שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המחזיקים אישרו: אפריקה לקראת גיוס של 700 מיליון שקל

זאת לאחר שאישרו ברוב של 99% את תיקון שטרי הנאמנות של שתי סדרות האג"ח הקיימות של החברה

אורן פרוינד 11:3228.07.14

מחזיקי אגרות החוב של אפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב אישרו הבוקר (ב') ברוב של 99% את תיקון שטרי הנאמנות של שתי סדרות האג"ח הקיימות של החברה (בהיקף של 3 מיליארד שקל), מהלך שנועד לאפשר לחברה לגייס חוב חדש בריבית נמוכה יותר. בעקבות האישור צפויה החברה להנפיק בחודשים הקרובים (במועד שטרם נקבע) סדרות אג"ח חדשות בהיקף של 700 מיליון שקל ובמח"מ שלא יפחת מתקופה של 3.5 שנים.

 

בשנתיים הקרובות נדרשת אפריקה ישראל לעמוד בתשלומי קרן וריבית כבדים של מיליארד שקל. על רקע פירעונות אלו קיבל השבוע המהלך אור ירוק מחברת הייעוץ למוסדיים אנטרופי שציינה כי "המהלך יגדיל סיכוייה של אפריקה להמשיך וליישם את הסדר החוב כעסק חי על יד כך שיעזור לה לפרוע את התחייבויותיה לשנתיים הקרובות".

 

סביבת הריבית הנמוכה בישראל תאפשר לאפריקה לגייס חוב חדש בריבית נמוכה יותר ב-1% מה שיחסוך לה סדר גודל של 5 -10 מיליון שקל בעליות המימון השנתיות שלה ויקל עליה במסכת המימושים. האגרות החדשות יהיו מגובות בשעבוד מקסימלי של 407 מיליון מניות חברה הבת אפי פיתוח (כ–39% מהון מניותיה), ששווי שוק שלהן נכון להיום הוא כמיליארד שקל מה שאומר שאפריקה מכוונת ליחס LTV (יחס הלוואה לנכס) של 70%.

 

אברהם נובוגרוצקי אברהם נובוגרוצקי

 

רק לפני ארבע שנים השלימה הסדר חוב מול בעלי האג"ח והבנקים בהיקף של כ–8 מיליארד שקל, כאשר מאז ועד היום מיישמת אפריקה אסטרטגיה של מימושים, לצד חזרה לפעילות עסקית שוטפת וקידום לא מעט פרויקטים בעולם. כל זאת כאשר לבייב עמד בכל התחייבויותיו במסגרת ההסדר והזרים לאפריקה כ-750 מיליון שקל, מהלך שהעניק לו כמה נקודות זכות בשוק ההון המקומי.

 

"החברה נהנית מרוח גבית טובה ונסמכת על זה שלב לבייב השתתף בהנפקת זכויות של 770 מיליון שקל", אומר מנכ"ל אפריקה ישראל, אברהם (נובו) נובוגרוצקי בשיחה עם כלכליסט. "נשתדל לגייס בקרוב עם פזילה למה קורה בשוק ההון. נהנה מהפיתוח המואץ ומהדיב שמחלקות החברות הבנות", הוסיף.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x