שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

קבוצת חנן מור תבצע פדיון מוקדם של אג"ח ג' בהיקף של 13.6 מיליון שקל

מועד הפירעון המקורי אמור היה לחול במאי 2015. חנן מור: "אנחנו נמצאים בעודפי מזומנים הודות למסירת דירות וגיוס בסדרות אג"ח אחרות"

יניב רחימי 13:4103.11.14

קבוצת חנן מור הודיעה היום על ביצוע פדיון מוקדם מלא ביוזמת החברה של אג"ח סדרה ג'. על פי לוח הסילוקין, פירעון האג"ח אמור היה לחול ב-31 במאי 2015, אולם בעקבות החלטת החברה יוקדם מועד התשלום והוא יבוצע כבר בסוף החודש.

 

יתרת קרן אגרות החוב נכון להיום עומדת על 12.7 מיליון ערך נקוב ומהווה שליש מקרן אגרות החוב המקורית. סך היקף הפדיון המלא שישלום למחזיקי האג"ח יסתכם ב-13.6 מיליון שקל.

 

בהתאם לשטר הנאמנות, הסכום שישולם למחזיקי האג"ח במקרה של פדיון מוקדם יהיה הגבוה מבין הערך ההתחייבותי של יתרת אגרות החוב (קרן בתוספת ריבית) לבין יתרת תזרים המזומנים של אגרות החוב כשהיא מהוונת לפי תשואת אג"ח ממשלתי. אג"ח ג' של חנן מור נושאת ריבית שנתית משתנה (אג"ח ממשלתי משתנה 0817) בתוספת מרווח קבוע של 6.7% ואינן צמודות למדד.

 

בשיחה עם "כלכליסט" הסביר יו"ר החברה, חנן מור את ההחלטה: "אנחנו נמצאים בעודפי מזומנים הודות למסירת דירות וגיוס בסדרות אג"ח עם מח"מ ארוך יותר. אלו כספים שנמצאים בחשבונות אצל הנאמנים שעל פי תנאי האג"ח יש לנו אפשרות להשתמש בהם, אבל זה לא מתאים לציפיות של המשקיעים".

 

ביחס למצב בענף הנדל"ן למגורים אמר חנן מור "הייתה עצירה במכירות כתוצאה מההכרזה על מע"מ אפס, אבל מיד אחרי שהסתיים מבצע צוק איתן יש עלייה אדירה במספר הדירות שנמכרות בכל הענף".

לאחר ביצוע הפירעון המוקדם יוותרו לחנן מור שתי סדרות אג"ח הנסחרות בבורסה בהיקף כולל של 169 מיליון שקל.

 

חנן מור חנן מור צילום: אוראל כהן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x