$
בורסת ת"א

בעקבות הרכישה של בית פסגות: ריט 1 מעלה תחזיות

קרן הריט הגדולה בישראל בניהולם של שמוליק סייד ודרור גד, עדכנה את תחזית ההכנסות שלה (NOI) ב-2.7% לטווח של 187-185 מיליון שקל

אורן פרוינד 11:1813.08.14

בעקבות הרכישה של בית פסגות ברחוב רוטשילד בתל אביב וצפי לירידה בהוצאות המימון של החברה בעקבות הירידה בריבית במשק, מעדכנת הבוקר (ד') ריט 1, קרן הריט הגדולה בישראל בניהולם של שמוליק סייד ודרור גד, את תחזית ההכנסות שלה (NOI) ב-2.7% לטווח של 185-187 מיליון שקל.  

ריט 1 ,המחזיקה ב-26 נכסים מניבים בשווי של כ-2.5 מיליארד שקל ונסחרת בת"א לפי שווי שוק של 1.4 מיליארד שקל, הציגה עלייה בכל הפרמטרים ברבעון השני של השנה בעיקר בזכות הרכישה של נכסים חדשים דוגמת בית פסגות ורכישת חלק נוסף במתחם רעננה. ה-NOI (הכנסות מדמי שכירות נטו) ברבעון השני של השנה הסתכם ב-46.1 מיליון שקל, עלייה של 6% לעומת 43.6 מיליון שקל ברבעון המקביל. הרווח הנקי ברבעון השני עלה פי 3 והסתכם ב-33.5 מיליון שקל, לעומת רווח נקי של 8 מיליון שקל.

 

כתוצאה מהעלייה בהכנסות עלה ה-FFO הריאלי של ריט 1 ב-15.5% לסכום של 31.2 מיליון שקל. ה-FFO הינו הרווח הנקי בנטרול הכנסות והוצאות חד פעמיות, לרבות רווחים ממכירת נכסים ובנטרול שינויים בערך הנכסים. ה-FFO מייצג למעשה את התזרים הנקי, לאחר כל ההוצאות, שנותר בידי המשקיעים בחברה. השיפור ב-FFO נובע בין היתר מהגידול ב-NOI ומהירידה בהוצאות המימון. הירידה בהוצאות המימון נובעת בעיקר משיפור מרווחי המימון, מגיוס הון שמחליף חוב, ומירידת מדד המחירים בתקופה.

"רכישות של נכסים איכותיים שביצענו ברבעון השני, בהן רכישת חלק מבית פסגות, יחד עם המשך מגמת הירידה בעלויות המימון , אפשרו לנו לעדכן כלפי מעלה את תחזית ההכנסות וה- FFO לשנת 2014", אמר הבוקר שמוליק סייד, מנכ"ל ריט 1.

 

בית פסגות רחוב רוטשילד בתל אביב בית פסגות רחוב רוטשילד בתל אביב צילום: אוראל כהן

 

המשקיעים יקבלו דיבידנד של 72 מיליון שקל בשנת 2014

קרן ריט היא קרן ההשקעות הכפופה לחוק קרנות הריט המאפשרת למשקיעים להיחשף לנדל"ן מניב, תוך חלוקת מרבית התזרים כדיבינדים. לקרנות ריט שני יתרונות מהותיים: הראשון הוא פטור מתשלום מס חברות והשני הוא מניעה של גרעין שליטה בקרן. כלומר, הקרן מוחזקת על ידי מספר רב של משקיעים ללא בעל שליטה אחד, מה שמונע עסקאות בעלי עניין ופגיעה בבעלי מניות מיעוט.

 

מה דעתך על מניית ריט 1:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

ריט 1 היא קרן ההשקעות במקרקעין הראשונה שפועלת בשוק ההון הישראלי ומטרתה העיקרית היא לאפשר למשקיעים להיחשף לנדל"ן מניב, תוך חלוקת מרבית התזרים כדיבידנד. ממועד הקמתה רכשה ריט 1 26 נכסים מניבים בשווי של כ-2.5 מיליארד שקל.

 

כחלק ממדיניותה, ריט 1 מחלקת דיבידנד שוטף למשקיעיה. הדיבידנד המינימלי הצפוי לשנת 2014 הוא 72.4 מיליון שקל (50 אגורות למניה לפי מספר המניות ביום ההחלטה). הדיבידנד הצפוי משקף תשואה צפויה של כ-5.4%, על פי מחיר המניה הנוכחי.

 

נכון להיום תיק הנכסים של החברה כולל 26 נכסים מניבים בשווי של כ-2.5 מיליארד שקל ועם שיעור תפוסה של 97.7%. במהלך הרבעון השני רכשה ריט 1 חלקים מ"בית פסגות", ברחוב רוטשילד בתל אביב, תמורת 78.2 מיליון שקל. במהלך הרבעון השני גם נפתח מתחם שרונה, בו שותפה ריט 1.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x