$
בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה יציבה בת"א - מחזור ענק לטבע

המדדים ת"א 25 ות"א 100 ננעלו ברמת הבסיס. מחזור המסחר הסתכם ב-988 מיליון שקל - 234 מיליון דולר (24%) מסכום זה ריכזה מניית טבע, שעלתה ב0.5%. בעל השליטה בבבילון נועם לניר רכש מניות של החברה ב-6 מיליון שקל - המניה עלתה ב-2.7%. אלביט מערכות ירדה ב-2.4%, פוטומדקס צנחה ב-21%

שי סלינס 17:3304.11.14

מדדי מניות

ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז יתר 50 ביומד

 

מדדי אג"ח

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

אג"ח ל-10 שנים אג"ח ל-5 שנים אג"ח ל-30 שנה

 

דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בבורסה, המניות הבולטות במסחר, מחזורי המסחר והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי דיווח שוטף מהמסחר בבורסה של תל אביב: כל העדכונים החשובים של החברות בבורסה, המניות הבולטות במסחר, מחזורי המסחר והניתוחים של האנליסטים המובילים בשוק ההון הישראלי צילום: אוראל כהן

 

17:30 - נעילה יציבה בתל אביב: המדדים ת"א 25 ות"א 100 ננעלו ברמת הבסיס. מחזור המסחר הסתכם ב-988 מיליון שקל - 234 מיליון דולר (24%) מסכום זה ריכזה מניית טבע. האיגרת השקלית הממשלתית ל-10 שנים התחזקה ב-0.2% - התשואה ירדה ל-2.17. 

 

16:55 - מעלות על בנק לאומי: אנו צופים שהבנק יגדיל בהדרגה את יחסי ההון, הנמצא כעת ברמה הולמת, תוך שמירה על מעמד מוביל בשוק ועל יחסי מימון ונזילות יציבים. אנו סבורים שהלימות ההון תשתפר כתוצאה ממתינות הגידול בנכסי סיכון, מאי חלוקת דיבידנדים ומהעלאת דרישות ההון הרגולטוריות. בתרחיש הבסיס שלנו אנו מניחים כי הסיכונים הכרוכים בהשפעה הכלכלית של המתיחות הגיאופוליטית באזור, כולל תיקון מחירים אפשרי בשוק הנדל"ן למגורים ולחץ משמעותי על כמה קונגלומרטים מקומיים גדולים, יישארו מוגבלים וניתנים לניהול.

 

16:40 - פחות משעה לנעילה - מחזור המסחר נכון לשעה זו עומד על 843 מיליון שקל בלבד.

 

המניות המובילות במסחר מבחינת מחזורי המסחר (בסדר יורד): טבע, פועלים, כיל, לאומי, בזק, אבנר

 

16:10 - פוטומדקסצונחת בימים האחרונים על רקע אי עמידה בהתניות פיננסיות הנוגעות להלוואה בהיקף של 85 מיליון דולר שנלקחה מג'יי.פי מורגן. החברה צפויה לפרסם את דו"חותיה בימים הקרובים כאשר היא צפויה לעדכן את המשקיעים בנוגע להלוואה עם פרסום הדו"חות.

 

16:00 - חברת גילת רשתות לוויין (נאסד"ק ובורסת ת"א: GILT), העוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק מוצרים ושירותים לרשתות תקשורת לווייניות, הודיעה כי מיזם רשת התקשורת הווירטואלית (VNO) של החברה, עם מפעילת התקשורת הלוויינית הספרדית HISPASAT, החתים שני ספקי אינטרנט (ISPs) חדשים, המעוניינים לספק שירותי אינטרנט באמצעות הלוויין בספרד ובפורטוגל.

 

15:00 - טבעו-Active Biotech הודיעו היום על הרחבת התכנית לפיתוח קליני של לקווינימוד עם השקת מחקר ה-ARPEGGIO, המיועד להעריך את מתן הלקווינימוד לטיפול בטרשת נפוצה מתקדמת ראשונית. בנוסף, טבע רשמה את המטופל הראשון למחקר הקליני LEGATO-HD, שמטרתו להעריך את השפעת הטיפול בלקווינימוד במחלת נטינגטון. ד"ר מייקל היידן, נשיא מחקר ופיתוח גלובלי ומדען ראשי של טבע: "טבע מתגאה במאמצים שהיא משקיעה במחקר וחדשנות כדי לעזור לחולים המתמודדים עם מחלות נוירולוגיות ניווניות".

 

13:55 - המניה הבולטת לרעה בת"א 100 היום היא פוטומדקסשצונחת ב-17% - לאחר שאתמול צללה בניו יורק ב-23% ופתחה את המסחר עם פער ארביטראז' שלילי של 13.5%.

 

13:50 - פערי האג"ח הממשלתיות: אג"ח שקלית ממשלת ישראל ל-10 שנים (0324) נסחרת בעלייה של 0.2% כשהתשואה יורדת ל-2.18%. התשואה על האיגרת המקבילה בארה"ב ל-10 שנים עומדת לפני תחילת המסחר בניו יורק על 2.32%.

 

13:45 - מניות בולטות בת"א 25: בזקמובילה את המניות החיוביות עם עלייה של 1%, פועליםאחריה עם פלוס 0.8%. החברה לישראל, אלביט מערכות ופרטנר בראש המפסידות, שלושתן עם ירידה של 2%. מניית טבעשעולה ב-0.7% מרכזת את המחזור הגבוה במדד - 102 מיליון שקל. בסך הכול מרכז המדד מחזור של 245 מיליון שקל, מול מחזור כללי שעומד נכון לשעה זו על 495 מיליון שקל.

 

13:10 - עדכוני מידרוג

העלאת דירוג לגירון פיתוח ובנייה מדירוג A3 ל-A2 והצבת אופק דירוג יציב, לסדרות האג"ח שבמחזור. כמו כן, מאשרת מידרוג דירוג זהה להנפקת סדרת אג"ח חדשה ו/או הרחבת סדרה קיימת, בסכום של עד 120 מיליון שקל ע.נ., שתמורת הנפקתה תשמש להשקעות חדשות ולפעילות השוטפת של החברה. "העלאת הדירוג נתמכת, בין היתר, בגידול בהיקף הפעילות, שיפור בפיזור פעילות החברה והיציבות שרושמת החברה בפורטפוליו הנכסים שבבעלותה. פורטפוליו הנכסים של החברה מורכב מנכסים יציבים בעלי שעורי תפוסה גבוהים לאורך זמן", נכתב בהודעת מידרוג.

 

העלאת דירוג אגרות החוב (סדרה ד' לאחר הפחתת קרן) של גלובל פייננס, מדירוג A3 לדירוג A2, "על רקע שינויי דירוג בנכסים המגבים המשקפים שיפור בתוחלת ההפסד של התיק". 

 

11:50 - אלעד שמש האסטרטג הראשי של קולמקס (Colmex) בית השקעות: "בשקט בשקט מצליחים הבנק המרכזי באירופה, מבלי לנקוב בסכום ובעיקר הבנק היפני לאזן את השווקים ולשמור על מגמת העלייה. התיקון שחזינו בו לפני כשבועיים היה מתבקש וייתכן שנראה תיקונים נוספים בעתיד אך בטווח הבינוני שוק המניות ממשיך להיות המקום האטרקטיבי לכסף".

 

11:40 - אלוט תקשורת עקפה את התחזיות המוקדמות של האנליסטים והציגה רווח נקי של 3.1 מיליון דולר ברבעון השלישי של השנה, זאת ללעומת רווח נקי של 1.1 מיליון דולר בתקופה המקבילה אשתקד. ההכנסות של אלוט הסתכמו ב-30.1 מיליון דולר, לעומת הכנסות של 24.1 מיליון דולר ברבעון השלישי של 2014.

 

11:00 - שותפות לפידותהודיעה כי דירקטוריון השותף הכללי בשותפות קיבל החלטה בדבר ביצוע מבחני הפקה בקידוח חלץ-כוכב החדש, בו מחזיקה השותפות במלוא

הזכויות. ההחלטה בדבר ביצוע מבחני ההפקה נתקבלה לאחר ניתוח לוגים חשמליים שהצביעו על היתכנות להמצאות נפט בסלעי המאגר של חולות K, וחולות Z -A

שבתצורת חלץ, ובסלעי המאגר שבשכבת דולומיט כוכב.

 

10:50 - יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס, אינו צופה מפולת או שוק דובי בשוקי ההון בטווח הקצר: "הטענה לתמחור הגבוה של שוקי המניות מסתכמת פעמים רבות בחשש מפני העלאת ריבית. משקיעים רבים חוששים שהדלק של שוק המניות בשנים האחרונות יהפוך לחרב פיפיות עם העלאת הריבית. אנחנו, מצידנו, טוענים כבר תקופה ארוכה כי המערב לא סובל מאינפלציה גבוהה במיוחד ולכן העלאת ריבית תגיע רק על רקע התאוששות כלכלית. התאוששות כזו, המלווה בעליית מחירים, רצויה וטובה עבור שוק המניות וגם אם היא מובילה לתיקון זמני, הוא יהיה קצר מאוד ואין מדובר במפולת או שוק דובי".

 

לגבי השוק המקומי אומר חברון: "תמחר בחודש האחרון אפשרות להורדת ריבית, כאשר שבועיים לפני ההחלטה החלו להתפרסם הערכות לגבי אפשרות של הרחבה מוניטרית בלתי קונבנציונלית, בניסיון להרים את ציפיות האינפלציה. האינפלציה בישראל מצויה עמוק מתחת לרף התחתון וברמה שלילית של מינוס 0.3% - דפלציה ומאיימת על הצמיחה. יחד עם זאת, החולשה בצמיחה נובעת בעיקר מהייצוא, שצפוי להשתפר בעקבות הפיחות וההשקעות בנכסים קבועים שיתאוששו ברגע שהקיפאון בשוק הנדל"ן יפשיר, ובכלל בשנים הקרובות בעקבות גידול בתשתיות (בעיקר גז ומוליכות גז). בשורה התחתונה, אנחנו חושבים שהערכות הריבית המתומחרות בשוק נמוכות משמעותית, ביחס ישר להערכות האינפלציה המאוד נמוכות. האינפלציה תתאושש בהמשך בעקבות הפיחות וגם מחירי הנדל"ן יתייצבו, אבל זה ייקח זמן".

 

9:50 - פתיחה יציבה בבורסה - בהתאם למגמה בעולם.

 

מה דעתך על מניית אברא:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בבילון הודיעה הבוקר כי בעל השליטה בחברה, נועם לניר, רכש 3 מיליון מניות נוספות בהיקף של 6 מיליון שקל. לאחר הרכישה חלקו של לניר גדל ל-23.93% מהון המניות.

 

7:30 - המדדים המובילים בניו יורק ננעלו אמש במגמה מעורבת. דאו ג'ונס איבד 0.1%, נאסד"ק טיפס ב-0.2% - ומדד S&P ננעל ביציבות.

 

ל"כלכליסט" נודע כי בין הגורמים הצפויים לרכוש חלק מסניפי רשת המזון קוסט 365 של המשביר נמצאים רמי לוי, בעל השליטה ברשת שיווק השקמה, ואלי טל ושותפו אבי שלמה, בעלי השליטה ברשת סופר ברקת. זאת בהמשך לחשיפת "כלכליסט" לגבי מכירתה הצפויה של רשת.

 

אתמול נחשף ב"כלכליסט" כי כחודש לאחר שדיווחה קוסט 365 למשקיעים כי היא בוחנת אפשרות למיזוג או מכירה לגורם שלישי מהענף, כינס מנכ״ל הרשת ניסים חסן את עובדיו ועדכן אותם כי הרשת מצויה במגעים מתקדמים למכירת ארבע חנויות הרשת והעסקה צפויה להיחתם בימים הקרובים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x