שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מזרחי טפחות בדרך להנפקה שלישית השנה: מתכנן לגייס כ-2 מיליארד שקל בשבוע הבא

הגיוס יהיה באמצעות הנפקת סדרת אג"ח חדשה צמודת מדד. מח"מ הסדרה יהיה 3.9 שנים והסדרה תשולם ב-7 תשלומים שווים החל מ-2015

תומר ורון 18:3101.09.14

מזרחי טפחות בדרך להנפקה שלישית ב-2014: הבנק מתכנן לגייס כ-2 מיליארד שקל בשוק ההון בשבוע הבא באמצעות הנפקה של סדרת אג"ח חדשה צמודת מדד. מח"מ הסדרה יהיה 3.9 שנים והסדרה תשולם ב-7 תשלומים שווים החל מ-2015. הריבית לפיה הבנק יגייס את הכסף ייקבע בעת ההנפקה עצמה.

 

אלדד פרשר, מנכ"ל הבנק אלדד פרשר, מנכ"ל הבנק צילום: עמית שעל

 

רק בחודש מאי השנה השלים הבנק גיוס של כ-1.2 מיליארד שקל לאחר הזרמת ביקושים של 2.8 מיליארד שקל והריבית אז נקבעה על 2.77% שאז שיקפה מרווח של 0.66% מעל ריבית האג"ח הממשלתית. במבט רחב יותר יהיה זה הגיוס הרביעי שמבצע הבנק בתוך שנה כאשר ביצע הנפקה גם בספטמבר 2013 אז גייס 1.5 מיליארד שקל).

 

מזרחי טפחות חריג בנוף הבנקאי שכן הבנק נמצא עם רגל על דוושת הגז בכל הנוגע להנפקות ולגיוס הון באמצעות אג"חים בעוד הבנקים האחרים הקפיאו את הנפקות האג"ח שלהם מאחר ואלו בצורתם הנוכחית אינן מוכרות כהון לחישוב נכסי סיכון על פי תקנות באזל 3.

 

מזרחי הוא הבנק הצומח ביותר באשראי במערכת הבנקאית כאשר ב-12 החודשים האחרונים תיק האשראי הכולל שלו גדל ב-8% לעומת ממוצע מערכת של כ-2%. מצד שני הבנק הציג יחס הלימות הון של 9% (המינימום הפורמאלי שדורש המפקח על הבנקים) על אף העובדה שבנק מזרחי טפחות מציע בתקופה האחרונה תנאים אטרקטיביים לפיקדונות במטרה לגייס כספים נוספים מהציבור, הוא עדיין צריך כמויות גדולות של כסף בכדי להצליח ולהמשיך לעמוד בצמיחת אשראי בקצב הנוכחי – צמיחה שמקורה בעיקר בתיק המשכנתאות.

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x