שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

ברונפמן ופישר יזרימו 70 מיליון שקל לישראלום

החברה רשמה הפסד של 65.9 מיליון שקל ברבעון השני, לעומת 24.5 מיליון שקל במקבילו

יניב רחימי 19:1327.08.14
ההתדרדרות בתוצאות העסקיות של שופרסלגררה את חברת האחזקות ישראלום, שבבעלות מתיו ברונפמן ושלום פישר, להפסד של 65.9 מיליון שקל ברבעון השני של 2014, לעומת הפסד של 24.5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

 

הגורם המרכזי לעליה בהפסד של ישראלום, המחזיקה ב-19% מהון המניות של שופרסל, הוא חלקה בהפסד של קמעונאית המזון שהסתכם ברבעון השני ב-157 מיליון שקל. נוסף לכך, בעקבות בחינת שווי ההשקעה בשופרסל שבוצעה על ידי מעריך שווי חיצוני, רשמה ישראלום ברבעון השני הפרשה לירידת ערך של 15 מיליון שקל. בעקבות הפחתת הערך ירד שווי השימוש של ההשקעה בשופרסל ל-491 מיליון שקל, לעומת שווי שוק של 452 מיליון שקל בסוף הרבעון השני. מסוף יוני נרשמה ירידה נוספת במחיר מניית שופרסל ונכון להיום שווי השוק של אחזקותיה של ישראלום בשופרסל עומד על כ-410 מיליון שקל.

מתיהו ברונפמן מתיהו ברונפמן צילום: גיא אסיאג
מה דעתך על מניית שופרסל:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
במקביל לפרסום הדו"חות הגרועים של ישראלום לרבעון השני, דווח שבעלי השליטה בחברה, ברונפמן ופישר, יעמידו לרשותה הלוואה של 70 מיליון שקל, שאינה נושאת ריבית והפרדי הצמדה. ההלוואה מבעלי השליטה מגיעה על רקע ההתחייבות של השניים להעמיד כספים לרשות ישראלום הנדרשים לשם עמידתה בהתחייבויותיה לקונסורציום הבנקים ולמחזיקי אגרות החוב. בדצמבר 2012 הושעה המסחר באגרות החוב של ישראלום על רקע אי הסכמת בעלי השליטה להיעתר לבקשת רשות ניירות ערך ולפרסם נתונים לגבי נכסיהם והתחייבויותיהם שמטרתו לשקף את יכולתם לעמוד בהתחייבויותיהם לנושים של החברה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x