שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

עלות שכר המנכ"ל באבגול גבוהה ב־27% מדומותיה

באבגול התקשו למצוא חברות מקבילות בבורסה המקומית, וכך השוו את שכר מנכ"ל יצרנית הבדים הלא ארוגים לחברות כמו מזור רובוטיקה, מיטב דש ורשת האופנה פוקס

גיל קליאן 07:5027.08.14

דירקטוריון אבגולנדרש להכריע לגבי גובה שכר המנכ"ל הנכנס, דיוויד מלדרם, והחברה חשפה את העבודה ההשוואתית שנעשתה בנושא. מהעבודה עולה כי עלות שכרו של מלדרם גבוהה ב־27% לעומת ממוצע החברות בעלות שווי שוק דומה. העבודה נחשפה לאחר דיונים של אבגול עם חברת אנטרופי, שנראה כי ביקשה לדעת כיצד זו נעשתה.

 

ביחס לחברות תעשייה מקבילות, עלות השכר של מלדרם נמוכה ב־4.6%, אך רק משום שנכללה בחישוב עלות שכרו של מנכ"ל פרוטרום. בנטרול פרוטרום, ששווייה גבוה כמעט פי ארבעה מאבגול, כך שבקבוצת ההשוואה יהיו חברות בסדר גודל דומה, עלות השכר של מלדרם היא הגבוהה ביותר.

 

את ניתוח השכר ביצעה פירמת PwC. נראה כי לאבגול היתה השפעה על תוצאות הבדיקה, שכן היא קבעה פרמטרים קריטיים לגבי החברות שייכללו בהשוואה, כמו תחום פעילות.

 

מה דעתך על מניית אבגול:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הבעיה של אבגול בהגדרת קבוצות ההשוואה היא ייחודיותה. החברה מייצרת בדים לא ארוגים, בעיקר לתעשיית החיתולים. בבורסה בתל אביב אין הרבה חברות להשוואה מבחינת אופי הפעילות ומבחינת שווי השוק. לכן באבגול חילקו את ההשוואה לחברות ישראליות בעלות שווי דומה, ובעלות אופי דומה.

 

בחברות בעלות שווי שוק דומה נכללו חברות כמו בנק אגוד, מיטב דש, מטריקס ומזור רובוטיקה, כולן במדד ת"א־100. בקבוצה זו אבגול לא כללה חברות נדל"ן, והסבר לכך הוא שאופן תגמול המנהלים בחברות אלה הוא ארוך טווח, ולא מתאים להשוואה לתנאי המנכ"ל הנכנס.

 

הקבוצה השנייה כוללת חברות תעשייה, אבל גם את הקמעונאית פוקס, שלא מייצרת דבר. באבגול הסבירו כי מדובר בחברה מתחום הטקסטיל, המשיק לה. בנוסף, כללה הקבוצה חברות בעלות שווי שוק גבוה כמעט פי ארבעה מאבגול — פרוטרום ובזן, כאשר רק בפרוטרום נרשמה עלות שכר כוללת גבוהה יותר לעומת השכר המוצע למנכ"ל אבגול הנכנס.

 

אבגול אף השוותה לקבוצה שלישית, חברות תעשייה מהעולם שלהן שווי ואופי פעילות דומה לה. שכר המנכ"ל הנכנס של אבגול נמוך מממוצע הקבוצה ב־15.3%.

 

 צילום: שאטרסטוק

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x