$
בורסת ת"א

כלל ביוטכנולוגיה צפויה להזרים 20 מיליון שקל לביוקנסל בהנפקת זכויות

ההנפקה נעשית על מנת לאפשר את ההכנות לניסויים בשלב 3 בתרופה המובילה של החברה - לטיפול בסרטן שלפוחית השתן

ניר צליק 16:3507.07.14

ביוקנסל, העוסקת במחקר ופיתוח של תרופות למחלת הסרטן, יוצאת לגיוס של 28.8 מיליון שקל בהנפקת זכויות. כלל ביוטכנולוגיהמחזיקה בכ-70% ממניות החברה והיא צפויה להשתתף בחלקה בהנפקת הזכויות, ולפיכך להזרים לחברה כ-20 מיליון שקל.

 

ההנפקה נעשית כדי לאפשר את ההכנות לניסויים בשלב 3 בתרופה המובילה של החברה, BC-819, לטיפול בסרטן שלפוחית השתן, ובנוסף לתמוך בפיתוח תרופת הדור השני של החברה, BC-821. התקבולים צפויים להספיק לחברה עד הרבעון השני של 2015, כאשר למעשה הם לא יספיקו לחברה כדי לבצע ניסוי בשלב 3 במוצר של החברה.

 

לן בלווטניק, בעל השליטה בחברות לן בלווטניק, בעל השליטה בחברות

 

בנוסף מקיימת ביוקנסל מגעים ראשוניים לעסקת מסחור התרופה של החברה, כאשר ב"כלכליסט" נחשף לפני כשנה כי החברה ניהלה מגעים למסחור התרופה עם נוברטיס, אך מגעים אלו לא הבשילו לכדי עסקה ולכן כעת נאלצת החברה לבצע את הגיוס לפני השלמת עסקת מסחור. כעת, מנסה החברה שוב לפעול לעסקת מסחור, כאשר החברה היתה מעדיפה לסגור עסקת מסחור לפני ביצוע הגיוס הנוכחי, אך לא כך קרה.

 

מה דעתך על מניית כלל ביוטכנו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
תרופת ה-819 לסרטן השלפוחית בוססת על טכנולוגיית הריפוי הגנטי, ולאחר החדרת התרופה לגוף היא מאתרת את התא שבו מופעל הגן ומחסלת אותו. היתרון המרכזי בתרופה הוא שאם התא אינו סרטני היא אינה פוגעת בו. התהליך עצמו נעשה ללא כאב ועד היום לא נצפו תוצאות לוואי.

 

במרץ השנה, קיבל ה-FDA את מתווה הניסוי הקליני שהציעה ביוקנסל, והמליץ לחברה להגיש Special Protocol Assessment) SPA) בקשר לניסויים קליניים בשתי התוויות של סרטן שלפוחית השתן, הן בחולים עמידים והן בחולים שנכשלו בטיפול ראשוני בטיפול הסטנדרטי, ה-BCG. סיכום של פרוטוקול מול ה-FDA יאפשר לחברה לקבל את אישור השיווק בקלות גבוהה יותר אם אכן הניסויים יצליחו.

 

לקראת אוגוסט צפויה החברה להגיש את המתווה של הניסוי לאישור ה-FDA, כאשר מאחר והכסף יספיק לחברה עד הרבעון השני של 2015, צפויה החברה להשתמש בכספים להכשרת יכולות הייצור והתפעול לקראת הפקת מנות התרופה הדרושות לניסוי, ולפעול לקראת הסכם מסחור שיצטרך להתגבר עד הרבעון השני של 2015. אם לא תשיג החברה הסכם מסחור עד אז היא תצטרך לבצע גיוס כספים נוסף.

 

ביוקנסל דיווחה עד היום על הצלחה בניסוי קליני Phase IIb בתרופת ה-BC-819 בחולי סרטן שלפוחית השתן כשעמדה בהצלחה ביעד העיקרי של הניסוי, כאשר אצל 25 מתוך 39 המשתתפים בניסוי (כ-64%) נמנעה במהלך שלושה חודשים הופעה מחודשת של גידולים סרטניים.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x