שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

חדשות טובות לטאואר: הממשל ההודי אישר הטבות לקראת הקמת מפעל השבבים במדינה

טאואר שותפה בקונסורציום שזכה במכרז להקמת המפעל, ותעניק שירותי יעוץ בפרויקט. מניית טאואר עלתה מתחילת החודש בת"א בכ-7%

ניר צליק 11:3709.07.14

יצרנית השבבים הישראלית טאואר, שזכתה בחוזה ייעוץ להקמת מפעל שבבים בהודו, עלתה בימים האחרונים במסחר בבורסת תל אביב - תשואה חיובית של 6.9% מתחילת החודש - וכעת נחשף אולי חלק מהרקע לעליות.

 

בכנס Connect with India שנערך במסגרת כנס SEMICON WEST העולמי, אמרו אתמול נציגי משרד האלקטרוניקה ההודי כי הממשלה ההודית אישרה חבילת הטבות מיוחדת לשני הקונסורציומים שזכו במכרזים להקמת המפעל וכי הם מתעתדים להתחיל את הפרויקטים עוד בשנת 2014. נכון לשעה זו עולה המניה ב-0.5% בבורסה התל אביבית.

 

בכנס הציגו נציגי הממשלה ההודית וכן נציגי שני הקונסורציומים שזכו במכרז להקמת שני מתקני הייצור בהודו שהוזמנו על ידי הממשלה להשתתף באירוע. ראסל אלוואנגר, מנכל טאואר-ג׳אז, הציג בשם הקונסורציום בו שותפה החברה עם IBM ו-JAYPEE וכן השתתף בפאנל יחד עם חברי הממשלה ההודית, נציגים מהתעשייה ההודית ותעשיית הסמיקונדקטור העולמית, ואנליסט הסמיקונדקטור אשוק קומר מאימפריאל קפיטל, שהחל לסקר לאחרונה את חברת טאואר עם המלצת קנייה למניית החברה.

 

כבר בשנת 2013 נחשף ב"כלכליסט" כי טאואר זכתה בחוזה הייעוץ, בהיקף של 300 מיליון דולר שייפרשו על פני 6 שנים. שולי הרווחיות בחוזה גבוהים במיוחד על רקע העובדה כי טאואר תספק רק ייעוץ ולא תצטרך לרשום הוצאות תפעול כמעט.

 

ראסל אולוונגר מנכ"ל טאואר ראסל אולוונגר מנכ"ל טאואר

 

גורמים בשוק מעריכים שטאואר תיהנה מרווחיות גבוהה של כ־90% על ההכנסות, לנוכח העובדה שלא תרשום הוצאות פיתוח, שיווק או הוצאות על חומרי גלם בגין הפרויקט. בהתאם, ההכנסות יזרמו ברובן היישר אל השורה התחתונה של יצרנית השבבים.

 

מה דעתך על מניית טאואר:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
מה חושבים הגולשים ?
     
28% 0% 72%
המפעל שיוקם בהודו לא צפוי להתחרות בטאואר מאחר שיעשה בו שימוש בטכנולוגיות אחרות לייצור שבבים והוא מיועד לפנות לשווקים אחרים. המתקן נועד לייצור פרוסות בגודל 300 מ"מ בטכנולוגיות אנלוגיות מתמקמות בגיאומטריות של 90 ננומטר וטכנולוגיות נישתיות נוספות בגיאומטריות של 65–22 ננומטר.

 

מעבר להכנסות שתרשום טאואר מהפרויקט עבור שירותי הייעוץ והניהול, תינתן לה זכות להשתמש בחלק מקיבולת המתקן לטובת המוצרים שלה. מדובר בפרויקט בעל חשיבות אסטרטגית ועסקית משמעותית ביותר, שכן נוסף לתרומה נכבדת להכנסות ולרווחיות החברה במהלך תקופת ההקמה, טאואר תוכל להעמיק ולהרחיב את דריסת הרגל שלה בהודו לטווח הארוך יותר.

 

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x