$
בורסת ת"א

פובליסיס תרכוש כ-25% ממטומי ב-80 מיליון דולר

העסקה, שגוזרת שווי חברה של כ-327 מיליון דולר למטומי, תתבצע במחיר הזהה למחיר שבו הונפקה החברה בבורסת לונדון ביולי השנה

יניב רחימי 14:2413.10.14

קבוצת הפרסום פובליסיס תרכוש 24.9% ממטומי המתמחה בפרסום במדיה הדיגיטלית תמורת כ-80 מיליון דולר.  

העסקה, שגוזרת שווי חברה של כ-327 מיליון דולר למטומי, תתבצע במחיר הזהה למחיר שבו הונפקה החברה בבורסת לונדון ביולי השנה – 227 פני למניה. ביחס למחיר המניה בשוק מדובר בדיסקאונט של 4.6%. בתגובה להודעה על העסקה יורדת מניית מטומי במהלך המסחר בלונדון ב-1.7%. את העסקה ליווה בנק רוטשילד.

 

פובליסיס תרכוש את מניותיה מבעלי המניות של מטומי, כך שלא מדובר במהלך הכרוך בכניסת כסף לתוך החברה, אלא לכיסיהם אל בעלי המניות הנוכחיים, ובהם היו"ר, אילן שילוח והמנכ"ל עופר דרוקר. בשלב זה המזומנים לא נחוצים למטומי שרק לאחרונה גייסה 70 מיליון דולר בלונדון.

 

אילן שילוח אילן שילוח

ערב העסקה מחזיקים בעלי המניות הפרטיים 80% ממטומי וה-20% הנותרים מוחזקים על ידי גופים מוסדיים שהשתתפו בהנפקה הראשונית שהושלמה לפני כשלושה חודשים. עם השלמת העסקה אחזקתם של המשקיעים הפרטיים תקטן ל-55%. בשלב בראשון פובליסיס תחזיק ב-20% ממטומי ובתוך 45 ימים צפויה קבוצת הפרסום הבינלאומית לממש את האופציה שניתנה לה לרכוש 4.9% נוספים.

 

במטומי לא מגדירים את פובליסיס כעוד בעלת מניות גדולה, אלא כשותפה אסטרטגית. בשונה מקבוצות פרסום אחרות כמו מקאן אריקסון שמתמקדות בפרסום המסורתי, בפובליסיס שמים דגש על פרסום במדיה הדיגיטלית מתוך כוונה שהתחום שכבר היום מהווה יותר משליש מהכנסותיה, ימשיך לצמוח לכדי מחצית מהכנסותיה של פובליסיס.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x