שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בת"א ננעל בירידות: כת"ב התרסקה ב-46%

ת"א 25 ירד ב-0.2%. ת"א 100 איבד 0.3%. מניות הבנקים הוסיפו 0.2%. סקיילקס קפצה ב-19% במחזור של 14 מיליון שקל. מחזור המסחר הסתכם במיליארד שקל

שי סלינס 17:4209.09.14

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

17:30 - המסחר בבורסה בת"א ננעל במגמה שלילית. ת"א 25 ירד ב-0.2%. ת"א 100 איבד 0.3%. מניות הבנקים הוסיפו 0.2%. כת"ב התרסקה ב-46%. סקיילקס קפצה ב-19% במחזור של 14 מיליון שקל. מחזור המסחר הסתכם במיליארד שקל.

 

16:50 - בשיחת הוועידה שקיימה כלל ביוטכנולוגיה, על רקע הנעשה באנדרומדה, אמר מנכ"ל החברה, ראובן קרופיק כי "אין לכת"ב או למי מעובדי החברה מושג כלשהו בנוגע למעשים המדוברים. אנחנו מאוד מוגבלים בהבנת האירוע".

 

"גיליתי את הנושא בהפתעה גמורה דרך הדיווח של הייפריון. לא היה לנו מושג על הדבר הזה, ונכון לרגע זה כל ניסיון לקבל פרטים על מה מדובר לא נענו על ידי הייפריון. חיפשתי את הרגע הראשון שיכולתי על מנת להגיד את הדברים בקולי ובנוכחתי גם כשאין לי פרטים נוספים על מה שמסרה הייפריון", אמר קרופיק.

 

16:25 - מעלות הורידה את דירוג האג"ח של ממן ל-"A" בעקבות שינוי לרעה בפרופיל הסיכון הפיננסי. "הורדת הדירוג משקפת את ההרעה המתמשכת בביצועים התפעוליים ואת המדיניות הפיננסית של החברה הכוללת רכישות של פעילויות חדשות תוך כדי חלוקת דיבידנדים".

 

14:50 - מניות בולטות במדד ת"א 100: (עולות) מזור, אבוג'ן, בזן, סאפיינס, ביג. (יורדות) כת"ב, קמהדע, אבגול

 

14:30 - מניית סקיילקס לא עוצרת - קופצת ב-81% במחזור מסחר של 5.6 מיליון שקל. שווי החברה עולה כעת ל-5.6 מיליון שקל.

 

מניית אבוג'ן מזנקת כעת לאחר שהחברה דווחה כי אחד מבעלי העניין בה הוא בעצם משקיע מוסדי. לפני יומיים הבורסה פרסמה שהמניה צפויה לרדת בשיעור אחזקות הציבור בעקבות עלייה בשיעור האחזקה של אותו משקיע. כעת הודיעה הבורסה שאותו היצע ימנע.

 

כאשר הבורסה פרסמה את הפרמטרים לחישוב עדכון המשקולות הרבעוני לפני יומיים מניית אבוג'ן הופיעה בתור מניה הצפויה לספוג היצע של כ-22 מיליון שקל (ההיצע היה צפוי ביום ראשון הקרוב). כעת פרסמה הבורסה שאין ירידה בשיעור אחזקות הציבור במניה . כעת השוק הפנים שההיצע הצפוי מתבטל, ולכן המניה קופצת כעת.

אורי טל-טנא

 

13:50 - עמית רוזנצוויג, מנהל השקעות בכיר בהלמן אלדובי: "ניכר כי שוק המניות ממשיך ליהנות מביקושים על רקע הריבית הנמוכה והעדר אלטרנטיבה בשוק. לאחר מהלך עליות חד בשווקים הגלובליים המשקיעים ימשיכו לעקוב אחר נתוני המאקרו בתקופה הקרובה מכיוון ארה"ב כאשר ביום שישי יפורסם נתון מכירות הקמעונאיות החודשי".

 

"בזירת המניות בזן רושמת עליות על רקע הצלחת החברה בגיוס חוב ארוך טווח. חברת כלל ביוטכנולוגיה רושמת ירידות חדות בצל ביטול הסכם שיתוף הפעולה עם החברה האמריקאית עובדה אשר מובילה למימושים במדד הביומד המקומי. בשוק החוב על רקע עליית התשואות בארה"ב נרשמת מגמה של ירידות מחירים ועליית תשואות גם בשוק המקומי כאשר בתקופה הקרובה התנהלות אגח עשר בארה"ב תטווה את מגמת התשואות בשוק המקומי. גם באפיק הקונצרנים נרשמות ירידות מחירים ועליות בתשואות", הוסיף רוזנצוויג.

 

12:30 - חודש המסחר במניית מזור - עולה ב-6%.

מניית סקיילקס מזנקת ב-45% במחזור מסחר של 2.1 מיליון שקל. נזכיר כי שווי החברה עומד על 4.5 מיליון שקל בלבד.

 

12:05 - הפסקת מסחר במניית מזור רובוטיקה. החברה העוסקת בפיתוח ומכירה של מכשור רפואי מתקדם לניווט כלים כירורגיים בדיוק גבוה ובפולשנות מזערית לניתוחי עמוד שידרה, הודיעה היום כי מנהל המזון והתרופות הסיני (CFDA) אישר את מערכת ה-Renaissance של מזור. המערכת הרובוטית המתקדמת של מזור מאפשרת למנתחים לבצע ניתוחי עמוד שידרה בדיוק ובטיחות.

 

"קבלת אישור ה- CFDA בסין הינו הישג משמעותי עבור מזור. אישור זה יאפשר לנו הזדמנות לפעול בשוק גדול וצומח", אמר אורי הדומי, מנכ"ל מזור רובוטיקה. "סין ממשיכה לאמץ טכנולוגיות מובילות ומוכחות, על מנת להשיג תוצאות טובות יותר עבור המטופלים, ועל כן אנו מאמינים שמערכת ה- Renaissance ממוצבת היטב עם כניסתה לשוק", הוסיף.

 

11:35 - בנק מזרחי-טפחות צפוי לגייס כ-3 מיליארד שקל בימים הקרובים. הבנק הציע בשלב הציבורי, סדרה חדשה של אג"ח צמודה למדד בדרגת פיקדון ובדירוג של "+AA", במח"מ של 3.9 שנים. תשלומי הקרן יבוצעו ב-7 תשלומים שנתיים – הראשון שבהם בספטמבר 2015 והאחרון בספטמבר 2021. מהבנק נמסר כי בשלב הציבורי הגיעו ביקושים ערים של קרוב ל-4 מיליארד שקל, כשהבנק נענה מתוכם להתחייבויות בהיקף של כ-2.8 מיליארד שקל.

 

 צילום: אוראל כהן

 

10:45 - מידרוג הודיעה על מתן דירוג "A3" באופק יציב להנפקת סדרת אג"ח חדשה בסכום של עד 120 מיליון שקל ע.נ., אותה תנפיק חברת קרדן נדל"ן. תמורת ההנפקה תשמש לפעילותה השוטפת של החברה לרבות רכישה ופיתוח של נכסים וקרקעות חדשות. "החברה צפויה לסיים מספר פרויקטים בשנתיים הקרובות אשר נראות התזרים בגינם הינה גבוהה", נימקו בחברת הדירוג את ההחלטה.

 

10:00 - עליות קלות בפתיחת המסחר. כת"ב צוללת ב-40% עם פתיחת המסחר (הרחבה מטה).

 

מנכ"ל הייפריון דונלד סנטל נשמע מזועזע בשיחת ועידה עם אנליסטים: "זו רמה של רמאות ללא תקדים. כולנו נמצאים בתעשייה כבר שנים ארוכות, וזו רמת הונאה שלא ראינו בעבר. אף אחד מהיועצים שעזרו לנו ועורכי הדין, כמו גם חברי הדירקטוריון של החברה, לא ראה דבר דומה. לא ניתן היה לגלות את ההונאה ללא בדיקה מעמיקה של המידע הקליני". 

 

9:20 - בזןהשלימה אתמול את השלב המוסדי בהנפקת האג"ח - וגייסה כ-520 מיליון שקל. הביקושים במכרז עמדו על כמיליארד שקל. האג"ח שהוצעו הינן אג"ח שקליות ללא הצמדה, במח"מ של כ-4.5 שנים, הנושאות ריבית שנתית קבועה של 6%. המחיר ליחידה שנקבע במכרז המוסדי הוא 996 שקל לכל 1000 שקל ע"נ, והוא יהיה המחיר המינימלי בהצעה לציבור. בסך הכל, מתכננת החברה לגייס כ-900 מיליון שקל באיגרות חוב, מתוכם כ-300 מיליון באופציות.

 

8:30 - המסחר החלקי בבורסות אסיה מתנהל בעליות. ניקיי ביפן עולה ב-0.5% ושנגחאי נסחר ללא שינוי מהותי. הבורסות בדרום קוריאה ובהונג קונג סגורות.

 

8:00 - הבורסות בניו יורק ננעלו במגמה מעורבת. מדד S&P ירד ב-0.3% מרמת השיא שקבע ביום שישי, נאסד"ק עלה ב-0.2% ודאו ג'ונס ירד ב-0.2%.

 

מה דעתך על מניית כלל ביוטכנו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

7:30 - המסחר בכלל ביוטכנולוגיה ייפתח היום לראשונה אחרי הפסקת המסחר המלאה במניה אתמול כשעתיים לפני נעילת המסחר. ברקע להספסקת המסחר, הודעת הייפריון, שרכשה את אנדרומדה מכלל ביוטכנולוגיה בסכום של עד 570 מיליון דולר, כי היא מפסיקה את פיתוח התרופה של החברה לסכרת נעורים מסוג 1.

 

לפי ההסכם שילמה הייפריון תשלום מיידי של 20 מיליון דולר, כאשר מתוך סכום זה 12.5 מיליון דולר ישולמו במזומן והיתר במניות של הייפריון, ובהתאם לעמידה באבני דרך היתה החברה אמור לשלם לכלל ביוטכנולוגיה עד 570 מיליון דולר. כלל ביוטכנולוגיה היתה אמורה לרשום רווח הון של 400-600 מיליון שקל ממכירת החברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x