$
בורסת ת"א

מנכ"ל טבע לשעבר, שלמה ינאי, מונה ליו"ר חברת פרוטליקס

ינאי: "אני נרגש לקראת התפקיד החדש ואופטימי לגבי ביצועי החברה בעתיד"; פרוטליקס פיתחה תרופה למחלת הגושה המבוססת על תאי גזר

שי סלינס 15:2224.07.14
חברת פרוטליקסהודיעה היום (ה') כי מינתה את שלמה ינאי לתפקיד יו"ר דירקטוריון החברה שפיתחה תרופה למחלת הגושה המבוססת על תאי גזר.

 

שלמה ינאי בתקופתו בטבע שלמה ינאי בתקופתו בטבע צילום: ענר גרין

 

ינאי התייחס למינוי ואמר כי "אני נרגש להצטרף לדירקטוריון פרוטליקס, ולקחת חלק בגישה המהפכנית של החברה לביטוי חלבונים רקומביננטים. זוהי תקופה מלהיבה ביותר לחברה, ויחד נמשיך במאמצינו לקדם את צנרת התרופות המבטיחה בטכנולוגיית ה-ProCellEx® לצד המשך הגדלת נתח השוק למוצר ה-Elelyso. אני נלהב לגבי העתיד של פרוטליקס ושמח להיות חלק ממנו". 

ינאי כיהן כנשיא ומנכ"ל טבע בין השנים 2012-2007. קודם לכן, שימש ינאי כנשיא ומנכ"ל מכתשים אגן (כיום אדמה). עד לפרישתו מצה"ל בשנת 2001 בדרגת אלוף, מר ינאי שימש כראש האגף לתכנון אסטרטגי במטכ"ל.

 

מה דעתך על מניית פרוטליקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לפני כחודש הודיעה החברה כי דוד אביעזר, מנכ"ל פרוטליקס החליט לפרוש לאחר כ-12 שנה בתפקיד. הפרישה צפויה במהלך שנת 2014 עם סיומו של תהליך לבחירת מחליפו בתפקיד המנכ"ל. בתקופת הביניים ימשיך אביעזר לשמש בתפקיד הנשיא והמנכ"ל וכמו כן יכהן בדירקטוריון החברה.

 

מחלת הגושה היא מחלה תורשתית המתאפיינת בעלייה בכמות הליפידים בכליות, בכבד, ובמח העצם בשל מחסור באנזים מסוים בדם. במהלך 2013 חתמה פרוטליקס על הסכם עם משרד הבריאות הברזילאי שלפיו היא תעביר לו טכנולוגיות לייצור התרופה כאשר במקביל חברת פיוקרוז הברזיליאת התחייבה לרכוש את התרופה ב-40 מיליון דולר לשנה במשך מספר שנים. אולם הצלחת החברה תלויה ביכולתה לחדור לארה"ב בעזרת הסכם הפצה שנחתם עם פייזר.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x