שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

התייעלות בדיסקונט: הפריש 195 מיליון שקל לתוכנית פרישה מרצון של 250 עובדים

הרווח הנקי של הבנק ברבעון השני צנח ב-27% ל-192 מיליון שקל, והתשואה להון ירדה מ-9% ל-6.3% בלבד. מנכ"לית הבנק לילך אשר טופילסקי פרסמה תוכנית אסטרטגית חדשה ל-5 שנים

תומר ורון 09:0420.08.14

מנכ"לית דיסקונט, לילך אשר טופילסקי מפרסמת יחד עם דוחות הבנק לרבעון השני את התוכנית האסטרטגית ולפיה הבנק מציב לעצמו יעד להקטנת מצבת כח אדם בקבוצת דיסקונט, בלמעלה מ-1,000 עובדים, מתוכם כ-700 עובדים עד סוף שנת 2017.

 

צמצום זה נשען בעיקר, על פרישה טבעית של כ-600 עובדים במהלך תקופת התוכנית, ועל תוכנית פרישה מוקדמת, במסגרתה יפרשו כ-250 עובדים מהבנק במהלך השנה הקרובה. בדוחות הכספיים המתפרסמים היום נערכה הפרשה של 195 מיליון שקל בגין תוכנית הפרישה המתוכננת ובנק מציינים כי אין כוונות לפנות לגיוס הון שכן יחס ההון ליבה במונחי באזל 3 עומד בסוף הרבעון השני על 9.2%. התוכנית כוללת כמו כן צמצום שטחי נדל"ן וסניפי כשבשלב הראשוני מתכננת הנהלת הבנק לסגור כ-10 סניפים הממוקמים במרכזי קניות ראשיים.

 

יו"ר דיסקונט יוסי בכר והמנכ"לית לילך אשר טופילסקי יו"ר דיסקונט יוסי בכר והמנכ"לית לילך אשר טופילסקי צילום: רמי זרנגר, רון קדמי

 

מה דעתך על מניית דיסקונט:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

הנהלת דיסקונט עבדה בחודשים האחרונים על תוכנית אסטרטגית רחבה לשנים 2015-109 שתתמודד עם הבעיה הגדולה ביותר של דיסקונט והוא סעיף ההוצאות התפעוליות של דיסקונט. עדות לכך הוא יחס היעילות (ההוצאות התפעוליות מסך ההכנסות) שמציג דיסקונט בשנים האחרונות שהוא הגרוע ביותר במערכת. עלות המחיר האסטרטגית ויישומה הוא 306 מיליון שקל, סכום שהתקזז עם שינוי אומדן שערכה הנהלת הבנק עבור עתודה לעובדים ועל כן ההפרשה כאמור שמבצע הבנק היא 195 מיליון שקל.

 

בתוך כך הבנק דיווח הבוקר על רווח נקי של 192 מיליון שקל ברבעון השני - ירידה של 27% בהשוואה לרבעון המקביל ורווח שמשקף תשואה להון של 6.3%. הירידה מיוחסת בעיקר להפרשה שביצע הבנק ברבעון השני כמו גם מחיסול השקעתו בני"ע מסוג TRUPS בעקבות תקנות באזל 3 בארה"ב. בסיכום חצי השנה הראשונה של 2014 ירד הרווח של דיסקונט ב-32% וזה נעמד על 357 מיליון שקל בהשוואה ל-526 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד. התשואה להון בחציון הראשון הסתכמה ב-5.8%

 

כמו המערכת הבנקאית כולה, הבנק רשם גם הוא שיפור משמעותי בתחום ההוצאה בגין הפסדי אשראי ואלו נעמדו בחציון הראשון של 2014 על 40 מיליון שקל לעומת 286 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד.

 

עם פרסום הדוחות ציינו יו"ר הדירקטוריון, יוסי בכר וטופילסקי כי יישומה של התוכנית יביא לצמיחה ברווחי הקבוצה, בשיעור שנתי דו-ספרתי ממוצע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x