$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אלביט הדמיה צפויה לאבד את זיכיון מנגו

הרשת מנהלת מגעים עם פוקס ומנגו להעברת הזיכיון אליהן ובנוסף בוחנת אפשרות להפעיל את החנויות בישראל בעצמה

גולן חזני 07:2507.09.14

מנגו העולמית אינה מתכוונת להאריך את הסכם הזכיינות בישראל שבידי אלביט הדמיה. ל"כלכליסט" נודע כי רשת האופנה הודיעה על כוונתה לאלביט, המנסה מצדה להילחם על הארכת הזיכיון. עוד נודע כי מנגו מנהלת מגעים עם פוקס להעברת הזיכיון אליה. מגעים ראשוניים נערכים גם מול קסטרו, ועדיין קיימת אפשרות שמנגו תחליט להפעיל את החנויות בישראל בעצמה.

 

רון הדסי. הכישלון הראשון באלביט הדמיה רון הדסי. הכישלון הראשון באלביט הדמיה צילום: עמית שעל

 

אלביט הדמיה מחזיקה בזיכיון מנגו מאז 2005, והזיכיון לעשר שנים יסתיים באפריל 2015. מוטי זיסר, בעל השליטה עד לאחרונה באלביט, היה בקשר אישי טוב עם בעלי מנגו העולמית איזק אנדיק.

 

לאחר הסדר הנושים והעברת השליטה באלביט הדמיה לידי קרן יורק התקררו היחסים. מנגו טוענת שאלביט לא עמדה בחלק מתנאי הזיכיון; ואילו אלביט, כיום בניהול רון הדסי, טוענת שהשקיעה מיליונים בשנתיים האחרונות בהרחבת הרשת ל־26 חנויות, ואף העבירה אותה לרווחיות. מנגו רשמה צמיחה בהכנסות במחצית הראשונה של 2014 - 82 מיליון שקל לעומת 66 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד, ורווח של כ־4-3 מיליון שקל (הרווח איננו מופיע בדו"חות אלביט).

 

יו"ר דירקטוריון אלביט הדמיה רון הדסי מסר בתגובה כי "מנגו מהווה נכס חשוב ביותר לקבוצת אלביט. הקבוצה מנהלת מו"מ מול הספרדים להארכת הזכיון ובמקביל שוקדת על פיתוח חנויות מנגו, המהווה את אחד המותגים הצומחים בישראל. הראייה - בחודש הבא תיפתח חנות דגל חדשה נוספת במתחם איקאה צפון בקרית אתא וזאת לצד חנויות נוספות שנפתחו לאחרונה. התוצאות העיסקיות של מנגו בששת החודשים האחרונים כפי שפורסמו טובות מאוד ביחס למתחרים והנהלת החברה בראשות המנכ"ל ירון כרמון עושה עבודה טובה מאד".  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x