שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

עסקה ראשונה לדנה עזריאלי: מוכרת את מתקן ההתפלה שליד פלמחים ב-429 מיליון ש'

קרן תש"י שבניהולו של ירון קסטנבאום ביחד עם חברת הביטוח הראל ולאומי פרטנרס הן הרוכשות. גרנית הכרמל, החברה הבת של עזריאלי, שמחזיקה במתקן ההתפלה תרשום רווח של 129 מיליון שקל כתוצאה מהמכירה

גולן חזני 13:3307.08.14

קבוצת עזריאליהודיעה היום (ה') כי חתמה על הסכם למכירת מתקן ההתפלה של החברה הבת, גרנית הכרמל, בחוף ויה מאריס בקיבוץ פלמחים.  

קרן תש"י שבניהולו של ירון קסטנבאום ביחד עם חברת הביטוח הראל ולאומי פרטנרס רוכשות את מתקן ההתפלה יחד עם תשירוכשת את המתקן תמורת 429 מיליון שקל. הרווח של גרנית יהיה של 129 מיליון שקל. לפי הערכות, המתקן מייצר רווח תפעולי של כ–40 מיליון שקל בשנה.

 

מתקן ההתפלה הוקם בהשקעה של מיליארד שקל ותפוקתו לאחר שתי הרחבות היא 90 מיליון מ”ק בשנה. השלב הראשון הוקם לפי הסכם בין חברת דרך הים, הנמצאת כיום בבעלותה המלאה של גרנית, לבין המדינה. ההסכם קבע שדרך הים תקים מתקן להתפלת 30 מיליון מ”ק בשנה בשיטת (BOO‏ Build, Own, Operate), שבה היא תקים אותו ובתום תקופת הפעלה של 25 שנה, ב–2029, תהיה הבעלים בו.

 

מתקן ההתפלה ויה מאריס שבפלמחים מתקן ההתפלה ויה מאריס שבפלמחים צילום: מורדגן הפקות

 

דרך הים הרחיבה את המתקן ב–15 מיליון מ”ק לפי הסכם אספקה למדינה מ–2009 למשך 18 שנה. באוקטובר 2011 נחתם הסכם להכפלת תפוקת המתקן עד ל–90 מיליון מ”ק, כש–45 מיליון המ”ק הנוספים יסופקו עד לאפריל 2029. ההשקעה בפרויקט מומנה בהלוואות מבנק הפועלים ‏(80%‏) ובהון עצמי בערבות גרנית.

 

מה דעתך על מניית עזריאלי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
83% 17% 0%

תש"י ניהלה במשך כמה חודשים את המגעים מול ראשי קבוצת עזריאלי. זוהי עיסקה ראשונה שנחתמה בתקופה של דנה עזריאלי כיו"ר לאחר מותו של דוד אביה. בתחילה התמודדה גם קרן נוי על הרכישה. קרן תשתיות יוצגה על ידי עמית שטיינמן ושלומי דלג'ו , ממשרד עו"ד ש. הורוביץ. את גרנית הכרמל ייצג משרד עו"ד פישר בכר חן. השלמת העיסקה צפויה עד סוף 2014.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x