שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

נחשף בכלכליסט

חבר מליאת רשות ני"ע להאוזר: אינך פועל מספיק בהסדרי חוב

עו"ד מיקי שניידר ביקש מיו"ר הרשות לכנס מליאה בנושא מתן ערבויות אישיות על ידי בעלים ללא הגשת הצהרת הון. זאת לאחר שמחזיקי אג"ח רוזבאד הלינו על כך שלא ניתנה ערבות אישית מבעלי השליטה לפירעון החוב בגלל מכשולים שהרשות המציבה

רחלי בינדמן 08:1827.10.14

מיקי שניידר, חבר במליאת רשות ני"ע, שיגר אתמול מכתב חריף ליו"ר הרשות פרופ' שמואל האוזר, בעקבות פרסום הכתבה ב"כלכליסט" על ההתפתחויות בחברת רוזבאד שבשליטת (82%) שרגא בירן ודודי ויסמן. שניידר, עורך דין במקצועו השותף במשרד קרמר־שפירא־שניידר ושות', כתב להאוזר כי "הרשות לא עושה מספיק ולא עושה את הפעולות הנכונות בכל הקשור להסדרי חוב". שניידר קרא להאוזר לקיים דיון בנושא הסדרי החוב במליאה הבאה ולקבל פרטים ביחס לפרשת רוזבאד.

 

מליאת הרשות היא גוף הכולל עשרה מתנדבים הממונים על ידי שר האוצר ויו"ר הרשות, ומדי חודש היא נפגשת עם בכירי הרשות כדי לקיים דיונים ביחס לרפורמות ומהלכים שבכוונת הרשות לבצע.

 

 

כפי שפורסם אתמול ב"כלכליסט", בעוד שבועיים רוזבאד אמורה להודיע למחזיקי האג"ח אם בכוונתה לעמוד בתשלום של 30 מיליון שקל שהיא צריכה להעביר להם בתחילת דצמבר. תשלום החוב תלוי בנכונות הבעלים, בירן וויסמן, להזרים כסף מכיסם הפרטי לחברה. לפני שנתיים ביקשו הבעלים להעמיד ערבות אישית לצורך הבטחת תשלום החוב כדי להניח את דעת המחזיקים, אלא שבשל דרישה של הרשות כי בעת העמדת ערבות מצד הבעלים עליו לספק הצהרת הון שתראה כי ביכולתו לעמוד מאחורי הצהרותיו, ויתרו השניים על הנכונות להעמיד את הערבות.

 

על כך כותב שניידר, "עמדת הרשות לא לאפשר לבעלים ליתן ערבות אישית ללא הגשת הצהרת הון היא שגויה בלשון המעטה". שניידר הוסיף: "מאחר שתפקיד הרשות כפי שהוא נתפס על ידה הוא גילוי נאות, הרי שבמקרים ובהם הבעלים מוכנים לתת ערבות ולא לתת הצהרת הון, עדיף לאפשר להם לתת ערבות תוך גילוי שלא ניתנה הצהרת הון ואין לדעת מה שווי נכסי הבעלים". שניידר מסכם, "צא וחשוב מה היה מצב מחזיקי האג"ח ברוזבאד לו היו בידיהם היום ערבויות אישיות של עו"ד שרגא בירן ודודי ויסמן, שנחשב איש עסקים אמיד".

 

במהלך 2012 התבטא האוזר בכנס תאגידים של רשות ניירות ערך בנושא כשאמר: "אנחנו רואים בחיוב תמיכה של בעלי שליטה בחברות בשליטתם אך לא בכל מחיר" . החקיקה בנושא שהרחיבה את חובות הגילוי של בעלי ההון שביקשו לתת ערבויות עד לרמת הונם האישי הגיע מצד הרשות כדי למנוע מצב שישוגרו לאוויר הבטחות ריקות שלציבור המשקיעים אין יכולת לכמת בשווי כספי.

 

 שמואל האוזר שמואל האוזר צילום: עמית שעל

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x