$
ועידת שוק ההון 2014

איך גורמים לאנשים המרותקים לכסא גלגלים ללכת מחדש?

ד"ר עמית גופר, נשיא ומייסד ReWalk, הציג היום בוועידת שוק ההון את המערכת שמאפשרת "הליכה טבעית". כך זה עובד

גיל קליאן 17:3605.11.14

ד"ר עמית גופר, נשיא ומייסד ReWalk, הציג היום את החברה שלו במסגרת פאנל "ביומד וביוטק" בוועידת שוק ההון של "כלכליסט". גופר תיאר את מצבם של אנשים המרותקים לכיסא גלגלים.

 

"ריתוק לכיסא גלגלים", לדבריו, "הוא אובדן ההערכה העצמית של בן אדם. אתה נמצא בחדר, מנופף שאתה שם אבל לא שמים לב אליך. זה מאבק יומיומי - לצאת מהמיטה, להתלבש, להתקלח, להגיע למקום עבודה. ישיבה ממושכת זה הידרדרות בטוחה במצב הבריאותי. אדם בכיסא גלגלים מרגיש בשולי החברה. קהילת הנכים משתוקקים להרגיש שייכות אמיתית לחברה, איכות חיים ועצמאות".

 

ד"ר עמית גופר ד"ר עמית גופר צילום: עמית שעל

 

"המערכת שלנו מורכבת מארבעה מנועים, שלט אלחוטי וקביים. דוחפים את הקביים קדימה וכל השלד החיצוני הזה נוטה קדימה. חיישן זווית חש את זה והמחשב נותן פקודה לצעד אחד. עוד פעם קביים - עוד פעם צעד. כשהמשתמש מיומן בזה ההליכה היא מאוד טבעית".

 


 

גופר, שבעצמו מרותק לכיסא גלגלים, הציג כתבה על החברה ב-CNN, על השינוי שחוללה בחיים של פועל ריתוך שנפצע בתאונת עבודה והיה מרותק לכיסא גלגלים, עד שהמערכת של החברה איפשרה לו ללכת שוב.

 

"החברה נמצאת ביקנעם, מעסיקה 30 עובדים ועוסקת בהנדסה וייצור, כשהייצור נעשה במעלות. יש לנו חברה בת בברלין לשיווק ומכירות וגם אימון והכשרה. בארה"ב יש לנו 15 עובדים שעוסקים גם בתקינה ורגולציה", סיפר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x