$
בורסת ת"א

נגמר בפשרה: שמן תגדיל את חלקה של מפעילת הקידוח ב15%

חברת CDC הגישה תביעה נגד שמן לאחר שלא קיבלה תשלום עבור שירותיה בקידוח ים 3 - שהוגדר לפני שנה כיבש. במסגרת הפשרה תשלם שמן ל-CDC פיצוי של 2.1 מיליון דולר

ליאור גוטמן 10:2402.11.14

נפט אין, פשרה יש: חברת שמן, שביצעה את קידוח הנפט הכושל "ים 3", מדווחת הבוקר (א') על הסכם חדש עם מפעילת הקידוח CDC (חברת Caspian Drilling Company Limited) לפי היא תגדיל את חלקה ב15% ברקישיון הקידוח, כך שמעתה הוא יגיע ל25%.

 

עוד פורסם ש-CDC תקבל פיצוי של 2.1 מיליון דולר, מתוכו כ-1.7 מיליון דולר בתוך שבוע והשאר עד אמצע פברואר 2015. כמו כן, במידה ששמן תמצא משקיע זר היא תעביר ל-CDC את חלקה במכירה בקדימות גבוהה על פני שאר השותפים.

 

ההסכם האמור הוא למעשה פשרה בין שמן ל-CDC שנולדה לאחר תביעת חוב בגין שירותי קידוח ולוגיסטיקה שלא שולמו ובשווי כולל של כ-5.36 מיליון דולר. כזכור, קידוח "ים 3", שם כיהן הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי כיו"ר דירקטוריון חברת שמן, הוגדר לפני כשנה כקידוח יבש, כלומר כזה שלא נמצאו בו סימני שמןכמה ימים לאחר מכן ננטש הקידוח, מה שהוביל לתביעת תשלום מצד CDC.

 

שיעור האחזקות ברישיון לאחר ההסכם שדווחה הם שמן (62.6904%), זרח (7.15%), צמיחה (5.0096%), שדות נפט (0.15%) ו-CDC (שמחזיקה 25%).   

 

אסדת הקידוח של שמן. הקידוח הוגדר יבש אסדת הקידוח של שמן. הקידוח הוגדר יבש צילום: שי סלינס

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x