שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

מתיחות עולמית: הציבור מכר קרנות מנייתיות ב-70 מיליון שקל

זאת לעומת גיוסים של 30 מיליון שקל בשבוע הקודם; עלייה של 20% בגיוסים לקרנות אג"ח כללי - 200 מיליון שקל

ערן סוקול 12:4410.08.14

תעשיית קרנות הנאמנות רשמה בשבוע שעבר גיוסים של 240 מיליון שקל ב-4 ימי מסחר, כאשר הקרנות המסורתיות רשמו גיוסים של 470 מיליון שקל - ירידה של 10% בקצב הגיוסים הממוצע לעומת השבוע הקודם. כך, עפ"י אומדנים שפרסמו היום (א') כלכלני מיטב דש.

בשוק המקומי, הלחימה בעזה במסגרת מבצע צוק איתן העיבה על אפיקי הסיכון, כאשר באופן דומה ירידות שערים נרשמו במדדי המניות בעולם. בשבוע החולף, על רקע ההתפתחויות הגיאופוליטיות באוקראינה ובעיראק, המסחר התאפיין במימושים במדדי המניות ובאגרות החוב הקונצרניות מחד, ומנגד נרשמו עליות קלות באגרות החוב הממשלתיות.

 

המדדים ת"א 25 ות"א 100 הציגו תשואה שלילית של 0.5% ו-0.7% בהתאמה. הקרנות המנייתיות סיכמו את השבוע עם פדיונות של 70 מיליון שקל, לעומת גיוסים של 30 מיליון שקל בשבוע הקודם. קרנות מניות בישראל הובילו עם פדיונות של 50 מיליון שקל, כאשר בניגוד לגיוסים שנרשמו לאחרונה, גם קרנות מניות חו"ל רשמו פדיונות של 20 מיליון שקל.

 

קרנות אג"ח כללי, בדגש על קרנות מעורבות עם חשיפה מנייתית, קרנות 10/90 וכו', גייסו בשבוע החולף 200 מיליון שקל - עלייה של 20% בקצב הגיוסים הממוצע לעומת השבוע הקודם.

 

אגרות החוב הקונצרניות נסחרו בשבוע החולף במגמה שלילית מתונה - מדדי תל-בונד 20,40,60 רשמו ירידות שערים של עד 0.2%, וכן נרשמה תשואה שלילית של 0.1% במדד קונצרני כללי. בעקבות זאת, הקרנות הקונצרניות ממשיכות במגמת הפדיונות, אם כי בקצב פדיונות ממוצע נמוך ב-20% לעומת השבוע הקודם. זאת, לאחר שאיבדו בשבוע החולף 120 מיליון שקל.

 

פוטין - הטיל סנקציות על מדינות המערב בתגובה לסנקציות שהוטלו על רוסיה פוטין - הטיל סנקציות על מדינות המערב בתגובה לסנקציות שהוטלו על רוסיה צילום: אי פי איי

 

לאור התחזקות הדולר בעולם ומול השקל ורווחי הון באגרות חוב של ממשלת ארה"ב, מגמת הגיוסים לקרנות אג"ח חו"ל נמשכת, והן רשמו גיוסים של 40 מיליון שקל, ירידה של 20% לעומת השבוע הקודם.

 

הורדת הריבית של בנק ישראל בסוף יולי, שלחה את המשקיעים באפיק הסולידי להאריך מח"מ. מדד ממשלתי כללי רשם בשבוע החולף תשואה חיובית קלה בהובלת השחרים הארוכים שעלו ב-0.4% ובהתאם קרנות אג"ח מדינה גייסו 380 מיליון שקל, ירידה של 10% לעומת השבוע הקודם. גם בקרנות השקליות נרשמו גיוסים של 60 מיליון שקל, פי 8 מהשבוע הקודם. ומנגד, הקרנות הכספיות, לאחר 5 שבועות רצופים של גיוסים, רשמו פדיונות של 235 מיליון שקל, זאת לעומת גיוסים של 115 מיליון שקל בשבוע הקודם.

 

תעשיית הקרנות מנהלת נכון לתחילת השבוע 263 מיליארד שקל, הקרנות המסורתיות (כלומר בנטרול הקרנות הכספיות) מנהלות 201.8 מיליארד שקל והקרנות הכספיות מנהלות 61.2 מיליארד שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x