיליון דולר או 1.52 דולר למניה ברבעון המקביל. ציפיות השוק היו להכנסות של 998 מיליון דולר ורווח מתואם של 1.44 דולר כך שהחברה החמיצה את התחזיות.

 

לשנת 2015 כולה צופה החברה רווח נקי מתואם של 7.2-7.5 דולר. השוק צפה לשנה זו רווח מתואם של 7.4 דולר כך שהחברה סיפקה תחזית מאכזבת מעט ל-2015 בשורה התחתונה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x