$
שווקי חו"ל

חוזה חדש לאלביט מערכות - 85 מיליון דולר ל-3 שנים

עיקר העסקה תכלול השבחה של מטוסי F-5, וחלק קטן מהסכום יועבר בתמורה לאספקת מערכות אלקטרו אופטיות ומערכות קשר. מיכליס: "אנו עדים לגידול בביקוש להשבחות מסוג זה, מאמינים שלקוחות נוספים יצטרפו בהמשך"

מיקי גרינפלד 12:3322.10.14

אלביט מערכותדיווחה על חוזה חדש בהיקף של 85 מיליון דולר עם מדינה מאסיה. מרבית הסכום מיועדת להשבחה אוויונית של מטוסי F-5 והיתרה לאספקת מערכות אלקטרו אופטיות ומערכות קשר שונות. תקופת החוזה היא ל-3 שנים.

 

מטוס ה-F-5 הינו מטוס קרב בעל יכולות ניווט מתקדמות, אשר נמצא בשירות מגוון לקוחות ברחבי העולם למעלה מארבעה עשורים, וביניהם: ארצות הברית, שוויץ, נורווגיה וברזיל.

 

אלביט מערכות ביצעה מספר פרויקטי השבחה למטוס מדגם זה, וסיפקה מחשבי משימה, תא טייס מהדור החדש הכולל תצוגה צבעונית ויכולות תפעול מתקדמות, כמו גם את הקסדה מהדור החדש DASH IV, מערכות נשק וניווט, מערכות לוחמה אלקטרונית, מכ"מים, סימולטור טיסה, חלפים וכן ציוד לתמיכה קרקעית.

 

מטוס F5 מטוס F5 צילום: צבא ארה"ב

 

בצלאל (בוצי) מכליס, מנכ"ל ונשיא אלביט מערכות, אמר על העסקה כי "אסיה-פאסיפיק היא שוק חשוב מאד של אלביט מערכות ואנו מרוצים מהזכייה בתוכניות נוספות באזור, אשר נהנות מהסינרגיות המצויות בתחומים השונים של הארגון שלנו. אנו גאים בבחירתנו להשביח מטוס זה, המתבססת על הידע והניסיון הרבים שיש לנו בהשבחות אוויוניות של מטוסי F-5. היינו עדים לגידול בביקוש להשבחות מסוג זה ואנו מאמינים כי לקוחות נוספים יצטרפו בהמשך וייהנו ממטוס בוגר המושבח באמצעות טכנולוגיות מובילות שוק".

 

לפני 10 ימים דיווחה החברה על עסקה למכירת מערכות לקסדות אפאצ'י לצבא ארה"ב בחוזה לתקופה של שנתיים, בהיקף משוער של 12.7 מיליון דולר. שלשום פרסמה החברה אזהרת רווח לפיה הוצאות מימון חריגות יפגעו בשורה התחתונה של החברה בדוחות הרבעון השלישי. החברה הסבירה כי מבדיקה ראשונית עולה כי הפיחות של השבועות האחרונים בשער השקל צפוי לגרום לה הוצאות מימון חריגות בטווח שבין 20-15 מיליון דולר, רמה חריגה שצפויה להשפיע בהתאמה על הרווח הנקי כאמור.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x