$
ועידת שוק ההון 2014

מנהל ההשקעות של מיטב דש: "בשנה הבאה נראה עליות של עד 15% בשוק הישראלי"

מנהלי ההשקעות הבכירים בגופים המוסדיים הפגינו אופטימיות בפאנל שנערך בוועידת שוק ההון של כלכליסט. אמיר הסל: "אני מרגיש שזה נכון לשמור על חשיפה מנייתית גבוהה בארה"ב ואירופה"; אמיר גיל: "הולכת להיות שנה טובה בשוק המניות הישראלי"; גלעד אלטשולר היה זהיר יותר: "בכל שנה יש הפתעות שאף אחד לא יכל לחזות"

אורן פרוינד 15:4905.11.14

בוועידת שוק ההון של "כלכליסט" שנערכת הבוקר (ד') בת"א הציגו מנהלי ההשקעות של הגופים המוסדיים הגדולים במשק תחזית אופטימית במיוחד לשנת 2015. מנהלי ההשקעות הראשיים צופים עלייה של דו ספרתית בשוק המניות הישראלי בשנה הבאה וממליצים להגדיל חשיפה בתיק המניות להיקף של 30% לפחות.

 

"בשנה הבאה אנו צפויים לראות עליות של עד 15% בשוק המניות הישראלי" אומר יניב צלאל, מנהל השקעות ראשי בבית ההשקעות מיטב דש. לדבריו, "שוק המניות ימשיך להניב תשואה פנימית חיובית כי הוא מתומחר בחסר". גם לדברי רועי יקיר, מנהל השקעות ראשי בהפניקס, השוק הישראלי צפוי בפני מגמה ירוקה. "להערכתי אנו נראה בשנת 2015 שווקים חיוביים עם שיעור עלייה חד ספרתי גבוה. יחד עם זאת אני ממליץ להיות קפדן בבחירה מאחר שכמו בשנה שעברה, התנודתיות תהיה קיצונית מאוד כאשר יהיו מניות שיעלו הרבה ויהיו כאלו שירדו משמעותית".

 


 

כלל האנליסטים הסכימו כי השוק העולמי צפוי בפני מגמה חיובית אולם אופן פיזור הנכסים שלהם בעולם הוא שונה. צלאל אמר כי "השוק האמריקאי מתומחר ברמות גבוהות יותר ולכן צפויה תשואה נמוכה יותר מהשוק הישראלי".

 

אמיר הסל, מנהל השקעות ראשי בהראל, גם הוא ממליץ להגדיל חשיפה למניות בחו"ל. "רמת המחירים היא רמה לא בועתית ולא גבוהה מאוד בארה"ב ואירופה ואני מרגיש שזה נכון לשמור על חשיפה מנייתית גבוהה באזורים אלו", אמר. 

 

מימין:  סופי שולמן, עורכת שוק ההון, יניב צלאל, אמיר הסל, יאיר לפידות, יוני טל, גלעד אלטשולר, עידו קוק, אמיר גיל ורועי יקיר מימין: סופי שולמן, עורכת שוק ההון, יניב צלאל, אמיר הסל, יאיר לפידות, יוני טל, גלעד אלטשולר, עידו קוק, אמיר גיל ורועי יקיר צילום: עמית שעל

 

לדברי אמיר גיל, סמנכ"ל השקעות פסגות גמל ופנסיה "הולכת להיות שנה טובה יותר בשוק המניות הישראלי, יחד עם זאת אני חושב שישראל תעשה פחות טוב משאר העולם".

 

גלעד אלטשולר, מייסד ומנהל השקעות ראשי אלטשולר שחם, העדיף להימנע מתחזיות. "כל שנה יש הפתעות שאף אחד לא יכל לחזות. אף אחד לא ראה את צוק איתן מגיע ולא את המשבר באוקראינה. השאלה הנשאלת היא אילו החלטות נקבל כשיבואו אירועים משמעותיים והם יבואו", אמר אלטשולר. לדבריו, "יש שני כוחות שפועלים כרגע על השוק. האחד זה הכסף שנכנס לשוק ההון כי הריבית היא אפסית . הדבר השני זה רמת מחירים נמוכה".

 

גם עידו קוק, מנכ"ל אי.בי.אי, סירב לתת תחזיות. "תחזיות לא שוות הרבה. אני חושב שאירופה תעשה טוב יותר מישראל וישראל תעשה טוב מארה"ב".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x