$
בורסת ת"א

למרות הירידה במחירי הדלק: דור אלון הגדילה ב- 9% הרווח התפעולי

מפעילת תחנות הדלק שבשליטת דודי ויסמן סיימה את הרבעון השני עם זינוק של 90% ברווח הנקי ל-15.6 מיליון שקל. תזרים המזומנים טיפס ב-48% ל-120 מיליון שקל

אורן פרוינד 12:2220.08.14

למרות הירידה שנרשמה במהלך הרבעון השני של 2014 במחירי הדלק בישראל, הצליחה דור אלון, מפעילת תחנות הדלק מקבוצת אלון רבוע כחול של דודי ויסמן, להגדיל את הרווח התפעולי שלה ב-9% לסכום של 38.7 מיליון שקל.

 

דור אלון, המפעילה 209 תחנות תדלוק ציבוריות ו-215 חנויות נוחות (169 אלוניות ו-46 חנויות AM:PM) ספגה ירידה של 0.4% בהכנסותיה לרבעון השני שהסתכמו בכ- 2.15 מיליארד שקל.

 

למרות הירידה בהכנסות, שנבעה כתוצאה מהירידה במחירי הדלקים, הצליחה דור אלון לרשום גידול 90% ברווח הנקי לסכום של 15.6 מיליון שקל. השיפור ברווח הנקי מיוחס לצמצום של 28% בהוצאות המימון נטו שהסתכמו בכ-18 מיליון שקל, בעקבות ירידה ברמות החוב נטו, מחזור חובות בריביות נמוכות וירידה בריבית הפריים.

 

החברה הרחיבה מתחילת 2014 את תחומי פעילותה והחלה לספק גז טבעי לחברות תעשייה. ברבעון הנוכחי סיימה החברה להסב את תחנת הכוח במפעל סוגת לגז טבעי. כתוצאה מכך הגדילה דור אלון את תזרים המזומנים מפעילות שוטפת שהסתכם ברבעון השני של 2014 בסך של כ-120 מיליון שקל, גידול של 48% לעומת הרבעון המקביל.

 

לדברי ישראל יניב, מנכ"ל משותף בדור אלון: "לצד שימור מובילותינו תחום הדלק וחנויות הנוחות ופתיחת מתחמים קמעונאים נוספים אנו מתמקדים גם בתחומי פעילות חדשים. במהלך המחצית הראשונה של 2014 הרחבנו את היקף המכירות של גז טבעי למפעלי תעשיה, ערכנו הסבות לצריכת גז טבעי במקום דלקים "יקרים" יותר. כמו כן סיימנו את הסבת מתקני תחנת הכוח במפעל סוגת ממזוט לגז טבעי. בכוונתנו להמשיך ולפתח את תחום שיווק הגז הטבעי לצד תחומי פעילותינו הנוספים ולהמשיך במגמת הצמיחה גם בשנים הקרובות. "

 

במהלך החודשים הראשונים של 2014 פתחה דור אלון שתי תחנות חדשות מהן אחת בירושלים ועד סוף השנה צפויות להיפתח עוד כ- 3 תחנות חדשות . "בימים אלו פועלת החברה ביחד עם קיבוץ עין שמר, בהקמת מרכז מסחרי בשטח של כ-14 אלף מ"ר. להערכתנו יתחיל המרכז המסחרי לפעול תוך פחות משנה", הוסיף יניב. דור אלון נסחרת בת"א לפי שווי של 490 מיליון שקל אחרי שאיבדה השנה 4% מערכה. לחברה שלוש סדרות של אג"ח בהיקף של 400 מיליון שקל הנסחרות בתשואות יציבות של 2%-2.5%. 

 

ישראל יניב מנכ"ל משותף בדור אלון ישראל יניב מנכ"ל משותף בדור אלון צילום: איציק בירן

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x