$
בורסת ת"א

פוקס רוכשת מחצית מרשת האופנה יאנגה ב-9 מיליון שקל

הרשת שמונה כיום שבעה סניפים, סיימה את המחצית הראשונה של שנת 2014 עם הכנסות של 8 מיליון שקל ורווח נקי של מיליון שקל

אורנה יפת 10:3921.07.14

קבוצת פוקס, בראשותו של הראל ויזל, חתמה על הסכם לרכישת 50% מרשת חנויות האופנה Yanga בתמורב ל-9 מיליון שקל. השלמת העיסקה צפויה בתוך שבעה ימים, וכפופה לאישור הממונה על הגבלים עסקיים.

 

יאנגה היא רשת בוטיק קטנה לאופנת נשים, אשר מונה 7 סניפים ונמצאת בבעלות בני הזוג המייסדים, ניר הורוביץ ומיטל יאנג הורוביץ. חמש חנויות הרשת פועלות בקניונים: עזריאלי תל אביב, קניון איילון ברמת גן, קניון רחובות, קניון מלחה בירושלים, וקניון שבעת הכוכבים בהרצליה. שתי חנויות נוספות של יאנגה פועלות ברחוב דיזנגוף בתל אביב ובבית פנורמה בדרום תל אביב, שם ממוקמים משרדי החברה וסניף למכירה סיטונאית.

 

בכוונתה של פוקס להרחיב את חנויות יאנגה ולפתוח סניפים נוספים בישראל. כמו ברכישות קודמות שביצע של הרשתות בילבונג, סאקס, וללין, גם ברכישה הזו מתכוון הראל ויזל להשאיר את המייסדים פעילים בחברה וניר הורוביץ ימשיך לשמש כמנכ"ל הרשת. "התרומה שלי היא בהוזלת עלויות, ברכש נכון יותר, במציאת לוקיישנים טובים בקניונים השונים ובשימוש בידע המקצועי הרחב של הנהלת ועובדי הקבוצה", מסר ויזל.

 

הראל ויזל הראל ויזל צילום: אוראל כהן
מה דעתך על מניית פוקס:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

הרשת מציעה אופנת וינטג' שכוללת בגדים, נעליים, תיקים ותכשיטים שמיובאים ומיוצרים בהונג קונג, מילנו, לונדון, לוס אנג'לס והמזרח הרחוק, ומשווקים בחנויות תחת המותג יאנגה.

 

יאנגה סיימה את שנת 2013 עם הכנסות בהיקף 12 מיליון שקל שהיוו עליה של 56% בהכנסות לעומת שנת 2012. בששת החודשים הראשונים של 2014 עמד מחזור המכירות של יאנגה על כ-8 מיליון שקל. הרווח הגולמי של הרשת במחצית השנה הראשונה עמד על 5 מיליון שקל והרווח התפעולי באותה תקופה הסתכם ב-1.47 מיליון שקל. את מחצית השנה הראשונה של 2014 סיימה יאנגה ברווח נקי של 1 מיליון שקל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x