שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

Exithera של כת"ב גייסה 9 מיליון דולר

הגיוס של חברת הביומד נעשה לפי שווי של 19 מיליון דולר. כלל ביוטכנולוגיה השקיעה כ־3 מיליון דולר בגיוס

ניר צליק 07:5127.08.14

חברת הביומד Exithera, בשליטתכלל ביוטכנולוגיה(55%) של לן בלווטניק, גייסה 9 מיליון דולר לפי שווי של 19 מיליון דולר ממשקיעים פרטיים. כת"ב השקיעה בחברה כ־3 מיליון דולר בגיוס הנוכחי.

 

Exhitera נרכשה מאקסס, שגם היא בשליטת בלווטניק, יחד עם Vendantra (כת"ב רכשה 64%) ו־Mnemosyne (כת"ב רכשה 50%), בתמורה כוללת של 7.3 מיליון דולר. השווי של Exhitera עמד על כ־6 מיליון דולר במועד הרכישה, מרץ 2013.

 

מה דעתך על מניית כלל ביוטכנו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

החברה ביצעה עד כה ניסויים פרה־קליניים, והיא נמצאת בדרכה לביצוע ניסוי בשלב 1 בתרופות שהחברה מפתחת למניעת שבץ וקרישי דם. החברה פיתחה תרופה הפועלת על אנזים ה־Factor XI, שמחסור בו גורם לעתים למחלת ההמופיליה ולדימום יתר.

 

לכת"ב יש היסטוריה ארוכה עם מחלת השבץ. ב־2012 כשלה החברה־הבת של כת"ב, די־פארם, בניסוי מפתח בשלב 3 בחולי שבץ מוחי על רקע תוצאות שליליות בניסוי. בתגובה לכישלון צנחה אז מניית די־פארם ב־84%. מאוחר יותר מיזגה כת"ב לתוך די־פארם את טרומבוטק לפי שווי של 24 מיליון שקל. טרומבוטק נמצאת בשלב 2 של ניסויים במוצר לשבץ מוחי, כאשר הפפטיד שהחברה פיתחה, THR-18, מאפשר לתרופות לפרק קרישי דם ומונע תופעות לוואי, המאפיינות את התרופות, דוגמת שטפי דם.

 

לן בלווטניק לן בלווטניק

בטל שלח
    לכל התגובות
    x