שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הפתעה לנושים: קמן מכרה מניות מובילאיי בהנפקה ב־4.3 מיליון דולר

החברה, שנמצאת בהליכי פירוק, מכרה עם חברת המצברים שנפ אחזקה משותפת תמורת 8.6 מיליון דולר. שתי החברות מחזיקות במניות נוספות של מובילאיי, מאז ההנפקה הוכפל השווי שלהן והוא עומד כיום על 18.5 מיליון דולר

גולן חזני 08:2709.09.14

הנפקת הענק של מובילאיי בבורסת ניו יורק העשירה לא רק משקיעים ותיקים. גם חברה שמצויה בפירוק נהנתה מההנפקה. ל"כלכליסט" נודע כי קמן תעשיות וחברת המצברים שנפ מכרו בהנפקת מובילאיי אחזקה משותפת (50% לכל אחת מהן) של 360 אלף מניות תמורת 8.6 מיליון דולר. קמן תעשיות, שבעבר היתה בשליטת רוני אלרואי, הגיעה לפירוק בעקבות חוב של 190 מיליון שקל לבנק דיסקונט, ואלרואי איבד את השליטה בחברה.

 

המפרק הזמני של קמן, הכנ"ר דוד האן, קיבל לידיו את המניות ומינה את עו"ד אלון קזיוף ממשרד ארנון שגב ושות' לטפל במכירת המניות בהנפקה, מאחר שמשרד הכנ"ר אינו ערוך לטפל בהנפקות בבורסות זרות. קמן החזיקה בשליטה בשנפ, אולם היא מכרה אותה ב־2011 לקרן סקיי, לפי שווי של 173 מיליון שקל. ההשקעה המשותפת במובילאיי נעשתה בתקופה שקמן עדיין היתה בעלת השליטה.

 

רוני אלרואי. המניות נקנו בתקופתו רוני אלרואי. המניות נקנו בתקופתו

 

שתי החברות החזיקו יחד ב־730 אלף מניות מובילאיי בשווי של 17 מיליון דולר על פי מחירי ההנפקה. קזייב פנה למובילאיי וביקש למכור במסגרת הצעת המכר את חלקן של החברות, אולם בשל ההקצאה החלקית לכל בעל מניות הצליח למכור רק מחצית מהמניות ושתי החברות ממשיכות להחזיק בנתח דומה לזה שנמכר, 370 אלף מניות. שוויין של מניות אלה הוכפל מאז ההנפקה יחד עם הזינוק במניות מובילאיי, ועומד על 18.5 מיליון דולר. עם זאת, על פי תנאי ההנפקה, בעלי המניות שנשארו עם האחזקה, חסומים מלמכור מניות נוספות במשך 180 יום מאז ההנפקה, כך שקמן לא יכולה לממש אותן היום.

 

ל"כלכליסט" נודע כי קזיוף מנסה להגיע לעסקה עם גופים מוסדיים לרכישת המניות בדיסקאונט, שלא במסגרת הבורסה. הסכום שיתקבל עבור אחזקות קמן תעשיות, שהשווי שלהן כיום בשוק הוא 9 מיליון דולר, צפוי להיכנס גם הוא לקופת קמן תעשיות ולשרת את החוב לנושים.

 

הנפקת מובילאיי, שהתקיימה בסוף יולי, היתה אחת ההנפקות הישראליות המוצלחות אי פעם. החברה, המפתחת מערכת למניעת תאונות, גייסה כמיליארד דולר לפי שווי של 5.3 מיליארד דולר. מאז ההנפקה השלימה מניית החברה זינוק של 109.3% וכעת שווי השוק עומד על 10.6 מיליארד דולר.

 

בואו לדבר על השוק בפורום ספונסר >> 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x