שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המסחר בת"א ננעל בעליות; "האופוריה בשוק מוגזמת"

ת"א 25 עלה ב-0.4%. מדד ת"א 100 והבנקים טיפס ב-0.5% ומניות הבנקים התחזקו ב-0.5%; מדד ת"א ביטוח רשם עלייה חדה של 1.9% ומחק את הירידות שרשם מאז תחילת מבצע צוק איתן: מגדל עלתה ב-2.3%, פניקס ב-1.8%, כלל ביטוח ב-1%

מיקי גרינפלד 17:3114.07.14
ת"א 25 ת"א 100 בנקים תקשורת נפט וגז נדל"ן 15 ביומד

תל בונד 20 תל בונד 40 תל בונד 60 

17:35 - המסחר בת"א ננעל בעליות. ת"א 25 עלה ב-0.4%, ת"א 100 ב-0.5%; מדד ת"א ביטוח רשם עלייה חדה של 1.9% ומחק את הירידות שרשם מאז תחילת מבצע צוק איתן: מגדל עלתה ב-2.3%, פניקס ב-1.8%, כלל ביטוח ב-1%; פלוריסטם טיפסה ב-4.9%, קומפיוג'ן ב-3.9%.

 

16:35 - פתיחה חיובית בניו יורק: דאו ג'ונס ונאסד"ק עולים ב-0.6%, S&P 500 ב-0.2%.

 

16:00 - יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס, מתייחס אומר כי נכון לעכשיו, הנזק הכלכלי שיסב מבצע "צוק איתן" בטווח הקצר יהיה ככל הנראה מינורי. "בטווח ארוך יותר, הגידול בתקציב עשוי להביא בשורות פחות טובות עבור האזרחים. מצבו של המשק המקומי בסך הכול טוב בהשוואה בינלאומית, אבל אנחנו עדים מזה תקופה לחולשה ניכרת, שעשויה רק להידרדר כתוצאה מהלחימה בעזה". בעניין האג"ח הקונצרני אומר חברון כי "בפילוח אחזקות המוסדיים בשוק הקונצרני הסחיר ניתן לראות שמשנת 2008 קרנות הנאמנות עולות בשיעור האחזקה בשוק, עד לשיא כל הזמנים של כ- 26%. מנגד, קופות הגמל עומדות כיום בשפל כל הזמנים עם אחזקה של כ-18% מהשוק הקונצרני. במצב של ירידות ממושכות באפיק הקונצרני, אנו מעריכים כי קרנות הנאמנות יהיו הראשונות לממש סחורה כאשר קופות הגמל יגיעו לירידות עם חשיפה נמוכה יותר".

 

15:30 - הבורסה נצבעת לה גם היום בירוק: 84 ממניות ת"א 100 נסחרות בירידות. מבין 25 המניות המובילות, 21 רושמות עליות.

 

15:25 - מניות הבנקים עולות ב-1%, בחלוקה הבאה: לאומי ובינלאומיעולים ב-1.1%, דיסקונט ב-1%, פועלים ב-0.9% ומזרחי טפחות ב-0.6%. מניית מזרחי טפחות מרכזת את המחזור הגבוה מבין מניות הבנקים, 24 מיליון שקל. אחריה מניות לאומי ופועלים, עם 21 מיליון שקל כ"א. בסה"כ מרכזים חמשת הבנקים הגדולים מחזור של 83 מיליון שקל.

 

15:20 - טבעמדווחת כי ה-FDA קיבל לבחינה את בקשתה לתרופה חדשה (NDA) עבור Albuterol MDPI. מדובר במשאף אבקה יבשה רב-מינון (MDPI) לטיפול או מניעה של ברונכוספאזם במטופלים מגיל 12 ומעלה הסובלים ממחלת חסימת נשימה הפיכה, ולמניעה של ברונכוספאזם הנובעת מפעילות גופנית (EIB) בקרב מטופלים מגיל 12 ומעלה. זהו משאף אבקה יבשה המופעל בנשימה לטיפול מציל או סימפטומטי עבור חולי אסטמה הראשון מסוגו המתקבל לבחינה על ידי ה- FDA.

 

15:00 - סרגוןהודיעה כי נבחרה להעניק שירותי תקשורת אלחוטית בפרויקט של חברת טלקום מובילה באזור אוקיאניה. היקף ההזמנות יעמוד על 6 מיליון דולר.   

 

14:10 - מקלקל מסיבות? לדברי אילן ארצי, מנהל השקעות ראשי בהלמן אלדובי, "האופוריה בשוק ההון המקומי מוגזמת. המעבר מדפרסיה למניה בשוק הישראלי, נראה על פניו כקיצוני ואינו מעוגן בשיפור במצב הביטחוני או לחלופין בשיפור בנתוני הכלכלה המקומית או דיווחי החברות שנסחרות. לא ניתן להתעלם לחלוטין מהמצב בו אנו שרויים. הדבר החיובי היחיד לשוק ההון שעשוי לנבוע מהמצב הביטחוני, הינו שהסיכוי להורדת ריבית גדל בחודשים הקרובים, לנוכח ההאטה הצפויה בעקבות המבצע. מעבר לכך, השוק מתמחר כיום רק את התסריט האופטימי, שבו המבצע מסתיים בהצלחה מבחינה ישראלית, ללא פגיעה משמעותית בכלכלה או באזרחים. השוק אינו נותן משקל יתר התדרדרות. במצב הנוכחי, אין צורך להיות המשקיע האמיץ ביותר ולקחת את הסיכונים הגבוהים ביותר, להגדיל את מרכיב המניות, או את מרכיב אג"ח החברות בדרוג נמוך בתיק. במיוחדבעת הזאת, וברמות השערים הנוכחיות, נכון לרכוש הגנות חלקיות על תיק המניות, רצוי להתמקד במניות הגדלות שהינן נזילות יותר ותנודתיות פחות, נכון להתמקד באג"ח מדינה ואג"ח חברות בדרוג גבוה, ומנגד להקטין חשיפה לאג"ח חברות בדרוג נמוך. רצוי לפזר את ההשקעות גם לשווקי חו"ל, ולשמור גם נזילות להזדמנויות שעשויות לצוץ".

 

14:05 - קומפיוג'ן הודיעה היום על הרחבת יכולות הגילוי החישובי שלה לזיהוי חלבוני בקרה חדשים של מערכת החיסון, בנוסף לחלבוני הבקרה דמויי משפחת ה - B7/CD28 בהם התמקדה צנרת התרופות הצעירה של החברה עד כה. השימוש הראשוני ביכולות החישוביות המורחבות הללו הוביל לזיהוי של ארבעה חלבונים חדשים שהחברה ניבאה כי יפעלו כחלבוני בקרה של מערכת החיסון (immune checkpoints). חלבונים חדשים אלה התווספו לצנרת התרופות של החברה כמטרות פוטנציאליות לאימונותרפיה של סרטן.  

 

14:00 - פרמיית הסיכון של ישראל ממשיכה לעלות במקביל להמשך המבצע. ה-CDS של ישראל ל-5 שנים נסחרת ברמה של 86.5 נקודות ובכך משלים זינוק של 12.3% מאז תחילת המבצע לפני כשבוע. מרווחי חוזי הביטוח כנגד חדלות פירעון של אג"ח ממשלתיות - CDS - מהווים דרך לבחינת הסיכון הגלום בחובות הממשלות השונות. ככל שהמרווח גדול יותר, גדולה יותר גם פרמיית הביטוח שנדרשים המשקיעים לשלם כדי להבטיח את התמורה העתידית של האג"ח שבידיהם. בכל מקרה, הזינוק בפרמיה לא מהווה איום ממשי על עלות גיוסי ההון העתידיים של הממשלה.

 

13:30 - מחזור המסחר במחצית היום: 440 מיליון שקל. טבעמרכזת את המסחר הגבוה בבורסה, 23 מיליון שקל, כשכיל אחריה עם מחזור של 20 מיליון שקל. את מדד ת"א 75 מובילה אלוני חץשמרכזת מחזור של 11.5 מיליון שקל.

 

13:20 - מדד ת"א ביטוח רשם אתמול עלייה של 0.8% ונכון לעכשיו עולה ב-1.3% (עומד נכון לשעה זו בראש המדדים הענפיים של הבורסה). בכך מוחק המדד את הירידות שרשם בימים הראשונים של מבצע צוק איתן.

 

13:00 - בעקבות עדכון המשאבים במאגר לוויתן ל-22 TCF ומזכר ההבנות עם חברת BG, מעלה היום UBS את מחיר היעד למניות דלק קידוחים ואבנר, תוך המלצת קנייה. לדברי האנליסט רוני בירון, "אנחנו מאמינים שהעלייה בעתודות הגז תתורגם למכסות ייצוא גבוהות יותר, זאת לאור התיאבון האזורי לגז הישראלי. עסקת BG, יחד עם האספקה הצפויה למשק הישראלי ולירדן יאפשרו קבלת החלטת השקעה במתקן FPSO עוד השנה. אנו גם מאמינים כי השלב השני בפיתוח המאגר יוכל לתמוך בצינור פוטנציאלי לטורקיה ומתקן FLNG". מחיר היעד לדלק קידוחים הוא 23.8 שקלים (אפסייד של 22.3% מעל מחיר השוק). מחיר היעד לאבנר הוא 4.27 שקלים (אפסייד של 21.6% מעל מחיר השוק).  

 

12:30 - עם או בלי קשר לזכייה במונדיאל - הדאקס הגרמני עולה ב-0.7%. מצד שני, פוטסי הלונדוני עולה גם הוא ב-0.7%. קאק נסחר בעלייה של 0.5%.  

 

12:20 - עוד מניות בולטות היום: בת"א 25 פז נפט, שמובילה את המדד עם עלייה של 2.2%. אלוגמייזרמזנקת ב-10%, דניה סיבוס מטפסת ב-6.8%, סקיילקסצונחת ב-9.7%.

 

12:00 - אלוני חץ, חברת הנדל"ן נתן חץ ומוזי ורטהיים, מאבדת 2.9% במחזור מסחר חריג של 9.5 מיליון שקל. הסיבה לירידה היאהודעה של החברה על גיוס הון מתוכנן באמצעות הנפקת מניות וכתבי אופציות. החברה ציינה ש"אין וודאות כי ההנפקה אכן תצא לפועל" אולם בשוק בחרו לנצל את ההודעה למימוש לאחר עלייה של 7% ברבעון האחרון.

 

11:30 - העליות מתחזקות: ת"א 25, ת"א 100 ות"א בנקים עולים 0.7%, מניות הביטוח בולטות עם עלייה של 1.3%.

 

11:20 - בשעה זאת מתקיימת אסיפת מחזיקי האג"ח של אפריקה ישראל. האסיפה כונסה לבקשת החברה לצורך קבלת אישור מחזיקי האג"ח להכניס שינויים בתנאי אגרות החוב שהונפקו כחלק מהסדר החוב שאפריקה השלימה לפני ארבע שנים.

 

11:15 - מעלות מעניקה להנפקת האג"ח של ארפורט סיטידירוג -AA. החברה צפויה להנפיק אג"ח בהיקף של עד 150 מיליון שקל ע.נ.

 

11:10 - כלל ביטוחמפרסמת אזהרה על אפשרות של ירידה ברווחיות העתידית שלה, וזאת על רקע כוונה לגייס בימים הקרובים חוב של עד חצי מיליארד שקל מגופים מוסדיים. לפי כללי הדיווח של חברות ציבוריות המתכננות לגייס הון או חוב הן מחויבות להוציא דיווח שנקרא "ניקוי מידע פנים" אם לאחר הודעת הגיוס המתוכנן מתבררים להן פרטים חדשים על מצבן הפיננסי. כלל, בניהולו של איזי כהן, בחרה לנקוט משנה זהירות ומדווחת כי "במסגרת הכנת הדוחות הכספיים של הרבעון השני לשנת 2014 היא בוחנת את ההשלכות של הירידה בתשואות בשוק ההון ושל הירידה בדמי הניהול בקופות הגמל המנוהלות על ידיה, על תוצאותיה הכספיות".

 

10:30 - סקירת מניות בולטות: קרורו גילת עברו לעליות (0.3% ו-0.5% בהתאמה), אלוני חץיורדת ב-3.1%, חנלעולה ב-2.5%, פלוריסטםעולה ב-3.6%, אינטק פארמה קופצת ב-5.6%, דסק"שעולה ב-1.6% ושופרסל ב-1%.

 

10:20 - נייר חדרהנסחרת בעלייה קלה ל 0.1% על רקע הפרסום לפיו המשרד להגנת הסביבה הגיש כתב אישום נגד החברה ובעלי תפקידים בה, בגין הזרמת חומרים מזהמים לנחל חדרה ממתקן לטיהור שפכים שבעלותה במהלך שנת 2010.

 

9:55 - אליום מדיקלמדווחת על קבלת אישור משרד הבריאות למכירה ושיווק מערכת ה-WIRION של גארדיה ללא הגבלה עד תום שנת 2015, זאת לאחר קבלת חוות דעת משלושה רופאים מובילים בישראל על בטיחות ויעילות המערכת ופשטות השימוש בה. 

מה דעתך על מניית גילת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

9:45 - הבורסה פותחת ביציבות - המדדים ת"א 25 ות"א 100 נסחרים סביב רמת הבסיס, מניות הבנקים עולות ב-0.2%. בין המניות הבולטות בת"א 75: גילתמאבדת 3.4%, קרורנופלת ב-6%.

 

9:00 - לידר השקעותדיווחה אתמול בערב. כי התקבל אישור הממונה על ההגבלים העסקיים להסכם ההשקעה בחברת מתכות פינקלשטיין. אישור זה היה תנאי מתלה לעסקה ולידר השקעות מציינת כי לנוכח קבלתו היא מעריכה שהעסקה תושלם בימים הקרובים.

 

7:50 - המשקיעים בת"א מקווים לפתיחת שבוע מסחר מוצלחת וחיובית בשווקים הבינלאומיים, שמשפיעים על הבורסה המקומית שלנו לא פחות - ולדעת רבים אף יותר - מהמתרחש בחזית הפנימית. עדות מסייעת לכך הן העליות שנרשמו אתמול בת"א, שננעלה בטיפוס של 1.3% במדדים המובילים. בורסות אסיה המובילות אכן פותחות את השבוע במגמה חיובית, עם עלייה של 0.8% בניקיי. אשר לענייני הפנים, מה שהיה הוא שיהיה: המתיחות הבטחונית תמשיך לעמוד ברקע למסחר גם היום. 

 

בורסה בורסה צילום: בלומברג

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x