שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

סלקום גייסה 329 מיליון שקל בהנפקת אג"ח

לחברת הסלולר הועברו במכרז הציבורי ביקושים בהיקף של 1.2 מיליארד שקל. הנפיקה שתי סדרות חדשות: צמודה למדד בריבית של 1.98% ובלתי צמודה בריבית של 4.14%

גיל קליאן 08:0009.07.14

סלקוםדיווחה אתמול על השלמת גיוס אג"ח בסכום של 329 מיליון שקל, אחרי שקיבלה ביקושים של של 1.2 מיליארד שקל במכרז הציבורי. הגיוס בוצע באמצעות הנפקה של שתי סדרות אג"ח חדשות — סדרה ח' שהריבית בה צמודה למדד ונקבעה על 1.98% במכרז, וסדרה י' שהריבית בה אינה צמודה ונקבעה במכרז על 4.14%. ריביות אלה הן הריביות המקסימליות שנקבעו על ידי החברה בהצעתה הראשונית לגיוס.

 

האג"ח מדורגות +A על ידי S&P מעלות. עם המשקיעים המוסדיים שהשתתפו במכרזים המוקדמים של החברה ניתן למנות משקיעים כמו אוניברסיטת תל־אביב, אוניברסיטת בן־גוריון ועובדי התעשייה האווירית. כספי הגיוס מיועדים בעיקר למיחזור חוב.

 

סלקום הודיעה בשבועות האחרונים על כניסה לתחום הטלוויזיה, והיא צפויה להתמודד על מכרז התדרים של הדור הרביעי בסלולר. במקביל, סלקום דיווחה על רבעון ראשון חיובי יחסית — אמנם קיימת שחיקה בשורה העליונה אך סלקום הצליחה לפצות על כך באמצעות התייעלות. הכנסות סלקום הסתכמו ב־1.13 מיליארד שקל ברבעון הראשון של 2014 — ירידה של כ־7% בהשוואה לרבעון הקודם.

 

מה דעתך על מניית סלקום:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בזכות צעדי התייעלות, החברה הצליחה לשפר את ה־EBITDA (רווח ללא פחת, הפחתות, מס ומימון) ל־340 מיליון שקל — עלייה של 1.5% לעומת הרבעון הרביעי של 2013. בשורת הרווח הנקי הציגה סלקום עלייה של 10% מ־102 מיליון שקל ברבעון הקודם ל־114 מיליון שקל ברבעון הראשון השנה.

 

התחרות העיקשת בשוק הסלולר הגיעה לשורת המכירות והתבטאה באחד המדדים החשובים לחברות תקשורת — ההכנסה הממוצעת ממנוי בחודש, שעמדה על 74.7 שקל ברבעון הראשון, ירידה של 4 שקלים בהשוואה לרבעון הקודם.

 

עוד עלול להשפיע על רווחיות סלקום הוא הסכם אליו הגיעה החברה במהלך חודש יוני עם ועד העובדים החדש של חברת הסלולר, שהוקם לפני כשנה. לפי ההסכם, כל עובד בעל ותק של שנתיים לפחות יוכל לפרוש מהחברה ולקבל תנאי פרישה משופרים. החברה העריכה כי ההסכם יביא לפרישה של עשרות עובדים. במקביל, ההסתדרות מתכננת להגיע גם להסכם עבודה קיבוצי בחברה.

 

בורסת ת"א בורסת ת"א צילום: בלומברג

בטל שלח
    לכל התגובות
    x