שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

על רקע המבצע: פדיונות ענק מקרנות הנאמנות מתחילת החודש

הפדיונות שהסתכמו ב-2.2 מיליארד שקל נרשמו בכל האפיקים לרבות מדדי המניות, אג"ח קונצרני ומדדי אג"ח ממשלתי. הכסף הוסט ברובו לקרנות הכספיות שגייסו יותר מ-2.5 מיליארד שקל

שי סלינס 11:0813.07.14

מבצע "צוק איתן" ומאות הטילים המשוגרים לישראל בשבוע האחרון גררו פדיונות של 2.2 מיליארד שקל מקרנות הנאמנות מתחילת חודש יולי. כך לפי אומדנים והערכות שבוצעו על ידי כלכלני מיטב דש. הפדיונות נרשמו בכל האפיקים לרבות מדדי המניות, אג"ח קונצרני ומדדי אג"ח ממשלתי שספגו מימושים על רקע עליית פרמיית הסיכון של ישראל.

 

משמעות הדבר הוא שהציבור מעדיף שלא להיות מושקע בשוק ההון הישראלי כרגע ומעדיף להסיט את ההשקעות שלו אל עבר השווקים בחו"ל או לשמור את הכסף שלו בצורת מזומן. כל זאת מחשש למפולת עמוקה יותר בבורסה הישראלית ככל שהמבצע בעזה יעמיק ויתמשך.

 

קרנות אג"ח כללי שהיו המגייסות הגדולות מתחילת השנה, רשמו פדיונות של כ-1.2 מיליארד שקל מתחילת החודש - הפדיון הגבוה ביותר מאז יוני 2012. קרנות אג"ח קונצרני איבדו מתחילת החודש כ-1.1 מיליארד שקל - הפדיון הכבד ביותר מאז אוגוסט 2011.

 

 צילום: דו"צ

 

עוד עולה מהנתונים שפורסמו כי מתחילת החודש, הקרנות המנייתיות רשמו פדיונות של כ-100 מיליון שקל, כאשר קרנות מניות בארץ וגמישות איבדו כ-240 מיליון שקל. מנגד, נרשמו גיוסים של כ-150 מיליון שקל בקרנות מניות חו"ל.

 

במבט שבועי, העצבנות היומיומית גרמה לקרנות אג"ח מדינה לאבד השבוע כ-80 מיליון שקל, זאת לעומת גיוסים של כ-400 מיליון שקל בשבוע הקודם. מתחילת החודש קרנות אג"ח מדינה עדיין עם גיוס חיובי של 220 מיליון שקל.

 

הכף שנפדה בעקבות מימושים במדדי המניות והאג"ח המשקיעים הוסט ברובו לקרנות הכספיות מה שהתבטא בגיוסים של יותר מ-2.5 מיליארד שקל מתחילת החודש - הגיוס הגבוה ביותר ב-3 שנים האחרונות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x