שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

דיווח שוטף

נעילה חיובית בת"א; קמטק קפצה ב-21%, קמהדע טיפסה ב-7.8%

מדד ת"א 25 עלה ב-0.2%, ת"א 100 התחזק ב-0.1%. קמטק תחל להתקין מדפסות תלת ממד ללקוחות ברבעון הרביעי. כיל טיפסה ב-1.4% על רקע הודעת אורלקלי על עלייה צפויה של מחירי האשלג בסין. התשואה על אג"ח ממשלת ישראל ל-10 שנים ירדה ל- 2.66%. מחזור המסחר - 800 מיליון שקל

שי סלינס 17:4329.07.14

ת"א 25 ת"א 100 בנקים ביומד תקשורת נפט וגז נדל"ן 15

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60

 

17:35 - המסחר בבורסת ת"א ננעל בעליות קלות: מדד ת"א 25 עלה ב-0.2%, ת"א 100 התחזק ב-0.1%. במקביל, מניות הבנקים נחלשו ב-0.1%. מחזור המסחר הסתכם ב-800 מיליון שקל. התשואה על אג"ח שקלית של ממשלת ישראל ל-10 שנים (0324) ירדה לשפל חדש - 2.66%.

 

כילטיפסה ב-1.4% - לאחר דיווח לפיו ענקית האשלג העולמית אורלקלי צופה כי תוכל להעלות את מחירי חוזה האשלג עם סין בתחילת 2015 ב-10%. לדברי גילעד אלפר, אנליסט באקסלנס ברוקראז' "הצמיחה הכלכלית בסין מובילה לעליית ביקושים למזון מה שמאפשר העלאת מחירי האשלג. זהו שוק עיקרי לכיל אשר להערכתי צפוי לרכז כ-20% ממכירות החברה ברבעון השני שלה השנה". מניית החברה לישראל עלתה ב-1.1%.  

 

 

17:15 -  מידרוג הכניסה את דירוג האג"ח של דורי בניהלבחינת דירוג (Credit Review). מידרוג הודיעה על הורדת דירוג סדרת אג"ח א' שבמחזור, אותה הנפיקה א. דורי בניה מדירוג A3 לדירוג Baa3 והותרת הדירוג תחת בחינה (Credit Review) עם השלכות שליליות. "הדירוג משקלל את איתנות בעלת השליטה בשרשור - גזית גלוב, המדורגת Aa3 יציב ע"י מידרוג ואת התמיכה אשר ניתנה על ידה ובאמצעות חברת הבת שלה - גזית ישראל ולהערכת מידרוג ובהתאם לדיווחי החברה, הסתברות טובה להמשך תמיכה, בהתאם לכך, מידרוג יישמה את מודל ה-Joint Default Analysis - JDA המשקלל את הסתברות התמיכה בחברה. יודגש, כי ללא התמיכה הנ"ל מקבוצת גזית גלוב, הדירוג היה נמוך משמעותית", נאמר בעדכון מידרוג.

 

16:45 - 5 המניות הבולטות במדד ת"א 100 מבחינת מחזורי המסחר: לאומי, פועלים, טבע, כיל, מזרחי

 

קמהדע נסחרת בעליות חדות וזאת מבלי שפרסמה הודעה כלשהי.

 

עדכונים מהלחימה בעזה. חמאס דוחה דברים שאמר אחה"צ בכיר אש"פ יאסר עבד רבו בעניין הסכמה של הארגונים הפלסטינים להפסקת אש. עבד רבו אמר כי הארגונים מוכנים להפסקת אש מידית ולהפוגה הומניטרית ליממה. אזעקות נשמעו לפני שעה קלה בכמה יישובים סביב עזה. 4 רקטות התפוצצו באזור נתיבות בשטחים פתוחים. צה"ל ממשיך לתקוף ברצועה.

 

15:40 - רפי עמית, יו"ר ומנכ"ל קמטק אחרי הדוחות: "אנו מרוצים מתוצאות הרבעון ומההתקדמות שעשינו במהלך הרבעון השני. אסטרטגיית המוצר החדש שלנו מתקדמת בהתאם לתוכניות. אשר לתהליך המסחור של המוצר להזרקת דיו פונקציונלית בתלת מימד, Gryphon – המערכות פועלות מזה כמה חודשים בשני אתרי beta ואנו מרוצים מהתוצאות עד כה. אנו נמצאים על המסלול הנכון ומצפים להתקנות מסחריות ראשונות אצל לקוחות החל מהרבעון הרביעי, שהכנסותיהן צפויות ב-2015".

 

FCR, החברה הבת של גזית גלוב, דיווחה על רווח נקי של 112.9 מיליון דולר קנדי (0.53 דולר קנדי למניה) ברבעון השני, לעומת  125.9 מיליון דולר קנדי (0.60 דולר קנדי למניה) בתקופה המקבילה אשתקד. הירידה ברווח נובעת בעיקרה משערוך נכסים גבוה יותר בתקופה המקבילה אשתקד בסכום של  20.3 מיליון דולר קנדי. ה-FFO של החברה ברבעון השני נותר ללא שינוי ב-54 מיליון דולר קנדי. 

 

15:10 - המדדים עברו לעליות בעקבות החוזים העתידיים בניו יורק והמגמה החיובית בבורסות המובילות באירופה.

 

אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex (קולמקס) בית השקעות: "השווקים ממשיכים להתנהל סביב רצועת מסחר צרה יחסית ברמות השיא. בחדרי העסקאות ניתן לזהות עלייה ברמת התנודתיות במקביל לעלייה קלה בפרמיית הסיכון למכשירי הגידור לטווח הבינוני זאת ברקע לאכזבה מנתון מכירות הבתים בארה"ב".  

 

14:55 - הכנסות קמטק ברבעון השני של שנת 2014 הסתכמו ב-23.2 מיליון דולר - גידול של 4% לעומת הכנסות של 22.3 מיליון דולר ברבעון השני של שנת 2013. הרווח הנקי הסתכם ברבעון השני ב-2.3 מיליון דולר (10% מההכנסות), או 8 סנט למניה בדילול מלא. זאת, לעומת רווח נקי של מיליון דולר (4.5% מההכנסות) או 3 סנט למניה בדילול מלא ברבעון השני של 2013.

 

13:40 - פלאפון ופרטנר יחויבו לבצע בדיקות קרינה למכשירים שמכרו. בית המשפט המחוזי בתל אביב אישר אתמול הסכם פשרה בתביעה ייצוגית שהוגשה נגד חברות הסלולר פלאפון ופרטנר בנוגע לפליטת קרינה ממכשירים סלולריים הנמכרים על ידן. הסכם פשרה דומה נחתם ואושר בעבר מול חברת מירס (HOT mobile), בעוד התביעה הייצוגית נגד סלקום בנושא זה עדיין נידונה בבית המשפט. בתביעה הייצוגית שהוגשה ב-2010, נטען בין השאר כי פלאפון ופרטנר מפרות את חובותיהן לוודא לאחר תיקון טלפון נייד שהוא אינו פולט קרינה אסורה וכי הן אינן מקיימות את החובה להזהיר את הלקוחות בדבר הסיכונים בנשיאת טלפון נייד בצמידות לגוף.

 צילום מסך: College Humor

 

12:40 - סאני בעלת השליטה (43.1%) בסקיילקס דיווחה כי מכרה אתמול במסגרת המסחר בבורסה 4.7% ממניות סקיילקס, תמורת 660 אלף שקל, במחיר של 45.38 אגורות למניה – 1.5% מעל שער הבסיס של המניה הבוקר. התמורה הועברה לחשבונות המשועבדים לטובת מחזיקי סדרות האג"ח א',ב' ו-ג' של סאני.

 

12:15 - דורי בניההודיעה הבוקר כי אינה עומדת באמות המידה הפיננסיות שלה כלפי הבנקים ומחזיקי האג"ח. משמעות הדבר היא שמתקיימת עילה לפירעון מיידי של האג"ח. נכון לעכשיו, רק חברת איילים קרנות נאמנות איימה בדרישה כזו.

 

אתמול דיווחה החברה כי היא בוחנת מספר אפשרויות לחיזוק ההון של החברה, בין היתר חידוש הצעת רכש למניות ואגרות החוב של דורי בניה, מהלך שצפוי היה לקרות בלאו הכי בתוך שנתיים, לאור דרישות הוועדה להגברת התחרות במשק (וועדת הריכוזיות). רק לפני חודש נכשלה הצעת הרכש שהוגשה לציבור לפי שווי של 150 מיליון שקל כאשר שוויה של דורי בנייה כיום מסתכם בכ-55 מיליון שקל. היחידים שנענו בחיוב להצעה אז היו אקסלנס כאשר שאר המשקיעים טענו כי מחיר ההצעה נמוך מידי.

 

11:35 - שוק האג"ח הממשלתי ממשיך במגמה של העליות. האג"ח ל-10 שנים (0324) עולה ב-0.1% והריבית יורדת ל-2.67% - שפל כל הזמנים. האג"ח ל-30 שנים נסחרת בריבית של 3.99%.

 

11:00 - "בנק ישראל ירה כדור האחרון, אולי אחד לפני האחרון שהיה ברשותו". אלכס זבז'ינסקי הכלכלן ראשי של מיטב-דש, מתייחס להחלטת הריבית אתמול של בנק ישראל: "החולשה במשק, השפעת המלחמה בעזה ומנגד רגיעה מסוימת בשוק הנדל"ן ובשוק האג"ח הקונצרניות אפשרו להוריד את הריבית. בנק ישראל ירה כדור האחרון, אולי אחד לפני האחרון שהיה ברשותו. כמו במרץ 2009 אחרי "עופרת יצוקה" בעיצומו של המשבר הכלכלי החמור בעולם, הוריד בנק ישראל את הריבית ל-0.5% וצמצם "פרוסדור" הריבית להלוואות ופיקדונות הבנקים מ-0.50% ל-0.25%. ב-2009 צעד הבא של בנק ישראל הייתה הודעה על תוכנית רכישות מאסיבית של האג"ח הממשלתיות. לא נראה שהפעם בנק ישראל יבצע מהלך דומה של התערבות בשוק האג"ח מכיוון שתשואות האג"ח כבר נמוכות מאוד".

 

"אולם יתכן ובהודעת הריבית יש רמז לכך שבנק ישראל מתכנן להגביר מאמצים להחלשת השקל", מוסיף זבז'ינסקי. "לראשונה בנק ישראל מציין במפורש ששער החליפין נמצא ברמה המקשה על הצמיחה. יש לו שתי אפשרויות לנסות ולהחליש את השקל. הראשונה - להוריד ריבית לרמה עוד יותר נמוכה של 0.25%, מה שלא נעשה אפילו בשנת 2009 בגלל חוסר יעילות של צעד זה מבחינת השפעתו על הריביות בבנקים. האפשרות השנייה, השקת תוכנית רכישות מט"ח בסדר גודל גדול הרבה יותר ממה שעושה בנק ישראל כעת", אמר.

 

יאיר לפיד וקרנית פלוג יאיר לפיד וקרנית פלוג צילום: עמית שעל

 

10:30 - אחרי פתיחה שלילית המדדים המובילים עברו לטריטוריה הירוקה. מדד הבנקים מאבד 0.2%. סיכום ביניים של מדד ת"א 100: עולות - כת"ב, קמהדע, נפטא. יורדות - וילאר, אלקו, גב ים

 

9:50 - נטייה לירידות עם פתיחת המסחר, בניגוד למגמה אמש בוול סטריט והבוקר בבורסות אסיה. מניית לאומינסחרת במחזור הגבוה בבורסה ויורדת ב-0.7%. דיסקונט עולה ב-0.8%.

 


מה דעתך על מניית לאומי:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

9:30 - אודיוקודספרסמה דוחות. ההכנסות עלו ב-11.5% והסתכמו ב-37.6 מיליון דולר. הרווח הנקי הרבעוני הסתכם ב-1.6 מיליון דולר שהם 4 סנט למניה.

 

דוחות איי.די.איי. הפרמיות ברוטו מעסקי ביטוח כללי צמחו בכ- 12% והסתכמו בכ-299 מיליון שקל. הפרמיות ברוטו מעסקי ביטוח חיים וחסכון לטווח ארוך עלו ב-6% והסתכמו ב-56 מיליון שקל. הפרמיות מעסקי ביטוח חיים ללא חסכון צמחו ב-12%. הפרמיות ברוטו מעסקי ביטוח בריאות צמחו ב-23% והסתכמו ב-32 מיליון שקל. סה"כ הפרמיות ברוטו עלו ב-12% והסתכמו ב-386 מיליון שקל.

 

הרווח הכולל לפני מס מעסקי ביטוח כללי עלה ב-7% ל-44 מיליון שקל. הגידול ברווח נובע בעיקר משיפור בתוצאות החיתומיות, שהושג בין השאר, בשל תנאי מזג האוויר הנוחים ששררו בחורף האחרון לעומת חורף מקביל אשתקד.

 

8:00 - המסחר בוול סטריט ננעל ביציבות: דאו ג'ונס עלה ב-0.1%, נאסד"ק ירד ב-0.1% ו-S&P 500 ננעל סמוך לנקודת הפתיחה. מדד Russel 2000 ירד ב-0.5%. הנפט איבד 0.4% מערכו וננעל על 101.7 דולר לחבית. מתחילת החודש מדובר בירידה של 3.5% במחיר הנפט.

 

7:30 - אחרי הפוגה של חמישה חודשים, החליטה אתמול הוועדה המוניטרית של בנק ישראל לחדש את הפחתות הריבית והודיעה על הורדת הריבית לחודש אוגוסט ב-0.25%, לנקודת שפל של 0.5%. זאת לאחר שהפחתת הריבית האחרונה שביצע בנק ישראל הייתה כאמור בסוף חודש פברואר.

 

מאז חודש אוקטובר 2011 ביצע בנק ישראל 11 הפחתות ריבית, בשיעור מצטבר של 2.75%. כתוצאה מהפחתת הריבית היום, חזרה למעשה ריבית בנק ישראל לנקודת השפל של 0.5% שבה הייתה בתקופה אפריל-ספטמבר 2009, בעיצומו של המשבר הכלכלי הגלובלי.

 

 

הבניין החדש הבורסה
הבניין החדש הבורסה צילום: אוראל כהן

בטל שלח
    לכל התגובות
    x