$
שווקי חו"ל

יוניליוור: ירידה במכירות ותחזית קודרת

הכנסות החברה ממכירות נפלו ב-2% ל-12.2 מיליארד יורו. התחזית של ענקית מוצרי הצריכה, שלא פרסמה את נתוני הרווח שלה, מעלה חששות לגבי האטה מקיפה בשווקים המתעוררים

שירות כלכליסט 11:5923.10.14

חברת יוניליוור הזהירה היום מפני תחזית חמורה ופרסמה נתוני מכירות קודרים, מה שמעלה חששות לגבי האטה מקיפה בשווקים המתעוררים.

יצרנית גלידות "מגנום" ומוצרי "דאב", הודיעה היום על עלייה בשיעור מכירות החברה USG (ללא השפעות מטבע, והמותאמים להשפעות רכישות, סילוקים, ושינויי שער החליפין) של 2.1% - ירידה משמעותית לעומת 3.2% באותה התקופה אשתקד. נתונים אלו מסמנים את הביצועים הירודים ביותר של ענקית מוצרי הצריכה האנגלו-הולנדית בחמש השנים האחרונות, מאז הרבעון הרביעי של 2009.

באותה הנימה, הצמיחה של פעילות החברה בשווקים המתעוררים האטה ל-5.6% לעומת 5.9% בשנה שעברה. מכירות בשווקים המפותחים ירדו ב-2.5% לעומת ירידה של 0.3%.

 

מוצרים של יוניליוור מוצרים של יוניליוור צילום: בלומברג

 

נפח המכירות של החברה עלה ב-0.3% לעומת 1.9% בשנה שעברה, ואילו מחירי המוצרים עלו בממוצע ב-1.8% לעומת 1.3%.

 

מנכ"ל החברה פול פולמן אמר כי צמיחת השוק האטה בכלכלות מתעוררות ובייחוד בסין, שבה החברה חווה הפחתות מלאי משמעותיות. דיפלציה במחירים באירופה ותנאי מזג האוויר הירודים בקיץ פגעו במכירות החברה אולם התנאים באמריקה הצפונית החלו להשתפר, אמרה החברה.

"אנו מצפים שתנאי השוק הקשים ימשיכו, לפחות עד לסוף השנה", אמר פולמן.

 

הכנסות החברה ממכירות נפלו ב-2% ל-12.2 מיליארד יורו (15.4 מיליארד דולר), אחרי שספגו מכה משער חליפין שלילי. יוניליוור לא פרסמה את נתוני הרווח של החברה.

 

בדומה לחברות מוצרי צריכה אחרות, חולשת מטבע מתמשכת, צמיחה כלכלית מזערית במדינות רבות וכן אי שקט פוליטי, יוצרים אי ודאות בקרב הצרכנים. מוקדם יותר החודש קרן המטבע העולמית הורידה את דירוג התחזית לצמיחה כלכלית גלובלית. זאת על בסיס החולשה המתמשכת של גוש היורו והאטה רחבת היקף במספר שווקים מתעוררים מובילים. כ-60% ממכירותיה של יוניליוור מגיעים משווקים מתעוררים כגון אינדונזיה , הודו וברזיל.

 

מניותיה של יוניליוור יורדות ב-2% בלונדון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x