שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

פרסום ראשון

סקיילקס: ביהמ"ש אישר למחזיקי האג"ח לממש מניות פרטנר ב-158 מיליון שקל

מדובר בתי סדרות אג"ח - במקרה של סדרה ד', המימוש יחזיר לבעלי האג"ח כ-75% מהחוב, ואילו במקרה של אג"ח ו', המחזיקים יזכו לקבל כ-85% מהחוב

גיל קליאן 12:3515.07.14

בית המשפט אישר לפני זמן קצר לסדרות ד' ו-ו' של אג"ח סקיילקס לממש את הבטוחות שלהן – מניות פרטנר בשווי כולל ב-158 מיליון שקל.

 

במקרה של סדרה ד', הבטוחות בדמות מניות פרטנר יחזירו לבעלי האג"ח כ-75% מהחוב, ואילו במקרה של אג"ח ו', המחזיקים יזכו לקבל כ-85% מהחוב. היקף החוב הכולל בשתי הסדרות עומד על כ-203 מיליון שקל.

 

מחזיקי סדרות אלה יקבלו את מרבית החוב, כאשר סדרות ז'-ט' וסדרה 1 עדיין מחכות לראות האם סקיילקס תצליח להחזיר את עסקי יבוא מכשירי הסלולר של סמסונג למסלול עבודה תקין. האולטימאטום של סמסונג לשלילת רישיון היבוא של סקיילקס עדיין בתוקף – לפיו אם סקיילקס לא תפרע חוב של 11.3 מיליון דולר כלפי סמסונג עד אותו תאריך, סמסונג תשלול ממנה חד צדדית את כל זכויותיה כיבואנית. מהלך כזה עלול להשאיר את החברה כמעט ללא נכסים, וישאיר את בעלי המניות ובעלי האג"ח מול שוקת שבורה.

אילן בן דב אילן בן דב צילום: עטא עוויסאת

 

גלגל ההצלה לחברה הגיע אתמול בערב – כפי שנחשף באתר "כלכליסט", כל סדרות האג"ח אישרו את הצעת לפידות להעמיד ערבות של 10 מיליון דולר לחוב חדש שתקבל סקיילקס, וייאפשר לחברה לפרוע את החוב לסמסונג. לפי התוכנית, סקיילקס תשעבד לטובת מזרחי טפחות מניות פרטנר בשווי של כ-10 מיליון דולר שנותרו אצלה שהן כיום חופשיות משעבוד, כאשר לפידות של יעקב (לוקסי) לוקסנבורג תבטיח את השעבוד בערבות מטעמה. הבנק יעמיד אשראי לסקיילקס וסקיילקס תוכל לפרוע את החוב לסמסונג.

 

בסקיילקס מקווים כי מהלך זה יחזיר לחברה את היכולת לקיים פעילות עיסקית שתביא לתזרים מזומנים חיובי, מה שאמור להיות הבסיס להסדר אג"ח חדש, שככל הנראה יעביר את השליטה בחברה מידי אילן בן דב לידי מחזיקי האג"ח ובראשם לוקסי.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x