שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פרטנר: ההכנסות ירדו ב-4% ל-1.09 מיליארד ש'; הרווח הנקי זינק ב-130%

הרווח הנקי ברבעון השני של 2014 הסתכם ב-46 מיליון שקל. החברה איבדה 22 אלף מנויים ברבעון, אך הצליחה להגדיל את הרווח התפעולי ב-4% בשל קיטון בהוצאות התפעוליות

אופיר דור 09:5013.08.14

הכנסות פרטנרברבעון השני של השנה הסתכמו ב-1.09 מיליארד שקל - ירידה של 4% בהשוואה לרבעון המקביל ב-2013. כך עולה מהדו"חות הכספיים שפרסמה החברה הבוקר (ב'). פרטנר היא השלישית והאחרונה מבין חברות הסלולר הוותיקות שמפרסמת דו"חות כספיים לרבעון השני, אחרי סלקום ופלאפון.

 

הירידה בהכנסות נבעה מירידה של 9% בהכנסות משירותים שנבעה מהמשך השחיקה במחירים של שירותים סלולריים בעקבות התחרות העזה בשוק. ירידה זו קוזזה בחלקה על ידי עלייה בהכנסות משירותי אירוח של מפעילים אחרים על רשת פרטנר ומעלייה של 25% בהכנסות ממכירת ציוד קצה.

 


 

ה-EBITDA (רווח תפעולי תזרימי) של פרטנר הסתכם ב-291 מיליון שקל, עלייה של 4% בהשוואה לרבעון המקביל. פרטנר מסבירה את העלייה ב-EBITDA בקיטון בהוצאות התפעוליות ועלייה ברווח הגולמי ממכירת ציוד אשר קוזזו בחלקם מירידה בהכנסות משירותים.

 

חיים רומנו מנכ"ל פרטנר חיים רומנו מנכ"ל פרטנר צילום: גלעד קוולרצ'יק

 

הרווח הנקי של פרטנר ברבעון השני של 2014 עמד על 46 מיליון שקל, עלייה של 130% לעומת הרבעון המקביל אשתקד. השיפור ברווח מוסבר על ידי הגידול ב-EBITDA לצד הוצאות מימון נמוכות יותר.

 

מה דעתך על מניית פרטנר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
פרטנר איבדה ברבעון השני כ-22 אלף מנויי סלולר, לעומת פלאפון שאיבדה 21 אלף מנויים ברבעון וסלקום שאיבדה 20 אלף. הירידה במספר המנויים של פרטנר מיוחסת לאובדן של מנויי פרי-פייד.

 

ההכנסה הממוצעת החודשית ממנוי סלולר בפרטנר עמדה על 76 שקל לעומת 77 שקל ברבעון הראשון של השנה ו-83 שקל ברבעון השני של 2013.

 

מנכ"ל פרטנר חיים רומנו התייחס לתוצאות: "ברבעון זה נרשמה עלייה בשיעור של 4% ב-EBITDA בהשוואה לרבעון המקביל אשתקד, כתוצאה מהתאמת מבנה ההוצאות והמודל התפעולי למציאות העסקית המשתנה. פעולות אלו תרמו לקיטון של 8% בהוצאות התפעוליות. בנוסף, נרשם גידול של 25% בהכנסות ממכירת ציוד קצה. שני גורמים אלו מקזזים חלקית את השחיקה הנמשכת בהכנסות משירותים. זהו הרבעון השני ברציפות שבו נרשם גידול ב-EBIDTA בהשוואה לרבעון המקביל לו מאז הרבעון הרביעי של שנת 2010".

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x