$
בורסת ת"א

מנכ"ל שמן יוסי לוי והדירקטור יעקב רז התפטרו

עיקר האחזקה של שמן היתה בקידוח "ים 3", שהוגדר לפני כשנה כקידוח יבש. לוי מסר בהודעתו שהוא "חש אכזבה שלא מצאתי נפט אך מלא סיפוק של 26 שנות עבודה בענף, לרבות גילוי מאגר תמר"

ליאור גוטמן 09:1603.11.14

חברת שמןמודיעה הבוקר שמנכ"ל החברה יוסי לוי הודיע על סיום תפקידו. אל לוי מצטרף יעקב רז, שכיהן כדירקטור והודיע אף הוא על עזיבה. לוי כיהן כמנכ"ל החברה ב-3 וחצי השנים האחרונות זאת לאחר ששימש כמנכ"ל ישראמקו.

 

לוי, שהחל לכהן כמנכ"ל שמן באפריל 2011, יעזוב את החברה בסוף דצמבר הקרוב.

 

כזכור, רק לפני כשנה הודיעה החברה שקידוח הנפט שבוצע מול חוף פלמחים נמצא כעקר, כלומר כזה שלא מכיל נפט ברמה מסחרית. ההודעה הדהימה את שוק ההון וזאת לאחר שכמה שבועות לפני כן דיווחה שמן על מציאת מאגרים משמעותיים, כאשר הפוטנציאל הלא רשמי היה מאגר של כ-270 מיליון חביות נפט. היקף ההפסדים בקידוח הגיע לכ-180 מיליון דולר.

 

בהודעה שהוציא לוי אמר שהוא "חש אכזבה מזה שלא מצאתי נפט אך מלא סיפוק של 26 שנות עבודה בענף, לרבות גילוי מאגר תמר". לוי אומר שהוא מאמין ש"יש עוד מרבצים. אסור להתייאש וצריך להמשיך לחפש"

 

מי שעזב עם לוי הוא יעקב רז, שכיהן כדירקטור החברה ב3 השנים האחרונות. רז כיהן עד 2011 כיו"ר דירקטוריון חברת נמל אשדוד ושמו עלה במסגרת חקירות המשטרה על עניני נמל אשדוד וחברת דנה לוגיסטיקה, אותה חברה שהייתה בבעלות קרוב משפחתו של אלון חסן ונתנה שירותי נמל לחברת "שמן. יצוין שחקירת המשטרה לא העלתה קשר בין הצדדים ובהמלצת הפרקליטות על הגשת כתבי אישום בפרשות נמל אשדוד שמו של רז - או מישהו אחר מחברת שמן - לא הוזכר.

 

 

 

יוסי לוי עם היו"ר לשעבר של שמן גבי אשכנזי על אסדת הקידוח ב"ים 3" יוסי לוי עם היו"ר לשעבר של שמן גבי אשכנזי על אסדת הקידוח ב"ים 3" צילום: שי סלינס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x